Нуждая се от вашите знания

  • 864
  • 4
Мили момичета, правим опити за второ бебе , но то все не става. Миналата седмица бях на лекар. Направи ми стандартния вагинален преглед,видеозон и  ми взе цитонамазка. Лекарката каза , че левия ми яйчник е с около 6-7 мм. по голям от другия и ми изписа Утрогестан от 16 ден на цикъла и Прмоулт -нор от 21 - я за 5 дни. Цикълът ми е 24 -25 дни.Притеснявам се да пия хормони без да са ми правени никакви изследвания. Някой може ли да ми обясни за какво се предписва тази терапия?Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Смени си лекаря.
Утрогестанът се предписва във втората половина на цикъла , след овулация за поддържане на лутеалната фаза. Примолут-а нямам никаква идея защо е предписан.
Принципно като те видя на вагинален узи - каза ли ти дали има жълто тяло, фоликул ли има - сиреч в коя фаза на менструалния цикъл е извършен прегледа.
То хубаво, че ти е взел цитонамазка, но микробиологията на влагалищен секрет защо не ти взе?!

И един съвет от мен - накарай мъжът ти да направи спермограма в РЕПРОДУКТИВНА КЛИНИКА. Сравнително евтино изследване и не боли. Сперматогенезата не е константна величина. 
Виж целия пост
# 2
Не е разумно изписване на хормонални препарати без грам изледване на хормоните. Сменяй лекаря.
Причината в неставането на бебето да се търси със спермограма, хормони, проследяване на ову, проходимост на тръбите..
Виж целия пост
# 3
Утрогестан-а е синтетичен прогестерон. Другото идея нямам какво е. Потърси и второ мнение, защото увеличен яйчник съм имала при възпаление примерно, нищо общо с хормонален дисбаланс. А и не съм фен никак на изписването на хормонални препарати без кръвни изследвания.
Успех!
Виж целия пост
# 4
Много благодаря за изразената съпричастност.  bouquetМен също ме притисни назначаването на хормонална терапия без никакви изследвания.
 Точно към смяната на лекар съм се ориентирала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия