Как да наричам свекъра?

  • 1 522
  • 26
Мацки, помагайте  Praynig !
Още не сме женени с половинката. Обаче сме от дълго време заедно, сгодени сме...Със свеки нямам проблем. наричам я по име  Wink . Обаче свекърът се казва Георги и не знам как да му казвам. Чувствам се неловко и дори го намирам просташки, че все му казвам Георги, но ми е неудобно без обръщение да го заговоря...Половинката му казва "тате", майка му му казва "Гошко", а жена му го нарича с какви ли не умалителни имена. Обаче аз как да му казвам? Все искам да го попитам, но ми звучи тъпо след толкова години да се изцепя и да го питам как иска да го наричам. Даите идеи моля ви се!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 1
Чичо Гошо

А най-добре го попитай! Кажи му точно така както го каза тук. Кажи че ти е неловко след толкова време, но намираш малко неадекватно така да го наричаш и искаш да ти каже мнението си.
Виж целия пост
# 2
Чичо някак си не ми звучи много добре, но след като казваш на бъдещата свекърва по име, би трябвало към него да се обръщаш така. Защо ти е неловко? Пред алтернативата да му казваш татко ми се струва, че по име е по-добре.
Виж целия пост
# 3
Питай го направо как му харесва - Георги, Гошо, или нещо друго. Hug
Ако пък ти е трудно - говори с жена му, да ти даде тя съвет.  Peace
Виж целия пост
# 4
По име. bowuu
Виж целия пост
# 5
Защо не питаш свекър си как иска да го наричаш?
Виж целия пост
# 6
Можеш да го попиташ. А има ли вероятност да поиска да го наричаш "татко"? В такъв случай (може би) ще се наложи на свекърва ти да казваш "майко".
Виж целия пост
# 7
Гошо, Гошко, Гошка, Гошич, Гогич, Гого, Гогундел, Гоганчо,
Гога, Жорко, Жоро, Жорка, Жорич, Жорски, Гуци, Гуцка,
Гоце, Гоцка, Гуги, Джоре, Джорка, Джордж, Джоркаеф,
Джорджо, Георг, Гергич, Геро, Джорджони...

Ало, Опа, Чш, Ей също са варианти.
Виж целия пост
# 8
Моят също се казва така и аз му казвам Гошо естествено   



  People No Good
какъв''чичо'' ти е той.Много ми е тъпо това,незнам    Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Питай свекървата, след като на нея й викаш по име сигурно няма да иска да го татосаш. А що не говорите с бъдещия ти мъж за това - ние на времето така направихме. Той искаше на майка му да казвам майко - и аз приех. И изобщо на неговите роднини казвам същото, което и той, а той пък - на моите същото, което казвам аз. Но разбира се, варианти много.
Виж целия пост
# 10
Всеки си има име. Името е за това - да те наричат с него.
Виж целия пост
# 11
Всеки си има име. Името е за това - да те наричат с него.

Това е истината !   Peace
Какви са тия "майко" "татко" "чичо" и "лельо" при положение че хората си имат лични имена ! Аз на моята свеки например никога няма да и кажа "майко",ама никога ! Опитах се по име,тя се нацупи и сега никак не се обръщам.Просто никак.Ама нека и .
Наричай го просто Жоро .Все пак първо го питай дали има против   Peace
Виж целия пост
# 12
Аз пък не бих им казала по име. Тва да не ми е другарчето, дето съм играла в пясъка с него Shocked Не бих им казала и майко и татко де. Та за това гледам да не се обръщам Joy
Виж целия пост
# 13
Те не са женени още за да ги нарича майко и татко. Просто на име е повече от обидно- нито са и на възрастта, нито са и лични приятелчета. Снаха ми преди сватбата казваше на родителите ми лельо и чичо, след сватбата майка и татко. Аз се обръщам към нейната майка също с лельо. Нейната сестра към моите родители също с лельо и чичо. Всъщност като се замисля, обръщам се към родители или свекър/свекърва на който и да е мой приятел или роднина на моя възраст с леля и чичо.
Виж целия пост
# 14
Защо не питаш свекър си как иска да го наричаш?
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия