как сваляте температура с подръчни средства

  • 490 096
  • 107
мами помогнете ми - Малечка ми е с висока температура а няма кой да излезе да ми купи ефералган на свещички. осден вода и оцет кажете нещо друго.дадох панадол но дакато подейства..
Виж целия пост
# 1
Миличка и аз друго освен оцета незнам.
Бети като беше веднъж с 40 я увивах с мокри чаршафи и това свали много бързо температурата.
Виж целия пост
# 2
yosarian,
Калоян редовно ми вдига Т до 40градуса.Никога не му давам нищо.Къпя го с хладка,към студена вода за около 15мин и Т спада,след което и той се успокоява.Винаги действа.
Виж целия пост
# 3
В камерата на хладилника държа две малки бутилчици с вода (около 300 мл). Като имаме температура, увивам шишетата в кърпи и ги слагам под мишниците. Така се държи, докато подейства лекарството.
По същия начин действам и като се ударим, за да избегнем цицините и синините.
В книгата на Хайнерман за лечебните сокове пише, че температура се сваля със сокове от праскови и от круши (разреждам ги с вода, ако са сладки детето ми не ги пие, а сега давам компоти, смятам, че са малко по-добри от изкуствените сокове). Ако температурата е от ангина, е добре да се даде чай или компот от малини (ако не сте на антибиотик).
Има и вариант, да се потопи детето в корито с хладка вода. Искрица Надежда беше писала за него.
Оправяйте се по-бързо!
Виж целия пост
# 4
Забравих да ти кажа, че лекарката от бърза помощ тогава ни каза, че мокрите чаршафи се увиват около детето само до под мищниците.
Виж целия пост
# 5
С чаршафите е много гадна процедурата,много по-щадящо и ефективно е къпането.Аз дори не го къпя в корито,а на мивката директно под струята-тяло,косичка,всичко...и той вече си знае,че така ще му олекне и кротува.Забравих да кажа също,че давам и водичка да пие.
Виж целия пост
# 6
А лекарката какво каза? обади и се - те трябва да са на линия? Кой ви е лекуващ лекар?
Много течност - аз знам за сок от малини и давам на децата от него - имаме домашен. Много харесвам напоследък нурофена - мисля, че е за деца над 6 месеца - ама вие вече сте над тази възраст. Иначе хладката вода е 100% ефикасна - това май ти е най-подръчното.
Виж целия пост
# 7
Ами незнам дали е по гадно , защото направо къпане когато Бети е имала температура не съм пробвала.
Просто лекарката от бърза помощ веднага това ни накара да направим и даде ефект и то незабавен.
Виж целия пост
# 8
Суров картоф - настърган и увит в кърпа (тензухена или пък фина носна кърпа) налагам на челото и слепоочията.
Обикновено комбинирам с кърпа, напоена във вода или вода с малко оцет.

Суров картоф, нарязан на филийки и наложен на слепоочията или челото също действа.

Чувала съм, че много бързо сваля температурата и намазване на петичките с белтък, но аз не съм го пробвала.

Иначе правя и всичко от гореизброените неща - мокри чаршафи, мокри чорапки, хладка баня, панадол, ефералган свещички.
В краен случай, при много висока температура (моите вдигат рязко и много висока температура - редовно ми изкарват акъла с температури от 40 градуса) давам няколко капки течен аналгин (задължително обаче консултирано и контролирано от педиатър).
Виж целия пост
# 9
При нас ползват извара в тензух увита и налагат с тези компреси прасците на детето
Не е толкова стресиращо и доста добре действа.
Охлаждане на табанчетата на крачетата с хладни бутилки и на челото влажна кърпа
От това по нежно не се сещам. Останалите методи са направо зверски.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички Ви, че се отзовахте толкова бързо. Може би с търсачката щях да намеря поне 10 подобни теми, но беба така се беше отпуснала, че нямах време дя ровя.  
Много ви благодаря Летисия, Искрица , Карамел, Мая, Дебеланка и Мамма. Естествено научих толкова много неща, че си ги копирах. Grinning
Виж целия пост
# 11
Имам опит с висока темп отпреди няколко дни и мога да ви кажа нещо много ефикасно и изпитано от мен и Бобо. Значи стъпалцата се намазват с мед, обуват се чорапки, отгоре се обуват найлонови торбички и после пак чифт чорапки. След 10 минути всичко ще е наред.Ние така се борихме срещу тая напаст температурата.
Виж целия пост
# 12
Момичета, два дни се видях в чудо. Дребосъков ми направи 39,6 градуса температура и поддържаше над 38,5 близо 36 часа.

Ето какво събрах като съвети освен наприсаното от вас:
- Мокри с оцет и вода чорапи на краката, ръцете и под мишниците.
- Мазане с 1-2 белтъка (сваляло температурата моментално) и след това измиване.
- Моят доктор (който не е педиатър) ми препоръча, ако не успея да  я сваля с обичайните методи, да му дам в краен случай половин ампулка течен аналгин. Температурата на мъжо редовно я оправям с течен аналгин, но не знаех, дали на бебоче може да се дава подобно нещо.

Както и да е ... Въпреки всички опасения за грип и ала-бала и изписаните антибиотици от педиатърките, моят док се оказа прав за "диагнозата"! Wink
РЕЗУЛТАТЪТ СИ СТРУВАШЕ!!!!!!!!!!!!!! ИМАМЕ СИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ!!!!!!!  ppp  smile3533
Виж целия пост
# 13
Ами честито ви зъбче тогава.
Ама много висока температура от зъб - възможно ли е? И принципно аналгин се дава на бебе, ако си сигурен, че не е алергично към аналгина. Затова се пробва само с няколко капки и то през устата, за да може да ги повърне в случай на нужда.
Виж целия пост
# 14
Да ви кажа, моето момченце винаги при никнене на горен зъб, вдига невероятни температури, почти 40 градуса, като 2 пъти, докато разберем, че е така, му предписваха дори антибиотик, защото и гърлото му се зачервява, повръща (което също е от високата температура) и всякакви екстри. Като резултат си сменихме личния лекар и реагираме много спокойно на тези неща.  Simple Smile
Иначе за методите за сваляне на температура - всикчки изброени по - горе, ги прилагаме и ние. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия