Какво правите с препълнените гърди, когато бебо спи?

  • 1 025
  • 19
Здравейте, момичета!
Простете за малко глуповатото заглавие на темата!  Embarassed Естествено, че трябва да се цедят... Обаче моят бебо тъкмо започна да спи за по-дълго през нощта (вече е на 2,5 м) и на мен също ми се спи  Blush Та и аз си поспивам. През това време обаче гърдите се пълнят с мляко. Спред вас трябва ли ставам по някое време през нощта, за да се цедя?! Честно казано на мен никак не ми се иска. То ако ще ставам през нощта, по-добре да събудя бебо и той да си похапне, а не да си организирам двойна работа... Само да спомена за какъв период  нощна почивка става дума - тази нощ бебчо си легна към 22ч. и се събуди чак в 6 ч. Сигурно съм от малцината с такива услужливи бебчета и не ми се иска да не се възползвам от тази благодат... Та, да ставам ли да се цедя?
Виж целия пост
# 1
Не виждам никакъв смисъл в това да ставаш. Гърдите се пълнят повече през нощната почивка и бебето ще похапне повече сутринта след като е изгладняло през нощта. Спи си спокойно.
Виж целия пост
# 2
Аз ставах и се цедях само когато на мен ми тежеше и се будех от това. Но ако можеш да си спиш и не ти тежи нищо защо да ставаш. Нали и ти си човек и имаш нужда от почивка.
Виж целия пост
# 3
Никога не съм се цедила нощем. Слагам си подплънки и си спя спокойно.
Виж целия пост
# 4
Има период на дискомфорт, докато се регулира млякото. Ако ти е неприятно напрегнато можеш да цеднеш малко, за да ти олекне. С течение на времето все по-малко ще се препълват при нощната пауза.
Виж целия пост
# 5
Колко е голямо бебето? Ако е много малко / и лактацията ти още не е регулирана/, можеш да му даваш да суче без да го будиш, усещаш напрежение - доближаваш гърдата до устичката и леко потъркваш и то веднага ще засуче, хем ще се напапа и ще спи по-дълго, хем ти ще облекчиш гърдите / да не говорим колко е полезно нощното кърмене за бебето, а и за стимулиране на лактацията/. Ако е по-голямо /например 7-8 месеца и гърдите ти са така да се каже разработени/, можеш нищо да не правиш, лактацията сама ще се нагласи, да не се препълват гърдите нощем. Разбира се съществува и варианта да ставаш и да се цедиш на ръка или с помпа, но ми се вижда адски трудоемко, изморително, само за да постигнеш някаква нощна пауза от кърмене.
Виж целия пост
# 6
Никога не съм се цедила нощем. Слагам си подплънки и си спя спокойно.
Peace Спинкай спокойно щом бебчо спи.Направо ти завиждам за това!Благородно разбира се! Laughing
Виж целия пост
# 7
Да ти кажа и аз предпочитах да си спя и пропуснах момента да си направя едих хубав запас от кърма!
Виж целия пост
# 8
Да ти кажа и аз предпочитах да си спя и пропуснах момента да си направя едих хубав запас от кърма!
Аз пък имам един прекрасен запас от кърма,който съвсем скоро ще изхвърля,защото ще изтекат 6те месеца. Crossing ArmsАко мен ме питаш,спи си,може да ти е дискомфортно още няколко дена,но ще се изумиш колко бързо организма ти се нагажда към режима на бебчо.Радвай се на спокойните нощи сега,защото Ина като беше на толкова спеше по 8-9 чсас без будене,а сега покрай зъбите ела да ни видиш как по 5-6 пъти на нощ се буди,а до скоро се кърмехме и по 2 пъти на нощ!!!!!!
Виж целия пост
# 9
Ако много те болят - се цеди. Аз така правя - има нощти, когато си спя спокойно нищо, че се препълват, но има и такива, когато не се издържа. Нито подплънки (кърмата препълва и излиза от тях) , нито нещо друго ме оправя освен цеденето.
 Peace
Виж целия пост
# 10
Спи си спокойно и не забравяй, преди да заспиш да благодариш на Господ за тази възможност  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
po-dobre si spi.Moqta sladuranka parvite 2 sedmici se bude6e da qde i sled tova kato zaspi v 22:00 stava v 6:00.Otna4alo i moite gardi bqha ujasno prepalneni.no sled tova karmata se regulira
Виж целия пост
# 12
Спи си спокойно и не забравяй, преди да заспиш да благодариш на Господ за тази възможност  Mr. Green

По-точно и да искам не мога да го кажа!Аз,не спирам да му благодаря!
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми започна да спи по цяла нощ, когато беше на десетина дни. Ставах и се цедях, защото иначе плувах в леглото. Никакви подплънки не ми помагаха, така че това беше моето решение. Не съм я будила на сила за хранене никога.
Виж целия пост
# 14
Спях със сина си и ако усетех гърдите си препълнени просто му давах да сучи докато спи. След като излязох от родилния не съм се цедила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия