Въпрос за обезкосмяването

  • 3 270
  • 25
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Не е желателно, особено за триъгълника, защото от болките може да получиш контракции. Но пък ако не те боли (свикнала си) мисля, че може.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: me4eto
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!

Не мисля, че ще има проблем. Болката ти ще си я търпиш това по никакъв начин не би навредило на бебето.
Виж целия пост
# 3
За триъгълника незнам дали е безопастно, но аз през цялата бременност си използвах епилатор, но за крака, подмишници и около триъгълника
Виж целия пост
# 4
Не мисля че е проблем за краката. За триъгълника не знам. Аз понеже бях бременна в топлите месеци, ходих и на море та си махах космите редовно. Не съм имала проблеми.
Виж целия пост
# 5
Забравих да кажа че си ги махах на триъгълника с кола маска. На краката с епилатор.
Виж целия пост
# 6
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Аз си ходя на кола маска. Живот и здраве скоро няма да можеш сама да се справяш с триъгълника, та ще ти се наложи да търсиш алтернатини решения, като колата, например! Има достатъчно внимателни козметички, които са свикнали д а работят с бременни жени.
Виж целия пост
# 8
Аз лично се ограничавах в началото на бремеността,но после си се почиствах без проблем.На триъгълника обаче се бръснех праз бременоста-мен много ме болеше тогава,защото може би кожата ми бе станала по-чуствителна!
Виж целия пост
# 9
Ами аз си ходех на кола маска както обикновено
използвах и епилатора си, но сравнително рядко (той ми е като резервен вариант:)) а накрая хич, защото не можех да се свия Simple Smile
нямаше никакви проблеми
абсолютно никакви
даже една седмица преди раждането ме обезкосми козметичката ми тотално (ама един косъм нямах) и не се наложи естествено да ме бръснат в болницата Simple Smile
според мен няма от какво да се притесняваш
Виж целия пост
# 10
Цитат на: me4eto
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!


Аз  през цялата бременност ползвах епилатор дори за триъгълника, но за по сигурно се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Assinka
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile


извинявам се за абсолютното невежество Embarassed , но ще ми е интересно и пък любопитно едновременно с това Simple Smile как може да се внимава да не се получат контракции.

още веднъж се извинявам за невежеството Blush

благодаря предварително за отоговора Grinning
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Assinka
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile

Много се радва за теб  Laughing
Смърт на космите   #2gunfire

Но все пак би ли споделила, моля те  Confused как точно внимаваш да не получиш контракции  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Освен за болката, която би могла да предизвика контракции, мисля, че трябва да се замислиш и за риска от инфекция...
Виж целия пост
# 14
Веднага отговарям на Лио и Цвети Grinning Изречението ми е леко непраилно формулирано Wink Козметичката първо ме напръсква с един обезболяващ спрей. После ми маха космите на малки участъци (говоря за триъгълника) и равномерно - от едната и от другата страна, да не би случайно ако получа контракция или някаква болка и се наложи да спрем да бъда неравномерно обезкосмена Grinning А аз мисля за хубави неща и гледам да не се стягам излишно преди дръпването Simple Smile
Ей това имах предвид под "Внимавам да не получа контракции" Wink  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия