Пъпеш при педагогическо захранване

  • 491
  • 5
Здравейте  Simple Smile

Дъщеря ни е на седем месеца. Започнахме да я захранваме преди около 20-на дни с цел запознаване с различните вкусове на храната. Въпросите са ми следните:
-Кога според вас може да опита пъпеш?
-Суров ли да бъде или да го попаря?
Виж целия пост
# 1
не искам да давам съвет, а по-скоро да се запиша за темичката, защото също мисля да захраня педагогически. това, което съм разбрала от темичката за педагогическо захранване е, че би могла да и дадеш пъпеша суров - нали даваш само една микродозичка.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за отговора. Пуснах едно по-разширено търсене и попаднах на много противоречиви мнения. Мисля, че ще й дам да опита...все пак нещата са доста индивидуални и самата тя ще си покаже (дали й харесва и дали ще прояви реакция).
Момо , успешно захранване  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Сега още не съм, но на първото ми дете давах само и изключително сурови плодове!
Виж целия пост
# 4
Според мен може да опита пъпеш когато му е сезонът. След два месеца (когато ще е на 9 месеца) е хубав момент. Пъпешите не се водят алергени. А пък идеята за попарен пъпеш не ми се нрави особено. Sick Дай си го суров. Grinning
Виж целия пост
# 5
Съгласна съм с Илиана_М, а иначе ако става въпрос за баш педагогическото захранване, пъпеш-не пъпеш - няма значение,  даваш от всичко, което ядеш ти, но не повече от 3 микродози от един продукт (микродоза е парченце със размер на оризово зърно). Така 2-3 седмици, ако детето харесва всичко и се научи да ги гълта, след това постепенно увеличаваш размера на микродозички до бобено зърно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия