Оххх, не иска да яде пюрета.

  • 444
  • 9
Здравейте момичета,
Синът ми е на 6 и половина месеца и започнахме да се захранваме. Държа да отбележа, по настояване на педиатърката. Пробвали сме вече морков, тиква, кайсии, круша и сливи на Hipp и Gerber. Проблемът е, че нито едно от изброените не се харесва. Голямо мръщене и плюене  ooooh!. Повече от половин до една лъжичка не мога да дам. Какво да правя  newsm78? Моля за съвет.
Виж целия пост
# 1
Не съм разбирач, но защо не пробваш с каша? Simple Smile Или зеленчуци
Виж целия пост
# 2
Ами морковът и тиквата са зеленчуци. А за кашите знам, че се дават по-късно.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай и не бързай. Щом хапва една лъжичка и не иска повече, не го насилвай. Ще прояде когато той има нужда!  Hug
Виж целия пост
# 4
ами, по американската система се започва с оризова каша, може пък да я хареса...и нашата беба е доста капризна, няма нищо тревожно в това, до 1 г. основната храна си е млякото - кърма или адапте, а другите храни само за да започне да се запознава с тях. Успех!
Виж целия пост
# 5
Предлагам да изчакаш поне 1 седмица, през която да не даваш абсолютно нищо различно от кърма. Междувременно давай на дребосъчко да си играе с лъжичката, да си я пъха в устата, за да свикне с нея. След това пробвай отново. Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Ние сме на 7 и половина месеца и не искаме нищо друго освен кърма-нито каши,нито каквито и да било пюрета и сокове.Вчера успях да му дам няколко микроскопични хапки смачкан банан с пръстите,че като види лъжицата и стиска устата.И аз като теб се притеснявах кога реално ще започне захранването,като той изобщо не ще,но на последната консултация беше наддал добре и така се успокоих и караме само на кърма,докато той сам прояви интерес към друга храна,когато ядем всички на масата.Та така,ако не ще,не го насилвай,за да не стане злоядо дете.Все някога ще прояде  bouquet
Виж целия пост
# 7
Maлката ми дъщеря я захраних на 8месеца, с каша Wink.Не поиска и да помирише пюрета, с какви ли марки не пробвах ooooh!? Почнах аз да и ги правя и започна да яде, явно моите бяха по-вкусни, от купешките Laughing
Виж целия пост
# 8
КК, не насилвай бебока,  както са ти казали - остави го известно време само на кърма.После пробвай пак, започни с малко количество.Ако не иска лъжичка, пробвай да му дадеш с пръстче. Повечето мами вече започват с оризова каша, може пък нея да хареса/разредена с малко кърма/.Важното е да е по малко и беб4о да не се стресира /ако на всяка цена се опиташ да му набуташ в устата цялото количество/Не сте чак толкова големи, така че не се притеснявай - има време да прояде всичко. Успех Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за съветите bouquet. Наистина ще направя пауза и след това може да пробвам с оризова каша. Между другото, днес опитах да му дам сок от ябълки (1/2 лъжичка), беше катастрофа, мисля че намрази лъжичките. По нататък пък мога да опитам да захранвам педагогически. Може да проявява по-голям интерес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия