възможено ли е така да се изпече кексът?

  • 1 353
  • 13
та това ми е въпросът.купих си малка форма за кекс и на него беше тази брошурка.направи ми голямо впечатление.
мисля си,че няма вариант така да бъде изпечен,но се надвам да ми кажете,че греша  Mr. Green въобще не ми се занимава за обикновен кекс да печа бял и кафяв блат,да ги режа и наслагвам,та да получа този вид Stop
дали пък не може да се направи гъста смес и да се реди правоъгълник по правоъгълник  newsm78
вие сте,че аз съм много боса в тази област
http://www.bgphoto.net/photos/24902/o633154459955651250.JPG
Виж целия пост
# 1
От това, което виждам, кексът е направен на принципа на шахматната торта.
Трябват ти 2 бели и 2 кафяви блата, режат се на ленти и се разминават шахматно. Сигурно са намазани с нещо, за да ги задържа.
Виж целия пост
# 2
мерси за отговорът.този начин на шахматната торта го знам.при него,за да се получи трябва да са изпечени 2 отделни блата.въпросът ми е,дали може да се направи по някакъв начин на веднъж.например излива се бяло тесто,някак си се загражда,до него се излива кафявото и т.н.
Виж целия пост
# 3
Кекс не, има такива курабийки, дето се редят ленти от бяло и кафяво тесто, но от течно тесто просто няма как да стане. Поне в домашни условия.
Виж целия пост
# 4
Два отделни кекса, нарязани на ленти.  Peace
Като го спретнеш, единия го метни насам, че изглежда супер. Laughing
Виж целия пост
# 5
Така както е на снимката не можеш да направиш кекса преди да го изпечеш, няма как да изливаш смесите и те да запазят желаната от теб форма. Единствено можеш да сложиш отдолу кафявата смес, а отгоре бялата. Или бяла, кафява и пак бяла.   bouquet
Виж целия пост
# 6
lamita,
Правя подобен кекс,
но пека отделно бял и кафяв, като след това разрязвам и шахматно слепвам с крем и глазура.
Вариация на кекс Батенберг

Виж целия пост
# 7
мерси за отговорите   bouquet
ddoychinova,как правиш крема и глазурата?изглежда много апетитно
Виж целия пост
# 8
може да стане с кафеви блатове и гъст крем, като се стегне ще изглежда точно така като на снимката
Виж целия пост
# 9
аз все се надявах някой да ми каже,че може да се направи 2 вида тесто(по-гъсто).да се оформи нещо като формата на локума,който е на метър. и да се реди.но май при това тесто трябва месене,за да е толкова твърдо.и май няма да стане кекс,ами пита  Laughing
Виж целия пост
# 10
леле, супер изглежда!
Виж целия пост
# 11
А на тази вкуснотия има ли някъде рецептата, че ми потекоха лигите ?  Blush
Виж целия пост
# 12
Е невъзможно е да се изпече така кекс. Два блата и после кръцни-срежи-настави.
Виж целия пост
# 13

А на тази вкуснотия има ли някъде рецептата, че ми потекоха лигите ?  Blush
Много съжалявам, нямаше ме за празниците и закъснях с рецептата.
Ето я:


Шахматен кекс
Необходими продукти:
Бяла част:
2 белтъка се разбиват на сняг с 2 супени лъжици (с. л.) захар;
2 жълтъка и захар ( в мерителна чаша - количество за 150 мл) се разбиват, добавят се  последователно 2 с.л масло, 2 с.л. олио и  4 с.л. прясно мляко;  в мерителна чаша - количество за 200 мл  пресято брашно смесено с 1 равна с.л. бакпулвер, 1 щ.сол и  ванилия. С леко разбъркване се прибавят и разбитите белтъци.
Кафява част:  също като бялата, добавени и  какао  2с.л.  и ½ ч.л. кафе .
Пекат се поотдено  върху хартия за печене във форма за кекс на 175º – 20-25 мин.
 След пълното им охлаждане се разрязват по дължина и се слепват шахматно с крем.
Крем:
пудинг за варене  за 500мл мляко (по рецептата на пакетчето), подсладено ( в мерителна чаша - количество за 150 мл) и  2 с.л. течен шоколад  и 65 гр. масло – то след изстиването на крема.
Сглобеният кекс се поставя във формата и престоява до стягане на крема (при мен от вечерта за сутринта). Обръща се, заглажда се и се залива с леко охладената глазура. Гарниране – по желание.
Глазура: 100гр. черен шоколад разтопен на водна баня заедно с 2 с.л. пудра захар; 50 р. масло и прясно мляко до получаване на  летлива глазура (количеството 2, 3 или повече с.л.  зависи от твърдостта на шоколада). Стафиди и кокос за гарниране
Дано ви се хареса Hug

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия