как може в домашни условия да си направим чипс?

  • 859
  • 7
как може в домашни условия да си направим чипс като тези които си купуваме от магазините ? Понякога мн. ми се яде но магазина е мн. далече от нас.Има ли някаква рецепта или трик за правенето им? Thinking newsm78  chef
Виж целия пост
# 1
Аз мисля че не може точно като купения да стане в домашни условия.
Виж целия пост
# 2
За годежа си моя приятелка беше направила картофена пюре с рози от домашен чипс. Значи може - просто трябва да нарежеш много тънки картофени колелца и после пържиш.
Виж целия пост
# 3
Аз съм правила веднъж.С помоща на картофобелачката обелваш от картофа тънки кръгчета и пържиш във фритюрника.Но трябва да внимаваш да не се препържат.Стават много хрупкави и мазни Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Не са мазни, важно е да са на високи градуси и да не се препържват, само леко да сменят цвета си.  Не се пълни кошницата на фритюрника наведнъж, пускат се около 1/3 от него, като не трябва да са накуп, а всяко самостоятелно пуснато - така стават най-добре.
Правила съм много пъти
Рязала съм кръгчетата и на ръка, и с машинката за колбаси/хляб - както и да е, трябва да са прозрачно тънки и еднакво дебели навсякъде. След това - във фритюрника, ако нямаш - в тенждера с много олио.
Виж целия пост
# 5
Картофките се нарязват на много тънки парчета.Правила съм и става.Няма същия вкус ,но пък е в домашни условия.
Виж целия пост
# 6
Аз правя на фурна, понеже не ям пържено. Нарязвам картофите на много тънки филийки (с рендето Бьорнер става идеално, ако имате подходяща приставка на кухненския робот, също става добре). Смесвам зехтин със сол и подправки и обърквам картофите. Редя в тава и пека в загрята силна фурна.
Виж целия пост
# 7
за да станат по-хрупкави се накисват във вода картофите да излезе скорбялата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия