Проблеми със зъбките :-(

  • 348
  • 4
здравейте мами
от доста време се чудя какво мога да направя за да спрат да се развалят зъбките на дъщеричката ми. Водих я и при моята зъболекарка с надеждата че ще ми даде поне нещо да ги мажа или не знам....... обаче тя ми каза, че понеже е съвсем малка още/ на 3 годинки ще стане скоро/ и нищо не може да се направи. Иначе ги мием всяка вечер преди лягане, и бабата съм инструктирала да ги мие задължителлно и поне се надявам да го прави, понеже повече време прекарва при нея. Сладки неща не мога съвсем да и забраня.......... а соковете задължително ги разреждаме, да не са толкова сладки. Не знам и аз какво да правя, даже като малка не съм и слагала захар във водата да не свиква със сладкото и сега пак сме със зъби, които са започнали да се развалят горе при венеца.......... Просто не знам какво да правя, помагайте, ако някой се е сблъскал с такъв проблем.............
Виж целия пост
# 1
Пиши при Доктор "Нивеа бейби".Там четох за такъв проблем,но не знам как беше отговорила!
Виж целия пост
# 2
По принцип нищо не може да се направи,то си е до ген.И на моя син започнаха леко да пожълтяват.Да се надяваме,че постоянните ще са здрави.Иначе давам всеки ден Зимафлор,той е уж против кариеси и за по-здрави зъбки.
Виж целия пост
# 3
При двамата ми племенника се развалиха зъбите , но само тези отпред !Снаха ми води големия  по зъболекари и казаха, че нищо не може да се направи и като израснат постоянните зъби  всичко ще е наред !Слава Богу сега(на 10 години) е с бели , хубави зъби!
Малкия е на 5 вече , но  горните и долни резци направо  ги няма -като се усмихне се виждат белите кучешки (баткото беше точно така)!
Виж целия пост
# 4
Всичко е генетично заложено,но и профилактиката си е от значение поне за външният им вид.А сладкото определено предразполага към образуването на кариеси,ограничавай колкото имаш възможност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия