Определяна на диоптър на очила

  • 4 013
  • 9
Здравейте,
искам да питам дали някой знае как, къде и с каква точност  може да се определи диотъра на очила, които вече са направени. т.е. има ли начин да се провери че наистина диоптър е да кажем 0,25 и сферата е 20. изписаха ми очила преди 4 месеца, не ги нося редовно  Embarassed , но забелязвам че когато ги сложа като че ли натоварват очите ми вместо да ми помагат. Не се съмнявам в диотрите предписани от докторката защото беше много прецизна, а и ходих на втори специалист, при който се установи същия диоптер.
Много често изпитвам болка на самото око. Благодаря ви Simple Smile.
Виж целия пост
# 1
Ами върни се пак при тази лекарка и й обясни. Тя също може да им провери диоптъра. Разширява ли ти зениците при прегледа?
Виж целия пост
# 2
може да се определи диоптъра на очилата. Става лесно и се прави във всеки магазин, който продава очила. Имат си специални апарати.
  За това че ти става по-зле като ги носиш - може просто да не си свикнала с тях. По принцип очила се носят редовно като увеличаваш всеки ден с по 1 час носенето. 1 ден - 1 час, 1 ден - 2 часа и т.н. докато стане цял ден.Първите пъти ги носи у вас, докато свикнеш, защото разстоянията се променят макар и малко, но достатъчно да се спънеш или да прецениш грешно къде е точно бордюра.
Виж целия пост
# 3
може да се определи диоптъра на очилата. Става лесно и се прави във всеки магазин, който продава очила. Имат си специални апарати.
  За това че ти става по-зле като ги носиш - може просто да не си свикнала с тях. По принцип очила се носят редовно като увеличаваш всеки ден с по 1 час носенето. 1 ден - 1 час, 1 ден - 2 часа и т.н. докато стане цял ден.Първите пъти ги носи у вас, докато свикнеш, защото разстоянията се променят макар и малко, но достатъчно да се спънеш или да прецениш грешно къде е точно бордюра.
Peace.или не са ти ги центрирали добре в оптиката,в която са ти ги правили
Виж целия пост
# 4
Не става ясно за постоянно носене ли са изписани.
Виж целия пост
# 5
Въввсяка оптика могат да ти премерят диоптера
Виж целия пост
# 6
ochilata sa za chetene - t.e. ne triabva da gi nosia postojanno. Imam chuvstvoto che mi tezat i mi stiagat njakaksi pogleda. Vse edno se napriagam dopulnitelno za da gledam s tiah ... inache sa i za pred komputar koeto beshe vazno za men.
Blagodaria vi mnogo momicheta Simple Smile))))).
Виж целия пост
# 7
Чувала съм,че очила с диоптри до  -0,50 по добре да не се и слагат.И аз имам изписани -0,50 само за четене и телевизия и като ги сложа в началото добре ,но след 1 час ме заболяват очите.Не знам кое е по-правилно да се носят или не такъв малък диоптър,да не свикне окото с него и да се наложи след време по-голям. newsm78
Виж целия пост
# 8
ами и аз не знам.... затова питам, ако има някой специалист във форума или някой от форума има приятел специалист да каже.... според очната точно това е добре, не знам вече ...
Виж целия пост
# 9
Не съм специалист, но това което помня от очните б-сти е, че винаги се изписва най- малкия диоптър, с който пациентът вижда добре. Също така астигматизъм до 1Д се смята за физиологичен и няма нужда от корекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия