Kaша Слънчо

  • 1 473
  • 23
Четох, четох и освен че мамите се изпотрепват да спорят чие мнение е най-точно друго нищо не разбрах, та за това да попитам с риск да предизвикам нов конфликт сред "знаещите майки" . Дъщеря ми е на 5м. и 3 дни, яде фризолак по 180 мл. на 5 хранения, едно зеленчуково (картофи и моркови, картофи и извара... на Ганчев - много ги харесва)и половин плодово пюре(всички видове)на обяд, и чат пат сок от една ябълка или круша. От 4 дена давам и каша Слънчо банан, която също яде, но след един час най много е провила от глад и трябва пак да и я храня. Та се 4удя тая каша вместо Фризолак ли да я давам или между храненията (изяжда една голяма 4аена 4аша от кашата около 250 мл.) Иначе не е много едро бебе 7500, но тези каши и пюрета май не я засищат.
Виж целия пост
# 1
Аз давам кашата за следобедна закуска, т.е. замествам следобедното мляко с нея.
Не мисля, че 250 гр. е малко за бебе на 5 мес. и половина...
Ако детенцето ти е гладно скоро след основното хранене, дай му 1/2 плодово пюре или сок, за да се позасити малко до следващото основно ядене, защото иначе има опасност от прехранване /това е мое мнение, не те ангажирам с него и не твърдя, че съм права - така бих постъпила аз/.
Виж целия пост
# 2
Ама по колко пъти яде на ден общо? 5 пъти по 180 мл мляко плюс едно хранене пюре и едно каша ми се виждат много.
Виж целия пост
# 3
Ама по колко пъти яде на ден общо? 5 пъти по 180 мл мляко плюс едно хранене пюре и едно каша ми се виждат много.
Ами и на мен ми се виждат много. Това прави 7 хранения на ден. Не знам защо така не се наяжда от кашата, по принцип с нея трябва да заместиш едното следобедно хранене, тоест менюто трябва да изглежда така: 1-АМ; 2-АМ; 3-зеленчуково пюре; 4-каша; 5-АМ; 6-АМ. Много деца се отказват от първото или шестото хранене, ако е гладно бебето разбира се се храни 6 пъти, като между храненията може да даваш плодово пюре или сок.
Виж целия пост
# 4
Ама по колко пъти яде на ден общо? 5 пъти по 180 мл мляко плюс едно хранене пюре и едно каша ми се виждат много.

Да така се храни и не изкарва 3 часа, само като си види шишето и по4ва да подскача и се мъ4и с нейните ръчички да го захапе, а кашата изяжда за нула време, и пюре изяжда едно зеленчуково и половин плодово без значение от какво са. Но след кашата най много един час и пак е гладна.
Виж целия пост
# 5
Може да плаче заради друго,не ми се вярва да не я засища Thinking
Сина ми ,когато ядеше от нея прегладняваше след 2ч и половина поне Thinking
Пробвай с друга марка...
Виж целия пост
# 6
Слънчо е за по-големи деца,защото е със сухо прясно мляко,а не с адаптирано.А за въпроса ти-води се според детето,никакви таблици и норми не могат да покажат какво е нужно точно на твоето бебе.Щом е гладна-храни я.
Виж целия пост
# 7
Вместо АМ се дава, да, и обикновено много засищат. Но всяко дете е различно. Щом дава индикации за глад - храни я и не го мисли.
Виж целия пост
# 8
  Аз замествам следобедното хранене с каша-по 150 гр.,и я държи сита около 4 часа;ако действително плаче от глад/ти си я познаваш най-добре/,според мен,по-добре й дай плодово пюре до следващото основно хранене,отколкото да увеличаваш количеството на кашата Confused
Виж целия пост
# 9
Тази каша не беше ли безмлечна ако е вземи си някаква с мляко засища повече
Виж целия пост
# 10
благодаря ви
Виж целия пост
# 11
млечна е!
Виж целия пост
# 12
Тази каша не беше ли безмлечна ако е вземи си някаква с мляко засища повече

Кашата е със сухо мляко,а не с АМ Peace
Виж целия пост
# 13
Вместо АМ се дава, да, и обикновено много засищат. Но всяко дете е различно. Щом дава индикации за глад - храни я и не го мисли.
Peace
Виж целия пост
# 14
Може да плаче защото и става тежко от кашата,а не от глад,струва ми се че 250 гр. каша е много за 5 месечно бебче.Алекс яде към 160-180 гр каша,ама не знам ти си знаеш,но според мен не от глад плаченето Rolling EyesПробвай на Милупа кашата-много е хубава и е с АМ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия