Решението ви за захранване ...

  • 536
  • 11
На каква възраст бяхте решили да захранвате и защо?

А кога в действителност захранихте и с какво? Ако е имало разминаване с плановете ви, каква е била причината?

Късното захранване /след 6-7 месеца/ означава ли по-трудно захранване?


Виж целия пост
# 1
Нямаше разминаване - бях решила на навършени 6м и тогава захраних, макар че реално можеше и малко по-рано (1-2 седмици), тъй като признаците за готовност при дребната бяха налице.
След всичко, което бях прочела относно защо е добре захранването да стане в този период и при наличието на едно алергично дете основанията ми бяха съвсем ясни Grinning
Виж целия пост
# 2
Бях решила да захраня между 4 и 6 мес., като за точното време ще ме ориентира детето. Причината - тук, където живея,  препоръчават късното захранване,   плюс, че изчетох доста неща по въпроса. 

Реално захраних на 5 мес. и половина. С оризова каша.
Виж целия пост
# 3
Реших след 5-6 месеца, вече бях забелязала големият му интерес нас като седнем да се храним. Не съм имала никакви трудности, напротив, гледам да не ме вижда като ям, защото иска и той, даже плаче. Захраних с плодово, после каша, накрая зеленчуково. Всичко много му харесва и като си види купичката направо отваря устата. Не е имало разминаване с плановете ми, напротив всичко стана спокойно и с харесване на новите вкусове, мисля че ако бях видяла нежелание от страна на бебо, щях да отложа с опитите.
Виж целия пост
# 4
За Лори мисля, че решението е след 6 навършени месеца!
Виж целия пост
# 5
Реших да захраня сина си като навърши 6 месеца, и точно така направих.
Виж целия пост
# 6
Здравейте ние днес става ме на 5месеца мисля след като навърши ме 6 да започне ме захранването с оризова каша на Милупа за сега да чукам на дърво си имам храна и няма за какво да се притеснявам и няма смисъл да бързам с захранването ако нещо стане и кърмата ми намалее тогава мога да се замисля за малко по ранен момент
Виж целия пост
# 7
Разминаването беше само 1 месец. Още в началото бях решила да започна на Коледа, нещо като празнично похапване, когато малечко беше на 6 месеца. Но есента му диагностицираха АБКМ и заради това реших да продължа с изключителното кърмене до навършване на 7 месеца.  Simple Smile

Започнах с картофено пюре с кърма. Нямах никакви проблеми в началото..  Peace

Не мисля, че късното захранаве създава проблеми. А дори и да има, едва ли могат да се сравняват с евентуалните при твърде ранно предлагане на сокчета на двумесечни бебета и т.н.   bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз бях решила да захраня на 5м и така и направих,нооо бебо хич не искаше да се захранва и не харесваше нищо,после се разболя и минахме само на кърма,като оздравя 1седмица преди да направи 6м-започнахме отново и нещата вървяха къде,къде по-добре.Сега немога да му смогна и няма нищо което да ми е отказал като вкус.
Виж целия пост
# 9
На 6 месеца и 10 дена с картофче и кърма. Проблеми не съм имала до сега. Много спкойно и с малко количество, с нежни думи и усмивка. Бебчо беше щастлив. Винаги му казвам "браво" след ядене на моето момченце и то ми се усмихва широко.
Виж целия пост
# 10
При нас ще бъде като едно време...
Засега е само на кърма, на 8 м е, онзи ден го пробвах с череши ама нещо не одобри  Mr. Green
Още няма да захранвам, може би с хубави домати на лято, хубави праскови, дини, пъпеши...
Виж целия пост
# 11
Реших да е на 5-6 месеца. Опитах да захраня на 6,5 месеца, но бебка въобще не беше готова за това. По нейно желание истинското захранване стана на 10-11 месеца. Бързо и  безпроблемно. Сега яде каквото й дам и то в огромни количества.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия