Кога ще започне да спи по цяла нощ?

  • 1 685
  • 27
аджеба, че нямам вече сили и нерви!!! Това е май най-големия недостатък на кърменето, защото знам как спят некърмени бебета, по цяла нощ, от първия ден, дето се вика. Питам, въпреки че знам отговора-като излезнат всички зъби.
Има ли начин да го отуча поне нощем да не суче? Той е като залепен за мен, а аз започвам да се чувствам вече зле Sad
Виж целия пост
# 1
Синът ми е на 2 месеца и спи от 22 до 6 сутринта (защото в 6 задължително го будя да яде, ако не се е събудил). Започна да ми спи и през ноща постепенно, когато стана почти на месец.
Виж целия пост
# 2
Можеш да пробваш. Единият вариант е да обясниш, че нощем циците спят и няма мляко - аз понякога го прилагам този трик, но тъй като не съм много последователна, не винаги номерът минава. Ако издържиш няколко нощи на атаката, възможно е да спре да суче нощем, но това не значи, че няма да се буди.
Другият вариант е да спиш отделно (или детенцето да спи отделно) и таткото да поеме нощната смяна като дава вода и/или приспива и успокоява. Постепенно нощното кърмене ще отпадне и ти можеш да поемеш нощните смени вместо таткото. При нас определено не проработи.
Дано други мами да дадат още идеи. Ние все още се кърмим нощем, но така ми е по-удобно и по-добре се наспивам.
Виж целия пост
# 3
Когато е готов!
Познавам поста не кърмени бебета, които също се будят нощем.
Дани спря да яде нощем през 9 месец, но дори и сега се буди понякога
Виж целия пост
# 4
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green И аз това се питам! Толкова си калих нервите покрай това дете, че никога не съм вярвала, че притежавам такова търпение и завиден самоконтрол! hahaha При нас шансовете също са малки, ама то и ние не сме големи, де Laughing Направо вече се чудя какво беше това да спиш без да се будиш....а май беше хубаво! Flutter
Виж целия пост
# 5
Ехехе, ама вие много рано искате да спите по цяла нощ  Mr. Green Какво е това - 6-месечно бебе, 2-месечно бебе! Що зъби има да растат, що цици има да папат!
Сега по-сериозно - видях, че е над 2 годинки детенцето на Жаклин и затова предложих идеи за по-големи дечица. За бебоци под годинка не бих махала нощното кърмене.
Виж целия пост
# 6
Именно! Интересува ме как стоят нещата при по-големи дечица, поне над 1г и половина. newsm78
Виж целия пост
# 7
И аз цяла година туй се питам  Rolling Eyes Ама вече така свикнах да ми се буди час по час, че ако ме остави да спя повече от 3 часа се събуждам наспана и зяпам тавана  Crazy
Виж целия пост
# 8
Моника се буди по 3-4 пъти на нощ. Засега нищо не смятам да предприемам. През деня като заспи гледам и аз да полегна, че иначе  Crazy
П.С. Всички зъби са изникнали с изключение на 4-те кътника
Виж целия пост
# 9
Ами моята дъщеричка е кърмено бебе, но и до ден днешен не суче нощем, никога не съм я кърмила през нощта. Спи от 21:00 до към 06:00 ч. Когато има зъбешки кризи се пробужда, но като цяло спи по цяла нощ.
То си е до бебе.
Виж целия пост
# 10
Моят син още се буди нощем. И суче. На 2г. и 20 дни е Tired Мисля, че никога няма да започне да спи по цяла нощ, добре че свикнах вече и не ми тежи както в началото. И не е заради зъбите - поне при нас Crazy
Виж целия пост
# 11
Не искам да те отчайвам, но каката спря да се буди през нощта /не я кърмех/ чак на 4 години. А сега с кърменето ... хич и не си прадставям кога ще  доживеея да спя непробудно цяла нощ ...
Виж целия пост
# 12
Питам, въпреки че знам отговора-като излезнат всички зъби.

Не е това отговорът. Това е по-скоро форумският мит. Grinning  Някои спират да се будят нощем доста преди да им излезнат всички зъби, някои - като излезнат, други - доста след това.


На 1 г. и 7 мес. моят син започна да спи по около 10-11 часа непробудно. Това стана след като ние се преместихме да спим отделно от него. Не са му изникнали още всички зъби.


Виж целия пост
# 13
Когато е готов!
Познавам поста не кърмени бебета, които също се будят нощем.
Дани спря да яде нощем през 9 месец, но дори и сега се буди понякога
Моят Дани се отби на 12м,но до година и половина се будеше за шишето с АМ.
Виж целия пост
# 14
Ами моята дъщеричка е кърмено бебе, но и до ден днешен не суче нощем, никога не съм я кърмила през нощта. Спи от 21:00 до към 06:00 ч. Когато има зъбешки кризи се пробужда, но като цяло спи по цяла нощ.
То си е до бебе.
И при нас е така!Никога не се е будил нощем!Като гледам как стоят нещата при повечето мами,направо се чудя как ми се е разминало!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия