Моля за съвет

  • 487
  • 14
Мили майчета, здравейте!
Моето бебче в понеделник става на 4 месеца. Днес ходихме на консултация и излезе, че за месец и 10 дена е наддала 600гр. Педито каза, че е малко и да почвам да дохранвам с АМ. Ние досега  сме само на кърма. Тя се роди 3550 гр., за 1 месец наддаде 1400 гр., а за 2 -900 гр. Проблема е, че не искам да дохранвам. Моля мамите с повече опит да споделят наистина ли малко е качила. Чудя се ако е така дали да я захраня вече или да давам АМ.  Weary
Виж целия пост
# 1
Като прочетох за 10 дни - 600 грама и си помислих, че те е накарала да го оставиш на диета.  Simple SmileТова никак не е малко, значи по тази формула за месеца може да качи над 1, 500 кг.
Незнам откъде го е измислила, но това е доста  ooooh!
Аз не бих дохранвала Naughty
Виж целия пост
# 2
Винаги намират повод да препоръчат АМ.Според мен 600гр не е малко.Бебето не може да наддава всеки месец по 1кг.Мартин имаше месеци в който наддаваше по 1кг-1,200кг,и други в който само по 500гр,дори имаше месец,в който беше наддал само 200гр.До 6-я месец беше само на кърма.Не може от 1 месец да се прави заключение,че кърмата не ти стига или не е хранителна.Най-лесно е да се препоръча АМ.Извинявай,но малко ме хвана яд.Продължавай да си кърмиш бебето.Единственото,което ще направиш ако дадеш АМ е:може да се отбие(ако му хареса да яде от шише);ще ти намалее кърмата.Успех,миличка!
Виж целия пост
# 3
  ДА и аз си помислих че на диета ще те сложи с тези 600 грама за месец. Твоята педиатърка явно хич не е за кърменето. 600 грама дори за месец са напълно достатъчно още повече че и вие сте вече на 4 месеца и може да качвате много по- малко. Моята педиатърка каза че като новородени дори за цял месец е достатъчно да качват 600 грама като долна граница. На четири месеца вече и 500 за месеца и по-малко да качат изобщо не е проблем.
 
Виж целия пост
# 4
Забравих да напиша, че се храним през 3 часа. През ноща също се храни (доки каза, че се събужда, защото не и стига). В момента тежим 6500 гр.
Виж целия пост
# 5
Остави съветите на педиатъра и си кърми бебето.
Виж целия пост
# 6
Остави съветите на педиатъра и си кърми бебето.
Съвета ми е същия!!!1. Не всички бебета наддават еднакво. 2. Ще се убедиш, че всеки месец качват различно - понякога повече, понякога по-малко. 3. Ако започнеш дохранване рискуваш да ти намалее кърмата и тогава става по-лошо за беб4е, от майчината кърма по-здравословно и хранително няма. 4. Педиатрите в БГ , с малки изключения, плачат да останат без работа!
Успех с кърменето!!!
Виж целия пост
# 7
Kaк малко!?
Бебета наддават 600 г за месец и се смята за добре, то ги наддало за 10 дни - ми отличници сте!
Вашето джипи, да не се е объркало нещо?
Виж целия пост
# 8
Бебенцето ти си наддава съвсем нормално и доволно. Продължавай да кърмиш и хич не слушай педито си. Моето педи днес ми обяснява как да давам месни пюрета, а аз едва вчера дадох за първи път нещо различно от кърма! т.е. пюре. Моят син в началото наддаваше по над килограм, сега забави темпото, но и през ум не ми е минавало да давам АМ.  Така че кърми си и хич да не ти пука!  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
И моят съвет е да не се впечатляваш от думите на педиатрите, в повечето случаи за тях в 4-я месец вече трябва бебето да яде кюфтета и пържоли, а от кърменето не виждат полза.
600гр не са никак малко. Имай предвид, че вече рядко бебето ти ще качва повече от 600гр, защото започва да се движи и върти. Кърми си го и не мисли, че давайки АМ можеш да му дадеш нещо по-добро  от кърмата.

Синът ми преди няколко месеца свали 120гр, а на последната консултация беше свалил 350гр - в такива случаи трябва да спра да го кърмя ли? Не мисля, че има начин Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Кърми си бебчето на поискване и не слушай педиатърката.
Добре сте наддали.
Виж целия пост
# 11
И моето бебе на 4-ри месеца тежеше толкова и се роди също 3550кг.До 6-тия месец сме били само на кърма и се кърмим на поискване.До сега не съм дохранвала с АМ.Мисля,че няма за какво да се тревожиш.Желая ти успех! newsm10
Виж целия пост
# 12
Чудя се твоят педиатър какво ли щеше да каже за моето бебе, което м/у 4 и 5 мес не качи нито грам newsm78
Кърми си спокойно и не ти трябва нито АМ, нито захранване Hug Можеш да увеличиш броя на кърменията , както и да кърмиш нощем в интервала 3-6 ч., тогава нивото на хормона пролактин е най -високо и най-добре се стимулира производството на кърма.Успех!
Виж целия пост
# 13
И аз да си кажа - не слушай педиатърката си!
Моето момче миналия месец качи 650 грама... докторът знае, че съм твърдо за кърмата и не каза нищо... и така, продължихме си, този месец е качил 800 грама. Пак си е само на кърма.
Имай предвид, че в жегите апетита може да поспадне и проблемът (ако изобщо има такъв) изобщо да не е в количеството кърма.
Виж целия пост
# 14
Няма нужда да дохранваш, според мен добре  си е наддала. Като стават по-големи,  по-малко качват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия