Въпрос към майките в САЩ-каква формула давате на бебетата?

  • 813
  • 10
Синът ми е на 6.5 месеца и понеже кърмата ми започна доста да намалява, а и искам малко по малко да спра съвсем да го кърмя реших да започна да му давам и по малко формула, че да свикне с нея. От болницата ми дадоха една безплатна, рекламна кутия Енфамил и започнах да му давам от нея. Първия път не я хареса и отказа да я пие. На другия ден пак пробвах и я изпи. Дали му хареса или просто беше много гладен не знам. Разгледах в магазините какви видове има и доста се обърках. Дали да давам на млечна основа или на соева? Дали по скъпите и маркови са по хубави или и по евтините стават?
Та вие какво давате и защо?
Виж целия пост
# 1
Aз давам Similac with iron,на смесено хранене сме,мисля,че й харесва;
Виж целия пост
# 2
давах сам'с клуб бранд формула,с абсол.същото съдържание като Енфамил, но около 30% по-евтина
за соевите има противоречиви мнения,моите педиатри не са особени фенове,не съм я пробвала дори
Виж целия пост
# 3
И аз съм на мнение, че соевите не са супер популярни, особено за момчета понеже имат фитоестрогени(женския хормон) повече от нужното количество за едно бебе. Виж http://www.westonaprice.org/soy/infant.html
Препоръчват ги само при алергия към млечни продукти. Но, от друга страна, много деца я пият и нищо им няма.

Аз кърмих до 1 година и не се занимавах с формула, но когато купих един-два пъти, беше от Costco, същата е като brand name Enfamil и останалите.
Виж целия пост
# 4
Момичета, не съм сигурен, че пишейки тук, не спамя, но ще ви помоля ако е възможно да изчислите
или да помогнете да изчислим колко литра мляко ще излязат от една кутие ето тук.
Виж целия пост
# 5
Писах(по-скоро преписах от кутията) в темата.
Виж целия пост
# 6
Аз имах проблеми с кърменето, така че  опитахме и Енфамил и Симилак. Опитахме и готовите бутилки, и тези формули които се разтварят и са на прах. Спряхме се на Енфамил, този който се разтваря. По-добре се разтваряше от Симилак, а и нашето дете повече хареса Енфамил. Ние започнахме с готовите бутилки, но постепенно ги заменихме с формулата на прах защото бутилките заемаха място в хладилника и траеха по-кратко. В един момент, докато все още редувахме бутилките и формулата на прах, детето отказа готовата бутилка, така че това реши нещата.

Опитахме и Енфамил на соева основа, но ако нямате проверени алергии към мляко, не виждам смисъл от това. Това е поне моят опит.
Виж целия пост
# 7
Намесвам се в темата, без да съм в щатите, но исках да разкажа за моя приятелка там. Даваше на детето соево мляко (не знам марката) като добавка към кърменето, уж било полезно. После на момиченцето почна да нараства едната гърдичка, куп изследвания, намериха му множество малки кисти в  яйчниците на 1г. Лекарите не изключват соевото мляко да е допринесло за проблема, именно поради естрогените.
Виж целия пост
# 8
Хитруша, Не давай соева формула, ако бебето толерира на млечна основа.

Аз съм давала Симилак, Енфамил, Good Start на Нестле, и тази дето Синди Крофърд я рекламира, май се казваше Bright Beginnings. - всичките milk based.

Симилак и Енфамил не ми харесаха, защото като разклатиш бутилката, стават едни мехури - ъх гадно. Мразя формула на мехури! Не можеш да видиш от тези мехури колко изпива бебето.

Good Start на Нестле и Bright Beginnings не правят никакви мехури като ги смесиш.

Иначе по хранителност са подобни, толкова е напреднала индустрията, не мисля че има голямо значение.
Само стой далеч от соевата, ако бебето толерира формула на млечна основа.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви много за отговорите. Синът ми започна да пие формулата на Енфамил, която имах, но сега смятам да му купя Parents Choice, която е бранда на Wal-Mart. Все пак е доста по евтина и ще видя дали ще я хареса. Определено ще купувам на млечна основа. Не виждам да има лоша реакция към такъв вид формула, а и когато вие така настоятелно казвахте да не давам соева реших да се разтърся из нета и наистина открих доста лоши неща относно соевите формули, чак страх ме хвана.
Виж целия пост
# 10
Енфамил на млечна основа, вече смесена с обикновено мляко (след годинката).

Това за соевите формули за първи път го чувам - добре, че прочетох! Една приятелка дава само соева формула на момченцето си, защото смята, че е по-добра, не мисля, че има алергии.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия