Пъпна херния след бременност

  • 1 186
  • 2
Здравейте, мами! Надявам се да ми помогнете с някаква информация, относно моя случай, а той е - след втората ми бременност /преди 2г./ ми се "изду" пъпа, вече не е пъп, а мека издутина. Личната ми лекарка каза: Охооо, ама ти имаш пъпна херния, да си пъхна юмрука вътре! Казвай, за кога да ти насрочвам операция? /не разбрах, къде точно щяла да си пъхне юмрука, защото не виждах нищо, толкова смущаващо/
Така се изплаших, а отидох при нея за нещо съвсем различно! За всеки случай, отидох на консултация при хирург, който ми каза, че е херния, но още много малка, само че, така или иначе ще расте в бъдеще и е хубаво да се оперира на време. И така се навих да се оперирам, но не съм решила още, кога. Влизах в няколко сайта, където пише как се процедира при такъв вид операция и видях и прочетох много страшни неща, което ме мотивира още повече. Четох, четох, но никъде не видях, къде точно се прави разрезът и колко е голям? Дали пъпът ми ще си придобие старата форма? Слагали, спинална упойка - боли ли и какви са рисковете при нея? Не са ми поставяли такава /дори никога и никаква/, раждах си по естествен начин. Всъщност спинална и епидурална упойка, различно или едно и също нещо са? Ако съм много уплашена, ще ме хване ли упойката?  Sad Shocked След операцията, ще ме боли ли и боли ли, когато свалят конците? Колко време ще ми е необходимо за възстановяване?
Извинявайте, ама много ме е страх и толкова въпроси имам, че не знам, дали ще успея да ги задам на лекарите! Моля, ако има някой от вас, който е претърпял такава операция и може да ми разкаже накратко за какво става въпрос, ще съм му много благодарна! А ако има и лекар, също няма да откажа, някои разяснения! Ще чакам да пишите! Simple Smile

Виж целия пост
# 1
дано не се сърдиш че ти се меся н темата но мен също ме интересува понеже след декциото и при мен започна да се поучава херния но не пъпна а по входа на разреза понеже ми е втора операзия от пъпа надолу и стената неиздържа-хирурга каза края на месеца да отида пак.
А за операцията-спокойно каквато и упойка да избереш тази операция е от леките.Аз имам общо 4 с пълни упойки но поради простата причина че спинална и епидурална не могат да ми сложат пък и операциите  са изисквали пълна анестезия.
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че не се сърдя!  Wink Благодаря, за успокоението!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия