как сваляте температура с подръчни средства

  • 490 120
  • 107
мами помогнете ми - Малечка ми е с висока температура а няма кой да излезе да ми купи ефералган на свещички. осден вода и оцет кажете нещо друго.дадох панадол но дакато подейства..
Виж целия пост
# 1
Миличка и аз друго освен оцета незнам.
Бети като беше веднъж с 40 я увивах с мокри чаршафи и това свали много бързо температурата.
Виж целия пост
# 2
yosarian,
Калоян редовно ми вдига Т до 40градуса.Никога не му давам нищо.Къпя го с хладка,към студена вода за около 15мин и Т спада,след което и той се успокоява.Винаги действа.
Виж целия пост
# 3
В камерата на хладилника държа две малки бутилчици с вода (около 300 мл). Като имаме температура, увивам шишетата в кърпи и ги слагам под мишниците. Така се държи, докато подейства лекарството.
По същия начин действам и като се ударим, за да избегнем цицините и синините.
В книгата на Хайнерман за лечебните сокове пише, че температура се сваля със сокове от праскови и от круши (разреждам ги с вода, ако са сладки детето ми не ги пие, а сега давам компоти, смятам, че са малко по-добри от изкуствените сокове). Ако температурата е от ангина, е добре да се даде чай или компот от малини (ако не сте на антибиотик).
Има и вариант, да се потопи детето в корито с хладка вода. Искрица Надежда беше писала за него.
Оправяйте се по-бързо!
Виж целия пост
# 4
Забравих да ти кажа, че лекарката от бърза помощ тогава ни каза, че мокрите чаршафи се увиват около детето само до под мищниците.
Виж целия пост
# 5
С чаршафите е много гадна процедурата,много по-щадящо и ефективно е къпането.Аз дори не го къпя в корито,а на мивката директно под струята-тяло,косичка,всичко...и той вече си знае,че така ще му олекне и кротува.Забравих да кажа също,че давам и водичка да пие.
Виж целия пост
# 6
А лекарката какво каза? обади и се - те трябва да са на линия? Кой ви е лекуващ лекар?
Много течност - аз знам за сок от малини и давам на децата от него - имаме домашен. Много харесвам напоследък нурофена - мисля, че е за деца над 6 месеца - ама вие вече сте над тази възраст. Иначе хладката вода е 100% ефикасна - това май ти е най-подръчното.
Виж целия пост
# 7
Ами незнам дали е по гадно , защото направо къпане когато Бети е имала температура не съм пробвала.
Просто лекарката от бърза помощ веднага това ни накара да направим и даде ефект и то незабавен.
Виж целия пост
# 8
Суров картоф - настърган и увит в кърпа (тензухена или пък фина носна кърпа) налагам на челото и слепоочията.
Обикновено комбинирам с кърпа, напоена във вода или вода с малко оцет.

Суров картоф, нарязан на филийки и наложен на слепоочията или челото също действа.

Чувала съм, че много бързо сваля температурата и намазване на петичките с белтък, но аз не съм го пробвала.

Иначе правя и всичко от гореизброените неща - мокри чаршафи, мокри чорапки, хладка баня, панадол, ефералган свещички.
В краен случай, при много висока температура (моите вдигат рязко и много висока температура - редовно ми изкарват акъла с температури от 40 градуса) давам няколко капки течен аналгин (задължително обаче консултирано и контролирано от педиатър).
Виж целия пост
# 9
При нас ползват извара в тензух увита и налагат с тези компреси прасците на детето
Не е толкова стресиращо и доста добре действа.
Охлаждане на табанчетата на крачетата с хладни бутилки и на челото влажна кърпа
От това по нежно не се сещам. Останалите методи са направо зверски.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички Ви, че се отзовахте толкова бързо. Може би с търсачката щях да намеря поне 10 подобни теми, но беба така се беше отпуснала, че нямах време дя ровя.  
Много ви благодаря Летисия, Искрица , Карамел, Мая, Дебеланка и Мамма. Естествено научих толкова много неща, че си ги копирах. Grinning
Виж целия пост
# 11
Имам опит с висока темп отпреди няколко дни и мога да ви кажа нещо много ефикасно и изпитано от мен и Бобо. Значи стъпалцата се намазват с мед, обуват се чорапки, отгоре се обуват найлонови торбички и после пак чифт чорапки. След 10 минути всичко ще е наред.Ние така се борихме срещу тая напаст температурата.
Виж целия пост
# 12
Момичета, два дни се видях в чудо. Дребосъков ми направи 39,6 градуса температура и поддържаше над 38,5 близо 36 часа.

Ето какво събрах като съвети освен наприсаното от вас:
- Мокри с оцет и вода чорапи на краката, ръцете и под мишниците.
- Мазане с 1-2 белтъка (сваляло температурата моментално) и след това измиване.
- Моят доктор (който не е педиатър) ми препоръча, ако не успея да  я сваля с обичайните методи, да му дам в краен случай половин ампулка течен аналгин. Температурата на мъжо редовно я оправям с течен аналгин, но не знаех, дали на бебоче може да се дава подобно нещо.

Както и да е ... Въпреки всички опасения за грип и ала-бала и изписаните антибиотици от педиатърките, моят док се оказа прав за "диагнозата"! Wink
РЕЗУЛТАТЪТ СИ СТРУВАШЕ!!!!!!!!!!!!!! ИМАМЕ СИ ПЪРВО ЗЪБЧЕ!!!!!!!  ppp  smile3533
Виж целия пост
# 13
Ами честито ви зъбче тогава.
Ама много висока температура от зъб - възможно ли е? И принципно аналгин се дава на бебе, ако си сигурен, че не е алергично към аналгина. Затова се пробва само с няколко капки и то през устата, за да може да ги повърне в случай на нужда.
Виж целия пост
# 14
Да ви кажа, моето момченце винаги при никнене на горен зъб, вдига невероятни температури, почти 40 градуса, като 2 пъти, докато разберем, че е така, му предписваха дори антибиотик, защото и гърлото му се зачервява, повръща (което също е от високата температура) и всякакви екстри. Като резултат си сменихме личния лекар и реагираме много спокойно на тези неща.  Simple Smile
Иначе за методите за сваляне на температура - всикчки изброени по - горе, ги прилагаме и ние. Simple Smile
Виж целия пост
# 15
Калоян при всяко никнене на зъбче ми вдига 40 градуса Т.Но това не се случва при повечето деца.Той дори и да е малко превъзбуден,пак качва висока Т.
Както е казала и Мая,аналгина е опасен,защото може да доведе до алергична реакция.Познат доктор скоро го бяха викали при едно детенце,на което дали аналгин за Т.Детето беше направило алегричен шок,оток на ларингса,обрив по цялото тяло...едвам го спасиха Sad Та той тогава ми каза в никакъв случай да не се дава аналгин на дете.Има толкова други начини за сваляне на Т,че не е оправдано да се рискува по такъв начин.Както съм казала,аз свалям Т САМО с къпане с хладка вода.Не давам никакви лекарства.И винаги има незабавен ефект.
SIANA,честито ви зъбченце и целувки за малкото зайче Heart Eyes
Виж целия пост
# 16
Последния път когато имахме висока температура аз я свалях с къпане в хладка вода (температурата беше от гърлото) и наистина действа но при нас е за кратко за околко 15мин. и после всичко на ново в крайна сметка направи пневмония от къпането и лежахме 10 на системи с конска доза Терцеф!
Виж целия пост
# 17
От опит ще ти кажа,че най-ефикасна е  комбинацията сиропче с парацетамол(търг. марка е без значение)+няколко капки течен аналгин(неговото количество зависи от възрастта на детето).Гаранция ,че ще има ефект.
Виж целия пост
# 18
От опит ще ти кажа,че най-ефикасна е  комбинацията сиропче с парацетамол(търг. марка е без значение)+няколко капки течен аналгин(неговото количество зависи от възрастта на детето).Гаранция ,че ще има ефект.
И двете са аналгетици, няма ли да се получи предозиране, ако се взимат едновременно? Аз знам комбинацията от парацетамол и ибупрофен (Нурофен). При малки деца избягват течния аналгин (не знам защо  Embarassed), само при тежки случаи, когато по друг начин не може да се смъкне Т...
Виж целия пост
# 19
А аз за аналгина съм чувала в че в Европа изобщо няма такова чудо. Да и на деца и то бебета, знам че изобщо не се препоръчва. То и амидофен вече не се дава на деца де...
Виж целия пост
# 20
А аз за аналгина съм чувала в че в Европа изобщо няма такова чудо.

верно е. и в Щатите е забранен, доколкото знам. причината е, че има ужасно много случаи на силни алергични реакции. с 2 думи можеш да си умреш от аналгинче. в БГ се шири мнението, че сме имали "по-такъв ген" newsm78 и нас тази алергия не ни ловяла newsm78 Shocked аз лично съм много скептично настроена към подобни тези, още повече, че много близка моя приятелка + баба ми са алергични към аналгина. та, аз на моето дете аналгин не бих дала, но всеки си решава...най-добре да не се налага!
Виж целия пост
# 21
Да се включа и аз. До скоро не познавах много високите температури, докато една нощ сина ми ме събуди ,целия тресящ се! Толкова се изплаших и помислих че прави някакъв гърч! Беше се свил на топка и буквално се тресеше! За около полович час вдигна 40 градуса! от почти нормална температура и се отпусна като парцал! Освен нурофена грабнах оцета и мокрите кърпи и за половин час я свалих с 1,5гр. Слагат се под мишниците, около шията, в слабините или пред лактите, т.е. там където минават големите кр. съдове. Не се прекалява, държат се няколко минути и се сменя мястото! А на краката обувате чорапки натопени в разреден оцет!  Няма начин да не подейства и в същото време се избягва опасноста от простуда , като при къпането!
Виж целия пост
# 22
с мокри чорапи с оцет обуваш изсъхват и пак мокриш обуваш отново Grinning
Виж целия пост
# 23
НАШЕТО ДЕТЕ Е ВДИГАЛО НЯКОЛКО ПЪТИ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА! Embarassed А СЪЩО МНОГО ЧЕСТОСЕ РАЗБОЛЯВА А Е САМО НА 2 ГОД. И ПОЛОВИНА ПИСНАМИ ВЕЧЕ!!! #Cussing out
Виж целия пост
# 24
да се включа и аз, освен всичко изброено слагам на пъпчето долната коричка на хляб напоена с оцет и вода ( равни части).
за течния аналгин знам че се дава една капка на килограм тегло.има ефект.
Виж целия пост
# 25
нашия хомеопат каза, че краката се затоплят, а челото и ръцете се охлаждат.. често се допускала грешката да се охлаждат всичките места.. не било правилно.. аз редувам нурофен с ефералган и панадол
Виж целия пост
# 26
В момента сме с 40,3 температура и да ви кажа честно изобщо не ме интересува,че Хексалгина на места е забранен,защото само той я сваля светкавично.Разбира се го давам под лекасрки контрол и Слава Богу до сега не е имало проблем.Относно останалите методи-при предишната гнойна ангина и чаршафите не помогнаха,по-скоро имахме облекчение със студения душ,не смятам метода за зверски,защото с такава температура Мони е отпусната и няма сили дори да врещи Cry Нурофена е хубав,но при такава висока температура според мен е безпомощен ooooh!
Ако може някой да напише този метод с белтъците,че не ми стана ясен къде се мажат ще съм благодарна Peace
Виж целия пост
# 27
Matia, пробвай със сапунена вода. До половин час сваля температурата с градус и половина най малко. В съд с хладка вода натъркай сапун и после с тази вода цялото телце на детето. Щом изсъхне - пак. Така няколко пъти. Този съвет ми го дадоха от "Бърза помощ" една кошмарна нощ. В същото време  обувай чорапки натопени в равни количества вода и оцет. Успех!
Виж целия пост
# 28
В момента сме с 40,3 температура и да ви кажа честно изобщо не ме интересува,че Хексалгина на места е забранен,защото само той я сваля светкавично.Разбира се го давам под лекасрки контрол и Слава Богу до сега не е имало проблем.Относно останалите методи-при предишната гнойна ангина и чаршафите не помогнаха,по-скоро имахме облекчение със студения душ,не смятам метода за зверски,защото с такава температура Мони е отпусната и няма сили дори да врещи Cry Нурофена е хубав,но при такава висока температура според мен е безпомощен ooooh!
Ако може някой да напише този метод с белтъците,че не ми стана ясен къде се мажат ще съм благодарна Peace

Ако в момента сте с тази температура, веднага отивай да я сваляш.Това е форум, не е чат - не чакай незабавен отговор.Вкарай детето в хладка вана или корито.В краен случай хладен душ.Температура на водата около 36-37 гр.Подръж го там детето и постепенно ще свали температурата.Не го завивай, а го облечи само по гащички и тениска.Дай му да яде сладолед - студеното ще охлади вътрешно тялото, ще свие кръвоносните съдове в гърлото и ще облекчи ангината.Не давай горещи чайове, а студени напитки.
Виж целия пост
# 29
Катина просто исках да знам за напред,иначе хладката вана веднага свърши работа,то от една година 3 ангини вече съм станала половин лекар ooooh! А за сладоледа само съм чувала,че е хубаво в такава ситуация да се дават ама пусти страх Rolling Eyes Вчера дори ми иска детето,така,че бягам да взема Simple Smile
Благодаря  bouquet
P.S. В момента сме 37,8 Peace Дано тази нощ мине по-леко от вчерашната,все пак ни е 2-ри ден на АБ Praynig
Виж целия пост
# 30
Matia - за сладоледа.Напълно погрешно е бабешкото схващане да се затопля детето при температура.Напротив - охлажда се цялото тяло, но постепенно.Студените чаршафи са много неприятни за детето, а и рязкото сваляне на температурата е опасно - може да изпадне детето в шок.Сладоледа охлажда вътрешно тялото и сваля температурата.При зачервено гърло, пак давай сладолед - както казах свива кръвоносните съдове в гърлото и облекчава.Всичко това го знам от личната лекарка и точно така си гледам децата вече 9 год.
И още нещо ще ти кажа - не точно по темата.При ангина, или гной в гърлото правя следното /пак лекарски съвет/. Правя си разтвор от равни части Ваготил и вода - по 1 ч.л. - правя си тампон по следния начин - на края на един молив слагам парче памук, увивам с бинт и привързвам с конец.Става чудесен стерилен тампон - топя в разтвора обилно и просто намазвам сливиците./не търкам, а намазвам  Naughty /Става буквално за две секунди.Наистина не е приятно, но с две обтривания дневно спестявам антибиотик.Преди години мен са ме мазали с гранофорин по същия начин в болница.Мазал ме е лично най големия УНГ лекар в БГ.Разствора от Ваготил и вода е по бързодействащ обаче.А когато махна по този начин гнойта - ще видиш как остава на тампона - и спада и температурата и облекчава гърлото.
Не се страхувай от сладоледа, а от антибиотика.
Успех  Hug

Виж целия пост
# 31
Благодаря Ви за помощта  bouquet Hug
Виж целия пост
# 32
zdr az sam edin mlad ba6ta na 25 god  efektivno svalqne na temperatura razbii beltak samo ,vav kupi4ka sas vilica i namaji na glezenite i kitkite na dateto .
Виж целия пост
# 33
I nie sme imali problem s temperaturata ot baba mi znam nastaggani surovi kartofi na hodilata. Izpitano e deistva !
Виж целия пост
# 34
вчера изпитах една рецепта много добре подейства.. 1ч.л. сода се добавя към добре разбит белтък + 1с.л. оцет и 1с.л. ракия.. намазахме ПЕТИТЕ и сгънките на крака и ръце + подмишниците.. добре подейства
Виж целия пост
# 35
Аз да ви кажа само с мокри чорапки в оцет и вода равни части и малко сода бикарбонат - прави фимична реакция. Задължително НУрофен защото Панадола не действа толкова бързо ама го редуват че така ми каза доктора.Също каза че е добре да се даде Нурофена на Свещички.Днес целия ден се борих стази Т и сега малкия сладур спинка без Т.
Виж целия пост
# 36
Това знам аз като средство против висока температура, казано ми е от един германец: лимон се изцежда във вода и детето се обтрива с кърпа от рамото към пръстите и от бедрата към пръстите на краката. Целта е да се разнесе топлината равномерно защото обикновено крайниците са студени и разнасяйки така температурата, в останалата част от тялото температурата спада. А ако няма разлика в топлината, няма по-добър метод от добрия стар оцет .
Виж целия пост
# 37
- при деца- 1 жълтък се разбърква добре с 1 с.л оцет. В сместа се потапят 4 кърпички. 2-те се вързват около китките, другите 2- около глезените;
- със суров белтък се мажат петите преди лягане и се обуват чорапи;
- смесват се равни части ракия, оцет и 5 аспирина. Със сместа се обтрива цялото тяло, без слабините;
- тялото се маже със следната смес- 1 белтък, 1 с.л оцет, 1 с.л ракия, 1 с.л сода бикарбонат, 2 аспирина и се увива с чаршаф;
- скилидките на 1 глава чесън се варят в 1 л вода с 5 с.л захар. Прецежда се и се взема по 2 с.л на час;
- 1 малка червена люта чушка и 1 ч.л захар се варят в 1,5 ч.ч червено вино пет минути. Изпива се на малки глътки, докато е топло и се ляга;
- смесват се 200 г кисело мляко и 175 мл сок от тиква;
- 2 с.л върбинка се варят 5 минути в 500 мл вода. Кисне 15 минути и се прецежда. Пие се вместо вода;
- цвят и плод черен бъз се запарват в 750 мл вода и се изпива на 3 пъти;
- 2 с.л листа малина се заливат с 1 ч.ч вряла вода. Кисне 1,5 часа и се прецежда
това е което аз открих в нета,но засега съм пробвала само метода с оцета и този с белтака.за съжаление не мога да сваля температурата под 39 градуса  Cry но продължавам да обтривам.поне не опираме пак до 40.1  Confusedнякой може ли да ми каже опасна ли е,ако се поддържа дълго време температура от 39 градуса?
p.s.това с белтъка еднократно ли се прави или на интервали докато спадне температурата?
Виж целия пост
# 38
Обтриването с аспирин не се прилага при деца, много е опасно. И лекар ми го е казвал и тук из нета съм го чела. Действайте по-добре с останалите изпитани методи.

При нас най-добър ефект оказва вана само с вода. Т на водата е с 2 градуса само по-ниска от Т на тялото.
Виж целия пост
# 39
нормалната температура или моментната  Thinking
Виж целия пост
# 40
нормалната температура или моментната  Thinking
От температурата в момента.
Виж целия пост
# 41
самата температура 39 градуса не е опасна, но за поддържането и има причина, която трябва да се разбере.
Виж целия пост
# 42
на мен една сестра в болницата ми каза тампонче памук напоено със спирт на пъпа
незнам обаче дали това помогна , защото и лекарства давах и студени компреси на челото слагах
някой ако е пробвал също да пише
Виж целия пост
# 43
Крис вдигна 40 градуса, дадох Хексалгин 15 капки по лекарско предписание и слагах студени компреси на челото постоянно и свалих до 38.2, сега пак качи 39, но ще изчакам, важното е да не стига до 40 градуса.
Зная за, че след 18 часа децата вдигат температура при настинки и грип.
Виж целия пост
# 44
Моето изпитано средство е чай/отвара от сминдух. Има го във всички бакалии при подправките.
Варя 1ч.л. в 200мл. вода 5 минути. Дава се по 1 с.л. на 10-15 минути. Сваля от 38,7 ......при по-висока  давам лекарства. Действа безотказно....а и може да се подслади
Виж целия пост
# 45
аз знам,че най-ефективно,безвредно и нестресиращо за детето е хладка вана,ако нямаш вана-поливаш с хладка(НЕ студена) вода 10-15 мин.пада с 1-2 градуса,но все пак зависи от конкретното състояние.
Виж целия пост
# 46
Дъщеря ми е с гнойна ангина и поддържа вис. температура над 39 градуса вече 4-ти ден. Вече няма налепи, според педиатърката, но гърлото е още зачервено.
Искам да попитам на тази възраст може ли да се използва Ваготил и помага ли само при зачервено гърло, ако няма налепи. А ако няма налепи, нормално ли е да продължава да вдига толкова висока Т Rolling Eyes
Другият ми въпрос е, този компрес с меда на ходилцата, мога ли да го приложа като ляга да спи, въпреки че няма Т, защото съм дала Нурофен newsm78
Виж целия пост
# 47
Бебето ми е на 10 месеца и днес цял ден има температура, като стигахме до 38,2 най-много. Преди два часа имаше 39 и док каза веднага 6 капки Хексалгин. Дадохме й и смъкна до 38,3, но сега прочетох колко е опасно. Просто нямах време да чета, за първи път вдига толкова висока температура и то от зъб. Много са ни трудни зъбите, вече ми омръзна,защото всеки път се разболява.
Сега намазахме петичките с белтък и тя заспа. Дано не вдига през нощта,че си ме е страх много.
Виж целия пост
# 48
Zdraveite mili mami! Nie sa6to imahme problem s T .Moeto mani4e vdigna visoka T (40 gradusa), koqto ne spada6e ot "Nufofen" i sve6ti4ki "Eferalgan". Lekarkata ni kaza da pravim oblivane pod du6a kato postepenno ot topla minavame kam studena voda.
  Az bqh 4uvala ot nqkade, 4e trqbva da sable4a mal4o goli4ak za 5 minutki i sled tova da go obleka, no ne da go navleka,a po- leko oble4en.
 Dano vi e ot polza.
Виж целия пост
# 49
При нас почти всяка болест или настинка върви с много висока Т - над 38 градуса. при последното ни боледуване беше два дена с 39.5 и малко ту- надолу, ту- нагоре.
Първото което  сваля висока Т е течен аналгин - или сегашния Хексалгин - по 10 капки се дават.
Редуването на Панадол, Нурофен и течен аналгин през два часа, но това за деца над 2 годинки.
Свещички - много помагат, но трябва да се внимава да се сложат хубаво, за да не изтече от дупето и да няма ефект. Такива са Вибуркол и Ефералган.
Първоначално се слага оцет с водичка като компреси на челото и крайниците. Ако не спада Т - събличате детето голичко, топите чаршаф в студена вода и го увивате, после го завивате със завивка. Неприятно е, но действа. Скоро го научих от една лекарка, която викахме посред нощите заради почти 40градуса Т.
Виж целия пост
# 50
мами помогнете ми - Малечка ми е с висока температура а няма кой да излезе да ми купи ефералган на свещички. осден вода и оцет кажете нещо друго.дадох панадол но дакато подейства..
    zdr na vsi4ki...az znam ot moqta maika edin metod i pri nas deistva  zna4i namazva6 xodiloto na bebeto deteto moje i pri vazrastni da se prilaga sas sapun pri malkite bebeta bebe6ki sapun a pri dr s toaleten sapun i mu datqvate valneni 4orapki na bos krak....moita kukla vinagi kato e zvane gripa i ima temperatura go pravq i deistva...........uspex na vsi4ki mami
Виж целия пост
# 51
мами помогнете ми - Малечка ми е с висока температура а няма кой да излезе да ми купи ефералган на свещички. осден вода и оцет кажете нещо друго.дадох панадол но дакато подейства..
    zdr na vsi4ki...az znam ot moqta maika edin metod i pri nas deistva  zna4i namazva6 xodiloto na bebeto deteto moje i pri vazrastni da se prilaga sas sapun pri malkite bebeta bebe6ki sapun a pri dr s toaleten sapun i mu datqvate valneni 4orapki na bos krak....moita kukla vinagi kato e zvane gripa i ima temperatura go pravq i deistva...........uspex na vsi4ki mami

а за колко време действа този метод? в смисъл ако не е инцидентно вдигната температурата, а се смъква и после пак се качва и така...
Виж целия пост
# 52
Много полезна тема  Hug
Мойто момче от 2 дни е с висока Т,грип,подържа 38 -39 и нещо (казвам и нещо,защото се борим със термометъра всеки път като се мъча да премеря пустата Т ) .Какво ли не прилагах - чорапки с оцет и сода,компреси на челото,Калпол,резултат има за 1-2 часа и после пак вдига  Tired,Докторът днес му изписа АБ и ми е много кофти,че трябва да му го давам,но ме е страх да не се влоши,ако не му го дам  newsm78.Преди малко я свалихме с хладка баня,но сега пак взе да дига,не знам вече какво да правя  ooooh!. Д-рът каза,че до няколко дни ще спре да вдига  ooooh!,аз ще се побъркам още 2-3 дни с Т,на всичкото отгоре и нищо не яде,ама нищо  Confused
И да ми препоръчате хубав Т и бърз най-вече,имам и електронен и обикновен,за сега меря с обикновения,че др ми показва винаги 35 г  Crazy.Къде е най-лесно да се мери,за сега се мъча под мишничката,но той не се спира и съответно само предполагам колко Т има  ooooh!
Виж целия пост
# 53
Много полезна тема  Hug
Мойто момче от 2 дни е с висока Т,грип,подържа 38 -39 и нещо (казвам и нещо,защото се борим със термометъра всеки път като се мъча да премеря пустата Т ) .Какво ли не прилагах - чорапки с оцет и сода,компреси на челото,Калпол,резултат има за 1-2 часа и после пак вдига  Tired,Докторът днес му изписа АБ и ми е много кофти,че трябва да му го давам,но ме е страх да не се влоши,ако не му го дам  newsm78.Преди малко я свалихме с хладка баня,но сега пак взе да дига,не знам вече какво да правя  ooooh!. Д-рът каза,че до няколко дни ще спре да вдига  ooooh!,аз ще се побъркам още 2-3 дни с Т,на всичкото отгоре и нищо не яде,ама нищо  Confused
И да ми препоръчате хубав Т и бърз най-вече,имам и електронен и обикновен,за сега меря с обикновения,че др ми показва винаги 35 г  Crazy.Къде е най-лесно да се мери,за сега се мъча под мишничката,но той не се спира и съответно само предполагам колко Т има  ooooh!

аз съм мерила Т на Рая в сгъвката на крачето (задната страна на коляното) когато беше бебе. Като сменяхме памперса я залисвах нещо за да седи мирна и използвах да меря Т
Виж целия пост
# 54
разбит белтък на сняг се налага по стъпалата и се слагат чорапки - оказа се че е много ефективно средство  Peace
Виж целия пост
# 55
разбит белътк на сняг се налага по стъпалата и се слагат чорапки - оказа се че е много ефективно средство  Peace

ами то хубаво, че е ефективно, но никой не писа колко точно дълго продължава действието му, когато детето поддържа постоянно висока Т Thinking
Виж целия пост
# 56
кажете как да сваля на малкото ми момченце температурата /ако може веднага/но даите друг метоб освентози с оцета
Виж целия пост
# 57
кажете как да сваля на малкото ми момченце температурата /ако може веднага/но даите друг метоб освентози с оцета
прбвай с белтъка,както са написали момичетата по-горе или с компресче със студена вода,днес ми казаха и спирт 70 г смалко памуч на сгъвкте,но това не съм го изпробвала  Thinking.Колко е висока Т?
Ние сега сме с белтък на стъпалата,но не можах да го разбия добре,че мн плачеше малкия  ooooh!
Виж целия пост
# 58
кажете как да сваля на малкото ми момченце температурата /ако може веднага/но даите друг метоб освентози с оцета
прбвай с белтъка,както са написали момичетата по-горе или с компресче със студена вода,днес ми казаха и спирт 70 г смалко памуч на сгъвкте,но това не съм го изпробвала  Thinking.Колко е висока Т?
Ние сега сме с белтък на стъпалата,но не можах да го разбия добре,че мн плачеше малкия  ooooh!

после може ли да споделите за колко време белтъкът смъква Т и след колко време се вдига отново Blush
Виж целия пост
# 59
кажете как да сваля на малкото ми момченце температурата /ако може веднага/но даите друг метоб освентози с оцета
прбвай с белтъка,както са написали момичетата по-горе или с компресче със студена вода,днес ми казаха и спирт 70 г смалко памуч на сгъвкте,но това не съм го изпробвала  Thinking.Колко е висока Т?
Ние сега сме с белтък на стъпалата,но не можах да го разбия добре,че мн плачеше малкия  ooooh!

после може ли да споделите за колко време белтъкът смъква Т и след колко време се вдига отново Blush
да ти кажа веднага я смъкна ,но не беше висока- 38 и за няколко минути стана 37.5  Peace,много доволна останах,повече не е вдигал,дано и през ноща да не вдигне  Praynig,но вече му е 3 ден и не би трябвало да вдига пак  Rolling Eyes
за по-висока Т нямам наблюдения
Виж целия пост
# 60
кажете как да сваля на малкото ми момченце температурата /ако може веднага/но даите друг метоб освентози с оцета
прбвай с белтъка,както са написали момичетата по-горе или с компресче със студена вода,днес ми казаха и спирт 70 г смалко памуч на сгъвкте,но това не съм го изпробвала  Thinking.Колко е висока Т?
Ние сега сме с белтък на стъпалата,но не можах да го разбия добре,че мн плачеше малкия  ooooh!

после може ли да споделите за колко време белтъкът смъква Т и след колко време се вдига отново Blush
да ти кажа веднага я смъкна ,но не беше висока- 38 и за няколко минути стана 37.5  Peace,много доволна останах,повече не е вдигал,дано и през ноща да не вдигне  Praynig,но вече му е 3 ден и не би трябвало да вдига пак  Rolling Eyes
за по-висока Т нямам наблюдения

Много ти благодаря за отговора. Бързо да оздравява малкото юначе Hug
Виж целия пост
# 61
На моето детенце свалям температурата, като го съблеча голо, насъпунисвам си добре ръцете с детски сапун и мажа по телцето. Спада с около градус . Същият ефект има и ако се намаже цялото тяло със спирт или домашна силна ракия - 60 градуса. При нас действа. Дано на някой свърши работа.
       Помага и сок от малини, но да  е истински сока, а не с консерванти и подсладители. 
Виж целия пост
# 62
Само искам да кажа ,че трябва да се внимава със смъкването на температурата-не трябва да става рязко,а постепено.Ако температурата е до 38, не бързайте да давате лекарства-все пак това е защитна реакция на организма.
Виж целия пост
# 63
Само искам да кажа ,че трябва да се внимава със смъкването на температурата-не трябва да става рязко,а постепено.Ако температурата е до 38, не бързайте да давате лекарства-все пак това е защитна реакция на организма.
Съгласна съм с теб! Но за деца с епилепсия тази  вече е Sad висока Т
Виж целия пост
# 64
Имаш предвид,че има опасност от гърч?Не съм запозната и не мога да коментирам.
Виж целия пост
# 65
http://tq-jenata.com/index.php?option=com_content&view=artic … pti&Itemid=56
Виж целия пост
# 66
Здравейте скъпи мамчета. Моята скъпа и мила Бобка днес вдигна 37.5 (сутринта) отидохме на лекар и той каза , че малкото бебе ще си има зъбки. Тя е вече на 11 месеца- а ги чакаме от 4 месец Simple Smile (от тогава ни раздразниха). Преди около час вдигна 38.2- дадохме й " Нурофен"- просто защото друго не и действа, от "Панадола" вдига още по - висока Т. Нослето и се разтече и незнам дали всичко това са симптоми на "зъбчетата". Simple Smile Кажете ми своето мнение. А за подръчни средства и аз знам само за "оцета"   bouquet Успех на всики мами, татковци и техните съкровища!
Виж целия пост
# 67
Срам, не срам, ще споделя.Мажа стъпалата и дланите с урина.И не защото съм някоя мърла, а защото помага. Когато баба  ми каза да го направя, изгледах я като луда, що за диващина! Но когато детето ти изгаря, готова си да пробваш всичко.Урината не трябва да е от детето с температура, а от някой домашен, не мирише и детето изобщо не разбира с какво го мажете.Оцетът им причинява още по голям некомфорт, според мен и го отбягвам.
Виж целия пост
# 68
Когато една нощ викахме спешно лекар - забрани да се слага оцет  Thinking
Каза просто да го увием в мокър студен чаршаф - цялото тяло. Даде ни свещички. Ами действително от 39.5/която поддържаше поне 2 часа/ за около час температурата падна на 37. Също така знам и съм пробвала, че течен аналгин/Хексалгин/ по 10 капки през два часа - смъкват.
Виж целия пост
# 69
Най-доволна съм от капки Хексалгин,Панадолът не ни действа,а Нурофенът е нестероидно противовъзпалително и аз като лекар макар и не педиатър смятам,че не е най-удачното средство за малки деца
Виж целия пост
# 70
При висока температура сваляйте памперса на малките деца и ги оставяйте само по гащички!
Като е с много висока температура сина ми  го слагам във ваничката за къпане с хладка , но не студена вода и се къпеме продължително , сменяме водата и така докато не спадне температурата. Не е нужно да е ледена водата, а само с температура по-ниска от тази на детето с няколко градуса- все пак това си е честа физика по топлото тяло отдава топлина към по -студената вода.
Виж целия пост
# 71
mili maiki az li4mo sam probvala pove4eto metodi za svalqne na temperatura i sa mnogo efikasni,oba4e znam ot medicinsko lice 4e ,karpite sas voda i ocet ne se slagat na 4elito ,za6toto temperaturata izliza prez ustata i tova ne e dobre za dixatelnite organe ,taka4e slagaite samo na kra4etata i ra4i4kite ili uvivaite sas 4er6av no ne i na 4elito ,savat ot men.Simple Smile
Виж целия пост
# 72
Аз обувах мокри чорапки и слагах мокри кърпи на китките и челцето на дъщеря ми . Имаше бърз ефект !
Също така свещички ефералган , но тя не винаги позволяваше . От нурофен сироп също съм доволна .
Виж целия пост
# 73
Снощи вдигнахме висока Т и днес - темата се появява отново.
Да, Нурофен при нас по-бързо смъква, в сравнение с Панадола например. И капки течен аналгин най-вече.
Сега това давам, плюс много плодови сокове и течности, нон стоп изстисквам от портокали и грейпфрути и чай от лайка с много мед.
Виж целия пост
# 74
И ние вече 2 дни сме с температура 39-40.Добре ни подействаха свещичките ефералган и чаршафи с оцет и вода, къпане с хладка вода. Свалихме, пак качи и така...днес е малко по-добре.При мен панадола не сваля ако е 39 и отгоре.
Виж целия пост
# 75
здравейте мами,да добавя и аз-  тампонче с оцет и го прикрепяте към пъпчето с помоща на лепенка, ако вашето бебе като моето не търпи мокри неща върху себе си
Виж целия пост
# 76
И ние сме с висока Т днес Sad Смъкнах я за сега с панадол и чаршаф, напоен с оцет и сода. Ще видим до кога ще е ниска Т. Но ми се струва, че пак ще се качи.... newsm78 Cry
Виж целия пост
# 77
Преди време, когато синът ми беше на около две години, една вечер вследствие на вирусно заболяване вдигна  много висока температура - 40,4 градуса , а само час преди това беше 38 .Обадихме се на спешна помощ и(не отидохме в спешен, защото от предишен опит знаех, какво висене ни чака с болното дете, въпреки температурата- просто там всички са спешни и няма как...)  след като разговарях с лекар, екипът дойде на петата минута.
Още с влизането лекарката ме попита къде е банята и просто ми измъкна детето от ръцете и както си беше с пижамката, го сложи под течащата вода в мивката.Подържа го там около 2-3 минути, като го намокри само до кръста(каза, че когато температурата е много висока и става въпрос за малко дете, не трябвало да се мокрят гърдите )  и после както си беше с мократа пижама го уви в суха хавлия и каза да стои така около 30-40 мин. Малко след процедурата температурата спадна до под 38. Разбира се, дадохме и лекарство но то както знаем започва да действа след време(при нас понякога минава час и нещо ) .През следващите 1-2 дни, направихме процедурата няколко пъти, защото синът ми има известна непоносимост към температуропонижаващите лекарства...
Така и не разбрах защо, но лекарката на няколко пъти хубаво ми се накара, за това, че бях слагала компреси с оцет на детето си newsm78
Виж целия пост
# 78
Аз също съм чувала ., че оцетът е напълно излишен .

Никога не съм го използвала ,  охлаждащи компреси само с вода и  мокри чорапки .  Peace
Виж целия пост
# 79
Да споделя, че борбата продължи и през нощта Sad Намокрих чаршаф с хладка вода и я увих в него за една-две минути, после сменях с друг чаршаф и така десетина пъти. След това започна да се понижава температурата. Бях дала преди това пак панадол. До сутринта беше ок. Като стана пак имаше лека Т, но с панадол я свалихме. Консултирахме се с личната днес и тя препоръча да редувам панадол с нурофен и ми изписа коластра на някаква фирма. При нас този път се оказа вирус + зъби. Досега бяха само зъби и аз някак си се бях настроила за това, но днес бързо ми охладиха " страстите" и сега я наблюдавам постоянно за Т. Лошото е, че не иска да яде и пие много малко вода. Не пиша и не ака, то няма какво... Оф, дано да се оправи скоро, че много се мъчи мишката... Praynig
Виж целия пост
# 80
hoty Hug

Как сте ?
Наблюдавай детенце . Ако почне да се отпуска и да спи много , значи се е обезводнило .
Трябва да му включат система . Peace
Виж целия пост
# 81
hoty Hug

Как сте ?
Наблюдавай детенце . Ако почне да се отпуска и да спи много , значи се е обезводнило .
Трябва да му включат система . Peace
happy mama, благодаря за загрижеността, по-добре сме.   bouquet Няма Т вече повече от 24 часа. Пие водичка, не много, но все пак е нещо, но не иска да яде... Днес много се изнервих, че не иска да яде и й се накарах, а не трябваше, нали се бори с вируса организма, има нужда от малкото енергийка, която му е останала...А аз искам да я "хаби" да разгражда някаква си храна! Така ме е яд на себе си, но вече ми дойде в повече и не издържах.. #Cussing out Сега ще я събуждам от следобеден сън и мисля многооо да си я гушкам! Hug
Виж целия пост
# 82
hotyHug

Радвам се , че сте по-добре . Simple Smile

За липсата на апетит , не се тревожи .
Правилно разсъждаваш , това е защитна реакция на организма , да си пести енергията за борба с болестта , а не да я хаби за преработка на храна .
Важното е да не се обезводнява .  Peace

Бързо оздравяване ви пожелавам !  Hug
Виж целия пост
# 83
Ох  ooooh! сега като си прочетох по- горното писание, излиза , че докторката ми е намокрила детето със студена вода от чешмата, а всъщност тя беше приятно топла.... Т на водата не бива да е по-ниска от 36 градуса. Това важи в най-голяма степен за малки деца, защото както ми обясниха тогава,  рязката  температурна разлика може да предизвика гърч.
Виж целия пост
# 84
Ох  ooooh! сега като си прочетох по- горното писание, излиза , че докторката ми е намокрила детето със студена вода от чешмата, а всъщност тя беше приятно топла.... Т на водата не бива да е по-ниска от 36 градуса. Това важи в най-голяма степен за малки деца, защото както ми обясниха тогава,  рязката  температурна разлика може да предизвика гърч.

Точно така е . Peace
Виж целия пост
# 85
Мили мами ,да ви споделя и аз едно изпитано средство.
Режете на кръгчета кромид лук и слагате на ходилата.Обувате с чорапки.Т спада ,а и спомага да не я вдига детето много висока,защото лукът я дърпа.
Виж целия пост
# 86
Студени компреси на прасците,като се редуват на едното и на другото краче.Слага се на едното краче макс.за 20мин,след това на другото,пак за толкова.При на с това подейства добре.Свалихме я,поне за сега.. Confused
Виж целия пост
# 87
Студени компреси на прасците,като се редуват на едното и на другото краче.Слага се на едното краче макс.за 20мин,след това на другото,пак за толкова.При на с това подейства добре.Свалихме я,поне за сега.. Confused

Колко градуса беше температурата? После вдигна ли пак?
Виж целия пост
# 88
38,5.Да вдигна след 2ч.,но преди това с нищо не можех да я сваля,а тя  поддържа темп.от снощи заради ваксина .
Виж целия пост
# 89
38,5.Да вдигна след 2ч.,но преди това с нищо не можех да я сваля,а тя  поддържа темп.от снощи заради ваксина .

Дано бързо да се пребори принцесата Hug
Виж целия пост
# 90
Добър вечер мами,дъщеря ми вдигна висока Т и Панадола не и помага.Тя е на 7 месеца и с какво мога да и я сваля?Мисля и да не я къпя или с по-хладка вода може?Помогнете ми моля ви
Виж целия пост
# 91
Студени компреси на прасците,като се редуват на едното и на другото краче.Слага се на едното краче макс.за 20мин,след това на другото,пак за толкова.
Чорапки напоени с оцет и вода.
Изкъпи я,но гледай водата да не е по-ниска от 36гр,да е долу горе толкова,като нормалната телесна температура.И като я къпеш използвай повече сапун.Даже най-добре я разхлаждай постепенно,да не пада рязко температурата,защото това също не е хубаво.
Също знам със сапунена ръка да и натъркаш гръбчето,ако не помогне няма да навреди.Правила съм го,но отзиви не мога да дам,защото съм го комбинирала с други неща.
Резенчета лимон,завързани с бинт от вътрешната страна на китките и на ходилцата.
Мажеш ходилцата с мед-това само съм го чувала.
Май друго не се сещам.Успех,дано всичко мине бързо.Вирусно ли е?Пиши после как е детенце?Колко е температурата?Ако имаш свещички,на нас ни помагат повече от сиропите.
Виж целия пост
# 92
Не е вирусна,не е и болна.Мисля че е от зъбките,защото горните венци са и много подути и червени.Долните изкараха много леко,но горните явно са по-трудни.Сега е добре,играе си и няма висока Т,но утре ще я водя при педиатъра да я види.Много благодаря
Виж целия пост
# 93
ZDRASTI MAM4ETA...MOQ PALAVNIK SY6TO VDIGA VISOKA TEMPERATURA NO OT BEBE MU DAVAM PANADOL SPORED TEGLOTO MU I EFERALGAN SVE6TI4KI....PANADOLA E NA 4h.,A EFERALGANA E SUTRIN I VE4ER PREDI LQGANE ...V KRAEN SLU4AI MOJE DA SE DADE HIKSALGIN NO NO E HUBAVO DA se dopitate do lekarq na detenceto...
Виж целия пост
# 94
Аз пробвах метода с белтъка. Намазах ходилата с белтък и обух чорапки с вода и оцет. За 10 минути падна от 38,7 на 38 градуса.
Виж целия пост
# 95
запис
Виж целия пост
# 96
Моето дете не търпи нищо върху себе се . Тоест нищо мокро. Нито чорапи и кърпи с оцет нито само с вода - нищо. Това с белтъка не съм го пробвала. Ако някой има метод за накарване да търпи нещо мокро ще слудя темата за идея. В момента сме с 38С. не съм давала още нищо само лепенки КУЛ ПАЧ.
Виж целия пост
# 97
Здр krasteva_rosica аз бих те посъветвала да опиташ с хладен душ,това е което помага на моето момче и не го тръвмирам.Успех за следващия път  Laughing
Виж целия пост
# 98
Виждам, че темата е стара, но да споделя моя опит от няколко дни насам. Дъщеричката ми е на 1 г. и 1 м. От три дни има висока Т, без никакви други симптоми. Миналата седмица ни биха ваксина, сега й избива зъбче и го отдавах на това. Първата нощ свалях Т с нурофен. Тази нощ обаче беше доста тежко. Докато детето спеше изчетох всички теми за температурата. Първо гореше цялата, намокрих чорапки с вода и малко оцет, и слагах напоена кърпичка на китките. За половин час наистина свали Т до 37, 5 и се успокоих малко. След два часа ми вдигна 39, 4 , дадох нурофен, който изобщо не подейства. Този път главичката й гореше, а тялото беше по-хладно и беше настръхнала и предположих, че й е студено и трябва да я завия, изпаднах в някаква паника вече. Стана 6 часа и почнах да приготвям багаж за болница. Тя се събуди и този път не правих опити да я приспивам, а исках просто да я ободря. Така по някакъв начин стана малко по-добре или поне така ми изглеждаше като е будна. Отидохме при педиатърката и се оказа, че е ангина. Отново ни каза, че Нурофена е по-добър от Панадола, понеже не само сваля Т ами и лекува. Сутрин и вечер свещичка Нурофен, през деня сироп нурофен веднъж. Каза, че най- добрия и безвреден начин да се свали бързо Т е потапяне на детето до главичката във вода 37 градуса за около 10 минути. Наистина днес го правих два пъти и за сега е в доста добро състояние, като имам предвид до обяд как беше. Предписа ни и Хексалгин (5 капки), само в случай, че вдигне пак над 39 градуса, като отново да се потопи във водата докато подейства. Антибиотик каза, че не е препоръчително след ваксина, тъй като можело да развали ефекта й. Това го пиша само за информация, дано помогна на някоя майка в това положение. 
За чорапките с оцет каза, че изобщо не е трябвало да се прави, понеже сваля Т на тялото за сметка на Т на главичката.
Успех на всички  Hug
Виж целия пост
# 99
Моето дете не търпи нищо върху себе се . Тоест нищо мокро. Нито чорапи и кърпи с оцет нито само с вода - нищо. Това с белтъка не съм го пробвала. Ако някой има метод за накарване да търпи нещо мокро ще слудя темата за идея. В момента сме с 38С. не съм давала още нищо само лепенки КУЛ ПАЧ.


И моята не търпи нищо и пищи, за това се опитвам да го правя докато спи или ако е будна във вид на игра, за да й стане интересно. Simple Smile
Сега са ни предписали и свещички за Т и каква игра ще измислям за тях обаче ми е бедна фантазията Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Моя също не търпи нищо, когато има висока температура. На нас ни помагат банята с хладка вода и обтриване на телцето с кърпа с хладка вода и оцет (особено в сгъвките на подмишниците, крачетата, около врата и ходилата) - последния път вдигна над 39 и само това помогна, защото свещичките се напъваше и ги вадеше, а през устата всичко повръщаше. Но, намазването с кърпа напоена с хладка вода и оцет свали температурата под 38.5 за около има-няма 10на минути (е, вярно, че много плака, но по-добре това, отколкото да реве, когато го бодат да му слагат инжекции и абокад).
Виж целия пост
# 101
бихте ли ми погнали със съвет,бременна съм и се разболях от летен вирус,сложиха ми система за да не повръщам повече ,но сега имам висока температура и не знам какво да правя оцет и вода не помагат,също и течностите
Виж целия пост
# 102
Може да си вземеш, ако искаш, хладък душ - в никакъв случай не студен, а хладък. След като се подсушиш остани по бельо и си сложи под мишниците, между сгъвките на краката, на врата и на ходилата кърпи напоени със студена вода и оцет (ябълков), така полеж към 15-на минути, после пак хладък душ и би трябвало температурата да ти е спаднала поне с един градус. Това, поне при мен, вършеше работа. Парацетамол би трябвало да са ти изписали да пиеш, нали? Ако всичко това не помогне, би трябвало да те приемат в болница за изследвания и лечение...
Виж целия пост
# 103
Защо държите да сваляте температурата?
Доколкото съм запозната, именно при висока температура организмът се справя по-лесно с инфекциите. Счита се, че и 40 градуса не са много...
С това сваляне на температура, с тия парацетамоли и нурофени май само се забавя процеса на оздравяване и дори се активират по-силно инфекциите.

Течности и лежане му е майката Simple Smile
Виж целия пост
# 104
Мдааа, а след това, Готина, детето ти може да мине на антиепилептици...
Виж целия пост
# 105
Трънци!
Не казвам някой да чака до 40 градуса, просто така се смята при дофторята.
Над 38.8 е добре да се помогне с хладна баня за леко понижаване на температурата, не ударно.
Виж целия пост
# 106
Да не дава Господ детето ти да направи гърч, хич няма да чакаш 38 гр. Tired Tired
Виж целия пост
# 107
На нас личната ни каза компот от череши,че също сваля Т,споделям,защото никъде не го прочетох.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия