За васкина Полиомиелит?

  • 807
  • 1
Здравейте, доктор Слънчева,
миналата сряда (на 16.05) сложиха на дъщеря ми ваксина за Полиомиелит, втори прием. Както и ми казаха след това до края на деня мястото се беше зачервило и леко подуло. Имаше температура до около 37.4, вечерта стана 37.5 и й сложих свещичка. През следващите няколко дни зачервеното започна да намалява и спадна подутината леко. Но от 2-3 дни си стои на едно положение, мислех че вече трябва да е изчезнало зачервеното. Освен това поддържа температура от 37 градуса или 37.2 през деня и 37.5 вечер. Снощи й сложих пак свещичка. До колко дни би трябвало да изчезне подутината и зачервяването? Трябва ли да продължавам да й слагам свещички или да я оставя сама да я смъкне? И още, от няколко дни акото е сиво, понякога с жълто слузесто, но повечето пъти е сиво. От температурата ли е или нещо стомахчето не е добре. Иначе е захранена само с плодови пюрета - ябълка, морков и тиква съм давала досега.
Благодаря предварително за отговора   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Спрете пюретата и плодовете. Преминете за 3-4 дни на лечебно мляко и не е необходимо при тази температура да слагата свещички, както и да давате лекарство за температурата. Обадете се на личната лекарка и да я информирате за състоянието на бебето. На мястото на инжекцията можете за 2-3 дни да правите компресче от риванол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия