Искам да БЛАГОДАРЯ и да се похваля

  • 2 456
  • 14
Питка - баница "Слънце"

Тесто: 4 бр. яйца
          3 1/2 с.л. захар
          1 с.л. сол
          1 литър прясно мляко, като от него отделяте 1 ч.ч. за да разтворите там маята
           брашно,колкото поеме за меко тесто - около 2 - 2 1/2 кг.
          1 кубче мая - 40гр.
Мазнина: 1/2 ч.ч. олио     
                1 пак. краве масло
                На котлона разтопявате маслото с олиото,но без да завира
Плънка: 2-3 бр. яйца
             600 гр. сирене

масло за намазване на тавата

1 жълтък и 1 с.л. прясно мляко и 100 гр. кашкавал за намазване и поръсване

Желателно е всички продукти да са с една температура - напр. стайна температура - и за

тестото, и за мазнината!!!! В стаята не бива да е студено! Питката се "дърпа"!
Пресявате брашното,правите си дупка,в която слагате всички продукти за тестото плюс половината мазнина,която трябва да е леко топла. Месите хубаво! Като в началото взимате по малко от брашното,до получаване на хубаво меко тесто. След като омесите тестотооставяте на една страна за 15 мин. и в това време си правите плънката.Назанявате с масло дълбока тава за питката.
От тестото отрязвате 4 топки и една много малка за център си отделяте и слагате веднага в тавата. Всяка от 4 топки премесвате още един път. Оставяте да починат за 5 мин.

Взимате първата топка и я разделяте на 3. Взимате първото малко топче,но тук ръцете вивече трябва да бъдат постоянно омазнени за да можете по добре да дърпате корите.Дърпате го до получаване на не много голям кръг, с диаметър малко повече от една педя.Слагате плънката. Взимате второто топче и с него правите така и пак слагате малко плънка. Взимате третото топче и повтаряте отново с плънката. Така полученият трипластен блат режете на кръст на 4.Получавате 4 триъгълника. Всеки триъгълник навивате на фунийка и поставяте около центъра. Процедурата се повтаря и с другите 3 топки. Не забравяйте,че ръцете трябва да бъдат постоянно мазни.Така и по лесно ще дърпате.

Важно уточнение - желателно е между фунийките да има известно разстояние,защото все пак ще втасва и ще увеличи обема си. Ако не ви е много голяма тавата ще се получат две питки.

В края на процедурата трябва да имате питка с формата на слънце. Съжалявам,не мога да ви я пратя на снимка,защото нямам необходимата техника.

Втасва 1 час. Някъде на 40 мин. включвате фурната. Преди да сложите във фурната намазвате с един жълтък+1 с.л. прясно мляко и малко рендосан на едро кашкавал.

Печете поне 40 мин. и ако се съмнявате във фурната си - можете малко да сложите и отдолу без решетка малко да се пече.

При готовност се завива с хавлиена кърпа.

Питката става супер вкусна и смело мога да кажа,че много хора ме помнят точно с нея.
Обясненията могат да ви обезсърчат,изглежда сложно,но не толкова. Отнема цялата процедура около 3 часа - с втасването и с печенето! Но си заслужава! След първият път няма да е сложно и ще се уверите,че се прави лесно!

Отделете време и средства и опитайте! Гарантирам,че ще повторите!

Добър апетит!

Извинявам се ако на места обясненията ми са били смешни!

Ето по тази рецепта днес направих вечерята в къщи.Нямаше повод,просто бременният ми мозък се почуди вече какво да измисли Mr. Green
Трябва да ви кажа,че се получи невероятен резултат.Eто го:


Хиляди благодарности към Мама Цоцланка,която предостави идеята  bouquet.
Изпълнението не ми отне много време и кой знае какви усилия Peace
Виж целия пост
# 1
Тази питка изглежда страхотно.Поздравления  bouquet Задължително ще я пробвам.
Виж целия пост
# 2
Отлично си се справила!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Поздравления! Много хубав вид има, а и вкус предполагам...
Виж целия пост
# 4
браво  bouquet
Виж целия пост
# 5
  bouquet  chef браво
много вкусно изглежда
и аз бях така като бременна - сега нямам идея какво да сготвя за обед за съжаление  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за поздравленията  bouquet
На вкус просто ви гарантирам, че е фантастичнааааа  chef
Виж целия пост
# 7
винаги съм си мислела,че е много трудно да се направи тази пита! сега ще си я запазя (за момент, в който ще ми дойде музата)  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Това си е жив тутманик, че и отгоре. И аз се пробвам в момента. Като заех само начинът на оформяне и плънката и с доста по-малка доза. Но от маслото и сиренето няма да казвам как мирише, Не знам как ще я дочакаме.

Дес , страхотна е   bouquet
Виж целия пост
# 9
Поздравления и от мен! Питката си заслужава всяка стотинка изразходвана за нея! Peace

Дес, ще стане хлебарка от теб!

Дес, виж ТАЗИ ТЕМА, редуцирала съм малко продуктите и в последно време я правя по този начин. И смятам,че така е по-добре!
Виж целия пост
# 10
Лелеееееееееее егати съвпадението Joy Тъкмо издирих тази тема за да сложа рецептата в темата за тестата и поствам в "кой какво сервира...',връщам се обратно гледам моята тема на първа страница Shocked #Crazy Викам си брейй пак нещо сгафих Embarassed Погледнах и видях,че все пак съм направила това което исках,а в същото време Мама Цоцоланка е публикувала в моята тема Crazy Еееххх супер забавно Grinning

Мерси за поздравленията от майсторката  bouquet.По принцип тези неща леко ми се отдават Wink
Виж целия пост
# 11
До сега не съм правила питка, но с тази рецепта може и да се пробвам  Peace
Виж целия пост
# 12
Благодаря за рецептата в скоро време ще я пробвам....  Дес bouquet Мама Цоцоланка  bouquet
Виж целия пост
# 13
Дес, страхотна е!   bouquet
Виж целия пост
# 14
Мерси много!

Ама хайде няма ли някой да се престраши и да я направи,няма да сгреши Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия