Бебето в самостоятелна стая - няколко въпроса

  • 1 849
  • 24
Здравейте, мами,
Обръщам се към тези от вас, чиито бебета спят в самостоятелна стая.
Скоро ще се местим в нов апартамент, където бебчо ще си има собствена стая. С това възникват и някои въпроси, например:
1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали)
2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? Изобщо какво прави, като се събуди? В момента креватчето му е в нашата спалня и щом се събуди, вижда мен и започва радостно да писука.
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното?
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня?

Ми засега това май ми идва на ума да питам, ако се сетя друго, ще пиша пак.

Предварително благодаря за отговорите!  Hug
Виж целия пост
# 1
Здравейте, мами,
Обръщам се към тези от вас, чиито бебета спят в самостоятелна стая.
Скоро ще се местим в нов апартамент, където бебчо ще си има собствена стая. С това възникват и някои въпроси, например:
1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали)
2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? Изобщо какво прави, като се събуди? В момента креватчето му е в нашата спалня и щом се събуди, вижда мен и започва радостно да писука.
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното?
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня?

Ми засега това май ми идва на ума да питам, ако се сетя друго, ще пиша пак.

Предварително благодаря за отговорите!  Hug

1. то проплаква и ти ставаш. не е много удобно, но е добре бебето от малко да свикне със самостоятелна стая.
2.като се събуди почва да плаче - защото е само. моят и до момента така плаче, но аз съм при него за 5 секунди и той почва да се смее
3.това не зависи от нищо друго, освен от самото бебе.
4. слагам го, но има протести. с времето намаляват
Виж целия пост
# 2
Ето моите отговори - моите дъщери спят сами почти от самото начало:
1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали) - Тук нямам опит, защото ние изкарахме близо месец в болницата след раждането и още там ги бяха свикнали нощно време да спят поне 6-7 ч., без да стават.
2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? - Не съм забелязала - особено, ако има в леглото някоя любима играчка, която да му "прави компания" (при вас сигурно ще има известен период на адаптация).
Изобщо какво прави, като се събуди?... - Като по-малки или продължаваха да си лежат спокойно, или издаваха звуци (за да разбера, че са будни), или се разпакваха. Сега сами си слизат от кревата и се прехвърлят при нас на спалнята да си отспиваме заедно или отиват в хола и си пускат телевизора (това е по-лошият вариант, защото често не ги чувам и не мога да ги контролирам какво правят и какво гледат  Close).
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното? - Категорично ДА. Когато спят при нас (понякога пристигат в спалнята още през нощта), се мятат, търсят ни в съня си, усещат всяко наше движение и т.н. В леглата си спят абсолютно спокойно.
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня? - Пак категорично ДА - като бебета направо ги слагах в леглото в часа за спане; сега се случва да заспят на дивана в хола, но пак ги пренасям - мисля, че е хубав навик да си спят в собственото легло. А през деня никога не съм ги оставяла да играят в него - принципът ми е, че леглото е само за сън.
Успех!
Виж целия пост
# 3
  Здравей GrinningАз ще ти отговоря как е при нас:
  1.София започна да спи в самостоятелна стая откакто премахна късното хранене/при нея,това беше в 23.00/;а нощем спря да се храни от 2-ия месец-моят съвет обаче е,докато се кърмите през нощта,да не оставяш бебето в отделна стая-за теб ще е по-удобно,мисля Thinking
   2.Ами,може би всяко бебе е различно,поне моето като се събуди си дърдори Laughing и не се паникьосва,че няма никой около нея-едва след 20-30 мин.,ако никой не й обърне внимание,започва да "протестира" WinkТрябва да пробваш,и ще разбереш Wink
   3.Под "по-здраво",имаш предвид "по-дълбоко" ли спи newsm78-ако да,то при София нямаше разлика дали ще сме в стаята,или е сама-все спи по 10-11 часа.
    4.Ако не сме навън,и не заспи в количката по време на разходка,я слагам в леглото й Peace
    Ако се сетиш още нещо-насреща сме Hug
Виж целия пост
# 4
1. Храни си го, когато иска.
Ние оставихме София в нейната стая, когато беше на 1 година и въпреки това, понякога си е яла нощем.

2. В повечето случаи си играеше с играчките, започваше да се смее и я чувах. Случвало се е и да се събуди с плач, зависи в какво  настроение е.

3. Да.

4. Където и да заспи я пренасям в нейното легло  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Мони спи сама в стая откъм 10тия месец.
1. Колко пъти се кърмите през нощта? Ако е веднъж, не мисля че ще ти е проблем да ставаш, кърмиш го седнала, и пак го слагаш обратно. Ако е повече пъти, може и да ти е неудобно да ставаш, и да решиш да го вземеш при теб в леглото.
2. Зависи в какво настроение е - понякога плаче, понякога може и половин час да си бърбори или да си зяпа в тавана  Laughing
3. Със сигурност спи по-дълбоко и по-добре, отколкото като беше при нас. Спеше и до по-късно, като беше при нас се събуждаше, и почваше да ни мрънка на главите да я взимаме при нас.
4. Задължително я слагах в леглото й, и сега го правя.
Виж целия пост
# 6
При нас Ники спи сам от ден първи и поне при нашето разположение на стаите бебефонът е абсолютно задължителен. Нощното хранене ако искаш и таткото да спи си е по-добре да е в отделна стая. Сутрин, когато отида в детската стая го намирам ухилен до ушите, което ме кара да мисля, че не се чувства нещастен или самотен.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви, мили мами!  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 8
И на нас ни предстои същото, ще следя темата
Виж целия пост
# 9
Reny@Raia,  преди малко бяхме на консултация и между другото попитах доктора за самостоятелната стая. Посъветва ме да преместя мъничкия да спинка в детска стая възможно най-скоро, не след 10ти месец, че тогава ставало по-трудно.
А ако ще се местите както нас направо в нов апартамент, не просто бебето в друга стая, желателно е директно бебо да си отиде в детската. Да не се налага първо да се адаптира към нова спалня, а после и към нова детска стая.
Виж целия пост
# 10
и аз ще следя темата с интерес, защото още не съм решила кога да преместя царчето в неговата стая... мисля си, че е най-разумно (заради мен самата) това да стане, когато окончателно спре да се храни нощно време newsm78 но, от друга страна, това може да стане и след 6м, когато със сигурност ще срещна трудности в приучаването му да спи сам в стаята си

Виж целия пост
# 11
Здравейте, мами,
Обръщам се към тези от вас, чиито бебета спят в самостоятелна стая.
Скоро ще се местим в нов апартамент, където бебчо ще си има собствена стая. С това възникват и някои въпроси, например:
1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали)
2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? Изобщо какво прави, като се събуди? В момента креватчето му е в нашата спалня и щом се събуди, вижда мен и започва радостно да писука.
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното?
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня?

Ми засега това май ми идва на ума да питам, ако се сетя друго, ще пиша пак.

Предварително благодаря за отговорите!  Hug

1.Не съм кърнила след като отделихме Константин в самостоятелна стая, но живот и здраве след като се роди другото бебче ще си е само в стая и мисля да ставам за кърмене, колкото и да е неудобно за мен самата.Ако бебето е големичко можеш да спреш нощното хранене.

2.При нас първата нощ беше по- критична и толкова- буди се няколко пъти.Трябва да свикне просто.
Иначе до сега не сме имали проблеми -като се събуди започва да си пее и да вика "мама" , "тати" и "ам-ам".

3.Не мисля, че има разлика в съня на детето.Сина ми е научен да спи на шум и не правя разлика.

4.Когато сина ми беше по-малък си спеше из цялата къща в бебешко кошче, а сега си спи в леглото.При хубаво време го изкарваме на двора в количката или кошарката, но предимно си спи в леглото.

Виж целия пост
# 12
1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали) - тамън ще го махнете:) шегувам се, ще измислите начин!

2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? Изобщо какво прави, като се събуди? В момента креватчето му е в нашата спалня и щом се събуди, вижда мен и започва радостно да писука. - писука си пак. опознава света. после му писва и почва да реве:)
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното? - по-спокойно със сигурност.
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня? - всеки сън е в леглото. закон.

дъщеря ми спи от 6 месечна сама. защото пищеше ужасно сутрин - от радост - и не можех да си доспя. сега ако я взема да спи при мен след 20 минути си отива в нейното си легло.



Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми спи в самостоятелна стая от шестия месец. Сънят й стана по-здрав и продължителен. Преди се будеше въкм 6.30, а след като се отдели - към 7-7.30. Спи спокойно през цялата нощ. Случва се, разбира се да се разплаче, но тогава съм при нея за по-малко от 10 секунди и всичко е наред. И досега си ползваме бебефон. Сутрин си пее и си играе, а когато й стане скучно, започва да проплаква или направо да тропа по стената  Mr. Green А, слагах я като бебе да спи в креватчето си и през деня, сега също. Само като новородена си спеше в кошчето и на тересата.
Виж целия пост
# 14

1. Ако бебчо спи в отделна стая, какво се случва с нощното кърмене? (ние още не сме го махнали)-никога не са яли през ноща , така че не мога да ти дам съвет
2. Сутрин като се събуди, не се ли паникьосва? Изобщо какво прави, като се събуди? В момента креватчето му е в нашата спалня и щом се събуди, вижда мен и започва радостно да писука.ползвам бебефон и веднага щом се събудят ги чувам , преди да са се разплакали
3. По-здраво ли спи бебето, когато е само, или обратното?-мисля че съня им е определено по-спокоен
4. Следобедния сън в неговата стая ли прекарва, или някъде из апартамента, където го свари дрямката (дивана в хола, шезлонг в кухнята, спалнята в нашата стая, на балкона при хубаво време)? Имам предвид слагате ли бебо в легълцето му през деня?-винаги спят в леглата си независимо дали е дневен или нощен сън

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия