Конкурс „БожеНствен дар или за уникалното чувство да си майка“

  • 15 920
  • 84
Конкурсът „БожеНствен дар или за уникалното чувство да си майка“ е за всички бъдещи и настоящи майки, изпитали най-прекрасното чувство, свързано със създаването и раждането на нов живот. Идеята е за един оригинален конкурс, изпълнен с много и разнообразни емоции.

Условията:

споделете вашите топли чувства, страхове, радости, притеснения, тъги, хубави и лоши моменти, всичко онова, което прави майчинството така уникално, в рамките на 2 страници. Ограничение за творческата мисъл и броя на участията няма.

стартовият флаг ще бъде вдигнат на 21 май. Писма и мейли ще се приемат до 20 юли. Гласуването за награда на публиката ще продължи от 21 до 30 юли. Победителите ще бъдат обявени в края на месец юли.

– в журито са няколко уникални личности:

Снежана Николова – директор на Научноинформационен център “Българска енциклопедия” при БАН, майка, автор на вече пораснал син и множество енциклопедични статии

Иво Гочев – фронтмен на групата “Биг Мама Скендъл”, звучи като Бг-мамма, но тази мама е малко по-скандална

Росица Тодорова – съсобственик на уеб проект www.unicusbulgaria.com

Марина и Юлиан Кузманови - собственици на BG-Mamma



– авторите на трите най-уникални текста ще получат съответните награди

Първа награда


Хамак от Еквадор, за да се отдадете на сладко мързелуване през отпуската, гушнали малкото съкровище в прегръдките си. Платното е ръчно тъкано, а кройката е типична за този край на света.
Комплект кутийки за бижута. Аксесоарите са изработени от кожа на лама, изрисувани ръчно с латиноамерикански мотиви.
В добавка кутия шоколадови бонбони с късмети „Фостър” (ръчно изработени и опаковани; седем различни вкуса, опаковани в късмети, написани на 5 езика).




Втора награда


Аранжировка „Венеция” – оригинално съчетание на палмово листо и ароматна свещ с формата на сфера. Декорацията е допълнително стилизирана с цветя, сухи елементи (корички канела, листа и шишарки), цветни спирали и перли.
Рейнстик – изработен от бамбук и украсен с колоритни художествени мотиви. За да чуете звуците на дъжда, е нужно само да го наклоните наляво или надясно. Белият шум от падаща вода действа успокояващо.
В добавка – кутия шоколадови бонбони с късмети „Фостър” (ръчно изработени и опаковани; седем различни вкуса, опаковани в късмети, написани на 5 езика).




Трета награда


Три ръчно изработени фигури тагуа (растителна слонова кост). Направени са от една ядка или от няколко елемента. Кафявият цвят се постига чрез пържене.
Комплект “Горещи сърца” – екстравагантни грейки за ръце, изключително полезни, когато времето или отношенията с половинката ви захладнеят. Със сигурност малкият непослушник, който не иска ръкавички през зимата, сам ще ви помоли да го стоплите с тези меки топли сърчица.
В добавка – кутия шоколадови бонбони с късмети „Фостър” (ръчно изработени и опаковани; седем различни вкуса, опаковани в късмети, написани на 5 езика).




Награда на публиката


Керамичен шах – за интелигентна релаксация в свободните мигове. Шахът претворява битката между инките и
испанските конквистадори. Фигурите са керамични, изрисувани ръчно.
В добавка – кутия шоколадови бонбони с късмети „Фостър” (ръчно изработени и опаковани; седем различни вкуса, опаковани в късмети, написани на 5 езика).



най-оригиналните хрумвания (освен във форума) ще бъдат публикувани и на www.unicusbulgaria.com в секция “Sui Generis” и в сайта BG-Mamma.



Изпращайте творбите си до 20 юли на е-mail: konkurs@unicusbulgaria.com
Виж целия пост
# 1
Могат ли да участват творбите от миналия през март конкурс за най-красиво раждане по идея на Емем?
Виж целия пост
# 2
Страхотна и много оригинална идея Hug Hug Hug
Може и аз да се пробвам
Виж целия пост
# 3
Доста добра идея!Ще се включа! Peace
Виж целия пост
# 4
Могат ли да участват творбите от миналия през март конкурс за най-красиво раждане по идея на Емем?

Една красива мисъл, използвана в книгата „Пилешка супа за женската душа” , гласи следното: „Повечето от всички други хубави неща в живота идват по две или три наведнъж, по десетици и стотици. Много са розите, звездите, залезите, дъгите, братята и сестрите, лелите и братовчедите, но само една е майката на този свят.”
Понеже в основата на конкурса е уникалността, си мисля, че оригиналните, нови текстове ще са по-добрият вариант. А и сигурна съм, че от март до сега са се случили още хубави случки, изживели сте какви ли не емоции, за които може да се пише.
Само музата вдъхновителка призовете и.....  smile3523
Виж целия пост
# 5
Чудесно!Ще участвам и аз.Що пък не. newsm78
Виж целия пост
# 6
Много съблазнителни награди!

Може би има начин да се пренапишат разказите от конкурса Моето прекрасно раждане, за да звучат хем същите, хем малко по-различно и още по-хубави?
Виж целия пост
# 7
включвам се с голямо удоволствие! Grinning
Виж целия пост
# 8
и аз искам да пиша, а може ли тук, в тази тема?  newsm78
Виж целия пост
# 9
Да се запиша.
Виж целия пост
# 10
и аз искам да пиша, а може ли тук, в тази тема?  newsm78

Иска ли питане...  newsm26
Виж целия пост
# 11
Бреййййй, браво значи!  Peace
Виж целия пост
# 12
Както съдържанието, така и заглавието  Laughing на конкурса, ме провокираха да се включа и аз в него! Благодаря ви!  Heart Eyes  Hug   bouquet

Бях едва на 14-15 години, когато започнах горещо да мечтая един ден и аз да стана майка! Обожавах да наблюдавам сладките бебчета на приятелки, на познати и на непознати жени! Да имаш детенце за мен си е цяло чудо, чудото на Живота... пожелавах си от сърце и на мен да ми се случи, когато му дойде времето... Споделям идеята ви, че майчинството е едновременно божествен и женствен дар, и че е нещо уникално и неповторимо като изживяване... трябва лично да се изпита, за да бъде разбрано... да бъде усетена както радостта, така и огромната отговорност, която непрестанно се носи... да бъдат почувствани майчината обич и гордостта, но също и тревожните трепети дали всичко е наред с бебето, добре ли се справяш като майка... безброй са въпросителните и предизвикателствата на ежедневието с малко дете...

Сега синът ми е на 2 години и 9 месеца. Той е моето слънце, което огрява и стопля дните ми. Животът ми коренно се промени, когато той се появи, а сега вече не мога да си представя друг живот, живот без него, и се моля  Praynig  Praynig  Praynig винаги да е до мен, здрав, все така палав и жизнерадостен!  Heart Eyes Той ме учи на толкова много неща... на грижовност и търпение... на силата да се усмихвам, дори когато в очите ми плуват сълзи... Благодаря ти, мишле!  Mr. Green

6 часа сутринта на 17-ти декември 2003 година, аз в банята с  EFP и цял океан от чувства ме залива - смесица от радост, щастие, гордост, тревога, страх, учудване и шок... отивам при спящия още благоверен мой съпруг, а той: "радвам се, спинкай сега"...  Shocked според мен само един мъж може да каже такова нещо в такъв момент  Crazy Какъв ти сън, бе хора?!? Аз, АЗ!!!,  ще ставам МАМА!!!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Това бебе в мен беше толкова желано, толкова чакано и бленувано, така мечтано от мен!!! От няколко месеца бяхме спряли да се пазим и аз вече таях надежда да дойде чудото на любовта ни luvbed  Two Hearts  txtloves Тогава бях на почти 26 години... бях завършила образованието си, от 3 години работех... мисля, че времето си беше дошло вече...  Grinning

15-ти август 2004 година, 12.40 на обяд - моят син Александър пое своята първа глътка въздух! Оттогава нищо не е същото... Оттогава съм майка! Оттогава знам какво е грижа за мъниче! Оттогава знам какво е безусловна любов! Оттогава се научих на толкова много неща... и хубави, и не дотам... оттогава се разделих с илюзиите си и погрешните си схващания за доста неща... Оттогава се чувствам на 100 % Жена!!!

Сега вече гоня тридесетака и мечтая за второ чудо в нашия живот  Praynig, няма да откажа на  stork-boy, но честно казано предпочитам  stork-girl , хихи...  Flutter всъщност важното е отново да има бебе в прегръдките ми...  1stroller   ylinfant  newsm07  family  pregnant  Flowers Four Leaf Clover  lalalala да кърмиш е толкова приятно... искам пак! Очаквам момента, в който и мъжът ми ще поиска второ дете... засега не иска и да чуе...  Embarassed

Е, това беше от мен... дано не съм ви отегчила с дългото си писание...  Hug

Виж целия пост
# 13
desykv ,много ме разчуства ,но си мисля ,че не тук трябва да пишеш ,а тук -" Изпращайте творбите си до 20 юли на е-mail: konkurs@unicusbulgaria.com"
Виж целия пост
# 14
и аз искам да пиша, а може ли тук, в тази тема?  newsm78

Иска ли питане...  newsm26

последно? може ли тук или не може? ох, обърках се и  Praynig за разяснение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия