скъсани шевове

  • 8 483
  • 16
Здравейте.Родих преди 10 дена момченце по нормален начин.То е добре но аз имах 12 шева.Преди 2 дни забелязах че раната ми е отворена.Отидох при гинеколога.Оказа се че съм скъсала 3-те външни шева.Каза ми че не може да се зашие повторно и щяло да зарастне много бавно.Сега си правя промивки и се мажа с някакъв крем"ТРИДЕРМ".Но мисля че не помага.Дайте ми някакъв съвет защото ще се побъркам а и може да ми спре кърмата от притеснение.
Виж целия пост
# 1
Помоли да ти преместят темата в "Бъдещи и настоящи майки" Peace
Мисля, че там ще получиш отговори!
Виж целия пост
# 2
И аз бях със скъсани шевове. Имах не малка дупка. Още на третият ден след изписването ми, акушерката, която следеше бременността ми, ме повика на преглед и го установи. Позна веднага кой ме е шил по калпавата работа  Simple Smile
Каза ми, че освен промивките със смрадлика трябва и компреси с нея да си правя. И така няколко пъти на ден. Имаше много добър ефект и нямах никакви проблеми или забиране.
Виж целия пост
# 3
Не съм имала отворени шевове, но с първото ми дете раната от епизотомията много дълго и силно ме болеше, та накрая послушах баба ми и започнах да мажа местото с отвара от чер оман по няколко пъти на ден и след 3-4 дни всичко беше минало. Обаче билката не е безобидна за кърмачка, ако се приема орално (нещо ми се върти в главата, че действаше и антилактогонно). Аз въпреки че кърмих тогава в крайна сметка реших, че едва ли като се мажа външно ще премине нещо в кърмата. Все пак те съветвам, ако имаш възможност да се консултираш с някой билкар.
И не се притеснявай, дори и да зарасне бавно, все пак ще зарасне. Пожелавам ти бързо оправяне Hug
Виж целия пост
# 4
и аз съм минала по този път не се притеснявай,както ти самата казваш да не ти спре кърмата.Ще ти мине,но по-бавно и е болезнено аз не можех да си седна на Д-то сума ти си време,кърменето ми беше ад-някакси на една страна на чорчек(сигурно за това и ми спря на 24 ден)СПОКОЙНО
Ползвай само лиглин,никакви превръзки.При всяко пишкане промивки със смрадлика,два пъти на ден се пръзках с Бивацин на шпрей,а нощно време компрес с течен риванол-много облекчава и така лека по-лека ми мина без да ходя на лекар от шубе.А секса го забрави 1-2 месеца(само напомням)
Успех мила и бързо възстановяване Peace
Виж целия пост
# 5
На мен също ми се беше отворил единия външен шев. Решението - Вишневски /това е мазило, май го правят в аптеките, но питай майка си или някой друг дали имат останало от едно време- то не се разваля с години и е по-добро от това, което приготвят днес/.
Освен това бани със смрадлика. Ще зарасне, но трябва време и упоритост от твоя страна.
Виж целия пост
# 6
Аз се справях с Бивацин, омекотяваше шевовете( а те бяха доста) и не ме болеше толкова( доколокото можеше, разбира се) и действа противовъзпалително и охлажда, което успокоява.
Виж целия пост
# 7
Не ща да те плаша, но след като моите шевове се отвориха, им бяха нужни три месеца, за да заздравеят напълно. Вярно е, че аз имах доста повече от теб.
Пръскай с Бивацин и промивай със смрадлика. Успокоява.
Пожелавам ти нещата при теб да се оправят по-бързо. И няма място за притеснение. Ще зарастнат.  Wink
Виж целия пост
# 8
смрадлика  newsm10
Виж целия пост
# 9
Ако решиш да пръскаш Бивацин, имай предвид, че това е антибиотик и продължцителното му ползване може да доведе до развитиена гъбички ( както стана при мен) Дано бързо да зарастне раната !
Виж целия пост
# 10

 Не са ми се разкъсвали шевовете,но епизиотомията ми зарастна доста бързо с киснене в смрадлика
 по 2-3 пъти на ден и мехлема Вишневски(майка ми също го е използвала след операция на
 дебелото черво)наистина е много ефикасен(при мен не е приготвен в аптека,а си е в тубичка).
 Желая ти бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 11
Аз също имах една дупчица, която видях може би 1 месец след раждането и се бях притеснила, но не меболеше, и една приятелка каза че и при нея било същото, и аз оставих така нещата и не отидох на лекар. След известно време започна да се затваря и дупката изчезна. Така че спокойно, ще се оправиш.
Виж целия пост
# 12
Сестра ми след раждане имаше същият проблем. Раната зарасна бавно. Използвай смрадлика.
Виж целия пост
# 13
Ако решиш да пръскаш Бивацин, имай предвид, че това е антибиотик и продължцителното му ползване може да доведе до развитиена гъбички ( както стана при мен) Дано бързо да зарастне раната !
Да, мисля, че една седмица можеше да се ползва. Пише си на опаковката. Чак към 6 месец се поуспокоиха нещата при мен , но си зависи от случая ooooh!. Аз редувах със смрадлика, но при нея залепваше на превръзката и болеше много. Не знам какъв е случая тук, но аз бях като майска роза.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за съветите.Честно казано се поуспокоих.Ще пробвам със смрадлика дано ми помогне.В момента аз също съм като майска роза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия