към кърмещите на поискване мами

  • 558
  • 9
Обръщам се към мамите ,които кърмят на поискване и не дават вода.На каква възраст децета ви се отказаха от нощното хранене и увеличава ли се и как интервалът между кърменията? Tired
Виж целия пост
# 1
При нас нощното хранене ту го има, ту го няма, сега сме в периода на зъбите, понякога спи по цяла вечер, но има случаи и да се буди, за това си спи при мен за по голямо удобство, за интервала понякога си прави паузи от по 4-5 часа, обикновено след обедното кърмене когато давам и пюре, но иначе понякога иска и след половин час да суче, но зависи ако преди това едва е сукал и само се е плюнчил и хилил на цицата, значи не е много гладен в момента и скоро пак ще иска, но покрай зъбите като го заболи давам да цокне и се успокоява, така че няма никакъв режим
Виж целия пост
# 2
На 8 месеца обикновено има 3 нощни хранения ( 2 посреднощ и това в 6 часа, ама за мен и тогава си е нощ). Mr. Green Много те утеших, нали? Laughing
Виж целия пост
# 3
Интервалът м/у храненията се увеличи постепенно, без да съм го предизвиквала. В началото се хранеше през час и 1/2, постепенно през 2 чАса, след няколко месеца разреди на 3 чАса, а от месец яде през 4.

Все още се кърмим през нощта...  Shocked

Ако, търсиш връзка м/у кърменето на поискване и нощната пауза, мисля че такава няма или поне не се сещам да има.. А иначе нощното кърмене има важни предимства: стимулиране на лактацията, по-калорично мляко и т.н.


Прочети това!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Още не се е отказал от нощното хранене, но спим заедно и успявам да се наспя.
През деня в началото понякога ядеше и през половин-един час, а сега между 2 и 4. Няма режим.  Peace
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ме се отказа от нощното кърмене на 1г. и 3 м. До 1 г. не искаше да пие вода. Сега е на 1г. и 6 м. и още я кърмя по 2 пъти на обед и вечер. Когато приключи с нощното хранене започна да спи по цела нощ, иначе ставах по 5,6 8 и 10 пъти на нощ.
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ме се отказа от нощното кърмене на 1г. и 3 м. До 1 г. не искаше да пие вода. Сега е на 1г. и 6 м. и още я кърмя по 2 пъти на обед и вечер. Когато приключи с нощното хранене започна да спи по цела нощ, иначе ставах по 5,6 8 и 10 пъти на нощ.
Моя син се отказа от кърменето около годинката,но продължи да се буди за мляко поне до 1 и 1/2.Сега се буди,за да дойде в нашето легло. Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Общо взето отказват се, когато се отбият.  Mr. Green С дъщеря ми така стана, т.е. на 1г, синът ми е на 6м и ту не се буди, ту се буди по 1, 2, 3 пъти на нощ.  Crazy
Виж целия пост
# 8
Бебата сама започна да спи нощем по 6-7 часа към края на 1 месец. на поискване я храня и не давам вода. къпем я към 11 ч. - преди последното хранене за деня.
Виж целия пост
# 9
Моята беба спря да се буди нощем към втория месец, а до към 3-4 месец, спеше по 12 часа нощем....за мен беше супер, но кърмата ми намаля ужасно много и започнах да я слагам нощем пак на гърда и всичко си дойде на мястото. Сега изобщо не ми пречи, че нощем яде по 2-3 пъти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия