ПРЕПОРЪКИ ЗА СТРОИТЕЛНИ ФИРМИ

  • 25 853
  • 40
Моля ви, всички мами, които наскоро са се занимавали с нелеката задача да изберат строителна фирма за тяхното жилище и са доволни от нея да споделят. Обмисляме вариант за покупка на жилище (южни райони) чрез ипотечен кредит (25-30г.) и ни крепи надеждата, че покупката на зелено ще ни даде възможност за по-голямо жилище поради по-ниската цена на кв.м. Оказа се, че цените са се повишили страшно много, а нашата мечта е най-после да си живеем отделно... Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Ние си купихме апартамент от НИКМИ. Много сме доволни. Строителството е "До Ключ", като ти си избираш фаянса, теракотата, паркета, те имат грижата да ги сложат. Интериорните врати са МДФ, а входната е на фирма Солид - качествени са. Строителството е качествено. Аз за нашия апартамент нямам никакви забележки за сега.
В Манастирски ливади строят.  Нашия го взехме миналата година. Сега цените доколкото разбрах тръгват от 1000Е на квадрат, но може да им се обадиш да питаш. Ако искаш интернет страницата им е nimki.bg.
Успех в избора!  Hug
Виж целия пост
# 2
Горе-долу в същата ситуация сме. Но и цените на зелено са вече доооста сериозни. Но се включвам, за да ти кажа за Крит - почват строеж в Борово, мен цената, която ми предложиха, не ме устрои, но пък теб - знам ли. Имат тел. на сайта си.
Виж целия пост
# 3
Аз ти препоръчвам тези строители. Много бързо обаче им се изкупиха свободните жилища.
http://www.brizcl.com/bg/brizyug3.php
Виж целия пост
# 4
Много, много благодаря на всички за информацията! Да ви кажа много е напрегнато, постоянно мислим за тези неща, тичаме по фирми, сега в една агенция за недвижими имоти ще ходим... Голям стрес е защото това е много важно решение, защото в това жилище вероятно цял живот ще живеем (пари за друго едва ли ще има), а и кредита ще го изплащаме през целия ни живот... Нямаме право на грешка. А цените на имотите се повишават постоянно - жилище в еден и същи район преди 2 (1 дори) години е бил с 200-300Е на кв.м.по-малко спрямо настоящите. Това просто...както казва мъжът ми - ще станем по-европейци от европейците, скоро цените в София ще достигнат тези в Европа само дето заплатите ни няма да станат скоро европейски #2gunfire
Виж целия пост
# 5
Писах ти на лични  bouquet
Виж целия пост
# 6
Още един глас за Никми. Познавам ги отдавна, строят прекрасно, всичко тяхно е много изпипано и много качествено. От доста години са вече и са се утвърдили като име. Все пак на тях повериха новото летище София, техни са хотелите срещу НДК и Гранд София, Лилия на Сл. бряг и много други. Те застроиха половин Лозенец.Сега дострояват жилищата до Била(на бул. България).
Спреш ли се на тях няма да съжаляваш. Peace
Виж целия пост
# 7
Ние си избрахме апартамент от http://comfortkbk.com
за сега изглеждат добре, коректно е отношението на фирмата към нас, но това им е първия обект, така че още няма отзиви.
Пожелавам ви успех.
Виж целия пост
# 8
Няма да ти препоръчвам строителна фирма, но прочетох по горе че някой препоръчва "до ключ". Моят съвет е да се запасиш с малко повече време, нервите са все едни и същи, и да си правите довършителните работи сами. Цената е горе долу същата,а плюсовете са повече. Строителната фирма, колкото и да е старателна и коректна, все пак прави пропуски.  Зависи и от вашите изисквания разбира се, но например аз много се изнервям от това, че на терасата имам 1-2 нефугирани плочки. Верно, почти нищо няма да ми коства да ги оправим ние, но защо? А когато строителя наема бригада да налепи плочките на 20 апартамента първо контролът не е толкова голям, второ докато ти видиш че твоите 2 плочки не са фугирани и сигнализираш за да ги оправят бригата с плочкаджиите вече си е заимнала и са дошли примерно бояджиите. И така за всяко едно нещо. За паркета пък изобщо не коментирам- хич им нямам доверие как ще го наредят. Обикновено има и по малък избор на материали- строителя работи с една фирма или склад, които ти предлагат 5 или 10 вида плочки/паркет и това е.
Което ми напомня че на един колега му размениха плочките в банята и кухнята ( а строителната фирма е известна). В крайна сметка кухнята стана ОК, но когато плочките за банята не стигнали му се обадиха и му казаха за белята. След това се оказа, че в склада с който работят вече няма от тези плочки ( били модел от миналата година) и сега банята му е с 2 вида плочки.
Виж целия пост
# 9
Дайте ми съвет как да постъпим със съпруга ми, предлагат ни апартамент (на скица все още) в Дървеница на много ниски цени, направо наполовина от пазарните цени в момента. Много примамливо, нали  Wink
но ние сме притеснени как да я проверим тази фирма, искат ни всички пари на зелено, няма още и 1-ва копка, иначе имат всички разрешителни за строеж.
Виж целия пост
# 10
коя е фирмата?
Виж целия пост
# 11
Как така всички пари на зелено?  newsm78
Виж целия пост
# 12
И нашият апартамент е строен от НИКМИ и като цяло съм доволна. Искам само да допълня, че ако се спреш на тях не е задължително да избереш от техните плочки, фаянс и т.н. Ние отказахме някои неща и купихме наши, които техните майстори налепиха, монтираха и т.н., като накрая от фирмата ни отбиха цената за отказаните материали.
Виж целия пост
# 13
Дайте ми съвет как да постъпим със съпруга ми, предлагат ни апартамент (на скица все още) в Дървеница на много ниски цени, направо наполовина от пазарните цени в момента. Много примамливо, нали  Wink
но ние сме притеснени как да я проверим тази фирма, искат ни всички пари на зелено, няма още и 1-ва копка, иначе имат всички разрешителни за строеж.

Коя е фирмата?
Виж къде и какво е построила.
Провери я в Службата по вписвания  /провери и земята в/у която ще се строи блока/
Някои строежи се финансират с тези предварителни продажби, но по принцип е по-добре да предложат плащане на етапи, а вие да решите как ви е по-удобно да действате. Това пък би означавало, че строителите са си подсигурили финансиране на строежа, а не чакат да вземат пари, че да излеят поредната плоча - понякога такива строежи въобще не се завършват /примери из цяла София/. Вече почти няма подобни случаи, но все пак .....
Виж целия пост
# 14
БОКЛ 5
се казва, някой да знае нещо построено от тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия