правилно ли е?

  • 576
  • 14
здравейте мами преди 3 дни започнах захранване с оризова каша. Днес дъщеря ми прояви апетит и изяде цялото количество ,даже и направих още малко и след това не и дадах мляко да я дохраня ,видя ми се ,че е сита.Правилно ли съм постъпил ат.к. днес и е 3-ят ден? Мисля като направи 1 седмица да въведа и някакъв зеленчук към оризовата каша, въпросът ми е какъв зеленчук( който да не запича толкова) и дали добре въвеждам захранването
Виж целия пост
# 1
Можеш да приготвиш или купиш пюре от картофи и моркови.После постепенно ще добавяш и други зеленчуци.
Виж целия пост
# 2
По принцип не е проблем, че за 3 дни си въвела кашата. Така или иначе повечето деца реагират много добре на оризовата каша и няма голяма вероятност да се получат алергии, хранителни неразположения и т.н. Относно зеленчуците аз бих ги въвела отделно от кашата (ако правилно те разбирам искаш да ги дадеш заедно с кашата). Добре е да започнеш с картоф или моркаф. Тиквичките не запичат, а ако пък има проблем с изхождането тиквата се приема много добре от почти всички деца и в общи линии веднага решава тези проблеми.
Виж целия пост
# 3
ох съвсем се обърках, ами тогава кога да започна със зеленчуците?да продължавам да давам кашата и отделно да и дам зел. пюре, така ли?аз си мислех,че по-лесно ще се възприемат зеленчуците като ги смеся с оризовата каша Thinking
Виж целия пост
# 4
аз съм ги давала винаги отделно.Например на обяд дай от зеленчуковото пюре и после дохрани с мляко...и така докато заместите едно цяло хранене с пюрето.Кашите може като слодобедно хранене да ги даваш.
Виж целия пост
# 5
аз съм ги давала винаги отделно.Например на обяд дай от зеленчуковото пюре и после дохрани с мляко...и така докато заместите едно цяло хранене с пюрето.Кашите може като слодобедно хранене да ги даваш.

а следобеното ядене ако е с каша трябва ли да дохранвам с мляко? уф мислех,че е лесно ,но съвсем се обърках? сега какво? на 3 дни сме с оризова каша с дохранване с мляко,как да продължа? благодаря ви за разбирането,май несъм от бързо схватливите Embarassed
Виж целия пост
# 6
ми така докато достигнете необходимото количество и заместите храненто само с каша.
Аз  например два дни давах по малко каша и после си и дадох толкова клокото да замести едно хранене.
Виж целия пост
# 7
ми така докато достигнете необходимото количество и заместите храненто само с каша.
Аз  например два дни давах по малко каша и после си и дадох толкова клокото да замести едно хранене.
извинявай за въпроса Embarassed , ако преместя сега кашата следобед ,кога да пробвам със зеленчуково пюре? доколкото четах въвеждането на нова храна е на около 7-10 дни?
Виж целия пост
# 8
пюрето на обяд
Виж целия пост
# 9
ок, благодаря  bouquetще пробвам да въведа зеленчуково пюренце след 4-5 дни да видим какво ще се получи .За сега мисля да давам кашата наобяд докато започна с пюренцето newsm78
Виж целия пост
# 10
Според мен давай само каша десетина дни-като заместиш хранене.След това започни да захранваш с картофче например,3-4дни,после прибави морков и така докато отново заместиш хранене.Кашата наистина е добре да преместиш следобед след зеленчуковото пюре.
Не си мисли,че бавно схващаш PeaceАз също много се притеснявах като захранвах беба Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Нали даваш млечна каша? А и вече до колкото разбирам си дала цялото количество необходимо да се нахрани бебето ти, следователно си заместила едно хранене с каша. Ако е така то тогава спокойно го премести следобед и не давай АМ на това хранене. След 4-5 дни (или когато там си решила) на обедното хранене дай 1-2 лъжички зеленчуково пюре и дохрани с АМ, а следобедното хранене си остава кашата, която вече си въвела. На следващия ден дай 3-4 лъжички от същото пюре на обяд, отново дохрани с АМ, а следобед дай каша. На следващия ден отново увеличаваш количеството на пюрето и продължаваш следобед да си храниш с каша. Така за около 5-6 дни би трябвало да си въвела първият зеленчук. След още един ден въведи втория отново на обедното хранене, като вече дохранваш с първия зеленчук, който си въвела, а не с АМ. Ако те притеснява нещо, например, че бебчо не харесва вкуса на зеленчука, прибави АМ към пюрето, така ще си хапва нещо, което е близо до познатите му вече вкусове. Успех със захранването и ако има още нещо питай спокойно. В началото наистина е доста объркващо кога, какво, как да се направи.  bouquet
Виж целия пост
# 12
Они, съветите на английските педиатри са коренно различни от тези на българските.Мнението ми е, че нашите лекари са по-добри Simple Smile, но за да не става объркване се консултирай с хелт визиторката ти.Като отидахме в Англия недоразуменията бяха огромни относно храненето.Пиша го за твое добро, за да не се объркаш.
Виж целия пост
# 13
Изчакай седмица поне и тогава въведи зеленчуковото пюре.След като вече си въвела оризовата каша пробвай някоя друга-ориз и царевица например.
Виж целия пост
# 14
Правилно е  Hug
Зеленчуци за захранване са добри тиква, морков, картоф. Аз съм за купените. Ако си ги правиш ти - обезателно ги обели, нарежи накисни в студена вода за половин час да паднат нитратите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия