Моля за съвет

  • 509
  • 6
Здравейте мили мами пак ще ви помоля за съвет.
Предстой ми захранване и ми е много любопитно как е по правилно да се прави да се дава първо друга храна и след това да се кърми или обратното.
Та искам да ме по съветвате какво да правя първо да си кърма принцеската или първо да и предлагам новата храна(като за начало вече реших че ще започна с оризова каша на Милупа).
И понеже не искам да замествам едно хранене до годинката до какво количество храна различно от кърма е приемливо да стигна,за да не я прехранвам.
Виж целия пост
# 1
Аз ще кажа какво правих аз:
При захранването , даже и сега първо кърмя и после предлагам другата храна/ след 30мин. интервал/,започва се с минимални количества при захранването /1-2ч.л./ и постепено се достига количество 50-60гр., сега вече количеството друга храна при нас е около 90-100гр. То детенцето ще ти подскаже какво количество ще му е достатъчно.Аз също не съм заместила хранене още.

Чудесно е решението ти за първа храна да бъде оризовата каша.

Успешно захранване и безпроблемно!
Виж целия пост
# 2
Първо кърмене и след 30мин -1 час твърдата храна. Количеството храна детето само ще ти подскаже.
НО, при моята девойка такива схеми не работят. След кърмене нямаше начин да и пробутам каквото и да било. Та аз първо предлагах твърдата храна и после кърма на корем. Обаче тя взе да ме работи - 2-3 лъжички твърда храна и после сочи гърдите ми и АМ АМ с доволна усмивка  Laughing Количествата - до към година и половина така и не можахме да докараме повече от 200 грама за цял ден. Но тя сама си решава кое и колко. Моята работа е в готвенето и предлагането  Wink

Замести кърмене около година и половина. Сама. Но все още има моменти, когато десерт е кърмата.

Та, съвета ми е да се водиш по детето. То най -добре ще ти покаже по колко, кога и от какво има нужда. Независимо какво пише по книгите или какво казва чичко Доктор.
Виж целия пост
# 3
И аз така - до годинката първо кърма, после /след около час/ пюре или каша.
До годинката вече ядеше всичко, но ... по няколко лъжички на ден. Грамажи никога не съм следила.
Давах сутрин към 11 ч. и следобед към 16 ч. твърд храна, но най в началото само сутрин.
Виж целия пост
# 4
Аз предлагам между храненията по една до две лъжички. Започнах с зеленчукови пюрета после пробвах плодови, но не се харесаха. Сега давам оризова каша и мисля, че и се кефи  Peace.
Виж целия пост
# 5
Ами правилно са ти казали мамите,само искам да добавя за заместването нещо.Детето само си показва-никога не съм я насилвала-прояде на 9м(дотогава си кара на кърма),не исках да замествам,но изведнъж започна да изяжда по цяло пюре и замести не едно ами 2-3 хранения.И това стана само за 2 месеца.
Успех ти желая и преди всичко се води по детенцето-то е най-добрия ти съветник.
  bouquet
Виж целия пост
# 6
И аз давам след 30 мин. до час след кърмене другото папо и предлагам след това пак да суче - най-вече следя сигналите на бебо и понякога не предлагам веднага, а поизчаквам малко.
Количества не меря, а по бебо си прецених колко да му приготвам - правя си ги сама и ми е голям кеф - и каша днес направих от кафяв ориз.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия