Отказва да се храни?

  • 406
  • 8
Момичета, моля ако някой има опит в подобна ситуация да помогне. Кърмя бебето откакто сме се прибрали от родилния в къщи, приблизително през 3 часа - на поискване, тя така си направи режима. От около 10 дни наблюдавам промяна в апетита. Отначало сучеше само за по няколко минути, интензивно и после загубваше интерес. Заведох я при педиатъра, казаха, че не можело да яде винаги като по учебник, премериха я беше наддала за първия месец 1кг. От няколко дена обаче, взе да прави дълги паузи между храненията - 4,5 часа, върха беше тая нощ 8 часа. Сутринта я сложих на гърдата, посука вяло 3,4 минути и отказа повече. Сега яде малко, пропуснах да ви кажа, че понеже се изприщих от притеснение я меря на всяко хранене и изяжда около 60-90 грама. Само снощи последното ядене беше 140 гр. Днес пак я заведох при педиатъра, отслабнала е 100 грама за 1 седмица. Посъветва ме да се успокоя, и след 10 дни пак да дойда. Ама как да се успокоя????
Моля ви ако имате идея защо е така, пишете. Иначе бебето си е жизнено, усмихва се.
Виж целия пост
# 1
Децата наистина не са роботи и те си имат добри и лоши дни. В момента сте в буен период на растеж и си имат спадове и напредъци. Бебетата растат скокообразно и не е нужно да се мерите през ден. Малко прекаляваш с теглилките според мен.
Нощем може да й даваш да суче в сънно състояние, гаранция, че ще изсмуче всичко. Не я буди, ами  просто й тикни цицата/ или ако промърка/
Може да пробваш да й даваш да суче след като си поизцедиш малко кърма, точно като слиза млякото.
И по-спокойно наистина, детето ти не гладува щом не реве между кърменията и е весела.
Аз пък никога не съм се интересувала колко е пораснал Мъри, като отидех на консултация само отчитах резултата и толкоз. Независимо много ли малко ли, то детето ще си порасне независимо дали сто или хиляда и сто грама.
Едно време сигурно по цял ден са ги гледали колко сантиментра и колко грама са наддали...


Виж, ако започне да става нервна, да плаче, да усещаш, че е гладна, но да не иска да суче от гърда, то тогава може би е стачка, но случаят не ми изглежда такъв.

А ти колко смятяш, че трябва да наддаде, че да си спокойна?
Виж целия пост
# 2
Ами понеже много чета и си пълня главата с глупости, прочетох че трябва да качва по 30 гр. на ден.  Естествено, не искам да е робот, но понеже се повтори няколко пъти взех да психясвам.
Виж целия пост
# 3
Спокойно, нормално е да психясваш в този период  Simple Smile. Аз също го меря моето маймунче постоянно и забелязвам че може и цяла седмица да не наддава въпреки че яде и след това хоп..300грама. Така че спокойно. Моята педиатърка каза че мога да се притеснявам чак ако например за 1 месец наддаде едва 100-200грама на тази възраст.
Виж целия пост
# 4
И аз изпаднах в същата ситуация с Пресиян приблизително на същата възраст като вас. Помислих си да не би да ми свършва кърмата, да не е кърмаческа стачка и др. Не съм го мерила съзнателно, за да не психясвам. Остави бебето само да си решава кога колко да яде, но не забравяй да се изцеждаш, за да не ти намалее кърмата.
Виж целия пост
# 5
Попитах д-р Слънчева (Nivea baby), ето и нейния отговор:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171702.msg3397377#msg3397377
Виж целия пост
# 6
Мерси, Noemy!
Ще гледам да престана с меренето, че наистина взех да лудвам.
Виж целия пост
# 7
Ако мислиш, че хапва по-помалко кърми по-често. И се възползвай като спи - тогава сучат здраво. И моят съвет е да спреш с меренето - така само се изнервяш повече. Гледай детето да е спокойно и жизнено и не му мисли толкова, че като започне да мърда, да се върти и започне да ходи какъв екшън те чака Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Да не би вит. Д да му идва в повечко. Предозирането води до упорито безапетитие- при моето бебе беше така.Спри го за някой друг ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия