Моля за рецепта -баница с .......

  • 1 035
  • 9
Мили кулинарки,моля Ви за рецепта  на баница с локум.По-то4но за сиропирана баница  с локум. Обяснете ми като на глупак какс е прави,не намирам хубаво обяснен рецепта ,а толкова много ми се хапва такава  Crazy
Виж целия пост
# 1
Аз я правя така:
Разбивам 4 яйца,4-5 с.л мляко,4-5 с. л захар,2-3 с.л олио ,ванилия и брашно докато стане смес за кексово тесто.
Нареждам по 2 кори за баница сипвам от сместа ,слагам от кексовото тесто,нареждам локума на парченца и навивам на руло.Като наредя всички кори заливам с 2-3 с.л кексово тесто и пека.

След това сиропирам по желание!
Виж целия пост
# 2
Заповядай!
Виж целия пост
# 3
Много мерси,явно ще я правя така.
Аз оба4е говорих за  баница ,която се прави с тези готовите кори за баница.Спомням си 4е съм яла ,но има6е някаква хитрост,не само 4е се увива локума в корите и се пе4е /инъ4е би било много лесно  Mr. Green/Както и да ,ще си спретна тази рецепта .Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 4
Оле къде 4ета, sneji_ ,Morena, извинете ме  Blush
Виж целия пост
# 5
Досега не бях попадала на инфо за баница с локум, за кифлички, сладкиш - да,  newsm78.
Ще опитам рецептата на sneji, защото по принцип не ям сладки неща, но пък правя и експеримчентирам заради съпруга ми и свекъра.
Отзивите - по - късно Peace!
Виж целия пост
# 6
Баничките станаха страхотни,благодаря Ви   bouquet
Виж целия пост
# 7
Правя я така:

1-2 кутии лукум или от този дето е като ленти, но е по скъп
1п.-кори /аз ползвам на бела/

за плънката: /омесвам всичко и миксирам/
2ч.ч-брашно
1ч.ч.-захар
1ч.ч-к.мляко
1ч.ч-олио
2-яйца
1-ванилия
1-бакпулвер

за сиропа:
3ч.ч-вода
2ч.ч-захар

Намазняваш си тавичката. Разтилам 2бр. кори, които мажа с плънка и разтилам локум от край-до край. После завивам корите и така процедирам с останалите кори. Нареждам в тавичка една до друга и пека до зачервяване. В това време си приготвям сиропа на котлона.

Когато баницата е готова заливам със сиропа. Правилото е или топла баница се залива със студен сироп, или студена баница с топъл сироп  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Баничките станаха страхотни,благодаря Ви   bouquet
Дай да ги видим де......
Виж целия пост
# 9
Аз исках да го покажа да се изфукам,ама тръгнах да снимам и фотото сдаде багажа  Crazy.Има само един бял екран и това .Язък.А са тоооолкова красиви  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия