Отзиви зца детската градина на ул. Преспа

  • 1 565
  • 10
Как е там?Моля, споделете.
А дали има голям наплив?
Виж целия пост
# 1
Мога да ти гарантирам, че наплива е голям. Когато преди две години проверявахме как стои въпроса в детските градини за детето на една приятелка (беше началните месеци на годината) директорката директно ни заяви, че няма никакви шансове да я приемат. Подавали се документи в първите дни на календарната година, а местата се запълвали веднага. Не знам дали в крайна сметка приеха измененията в правилника, които първо забраняват да се подават документи не за същата година, а за по-следващата (за да пазят място) и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство. това последното много би ме улеснило, защото живея в кооперацията до градината. А около нас има само още 2 много малки детски градини.
Виж целия пост
# 2
Аз доколкото знам, въпреки че районирането май не е отразено в наредбата, все пак се спазва и с предимство са живеещите в района. В смисъл, регистрираните там.
Предполагам, дори след промените за подаването на молбите, наплива пак е голям и бройките се запълват.
Знам че има голям интерес затам, а всъщност градината не се ползва с много положително мнение. Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.

Това съм чувала от приятелски семейства, чиито деца са там.
Те са учудени, че наплива е толкова голям.
Виж целия пост
# 3
.... Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.
В смисъл сигнализира на инстанции или споделя с приятели  ипознати? newsm78
Виж целия пост
# 4
защо смятате че не е читава, моля кажете детето ми от една седмица е там
Виж целия пост
# 5
а някой има ли идея кога ще излязат списъците за приетите тази година? Казаха ми май месец, ама още нищо няма, а минавам всеки ден.

бото, ако не е тайна, кои са другите 2 градини в района, защото аз освен тая, друга незнам наблизо. Евентуално 12та, която е на Гладстон, ама ми е много по-далече от Преспа...

А и да ви кажа - лично г-жа Добрева (дирекеторката) ми заяви, че предимство имат деца навършващи 3 г до месец септември. Т.е. дори аз да съм подала молба преди тях, и въпреки, зе детето ми навършва 3 г. тази година, ако има някой подал след нас, ама да е с няколко месеца по-голям то той е с предимство... Е на това му казвам простотия... Нямало значение, дали съм от района, нямало значение, че съм студентка. Нищо нямало значение... Има ли право да поставя такова условие? Май има? Sad
Виж целия пост
# 6
Значи ли това ,че тъй като не съм подала в началото на годината нямаме никакви шансове?
Искаше ми се от септември да може да тръгне... Cry
И кога най рано мога да подам документи и кога могат да ни приемат..? newsm78
Виж целия пост
# 7
и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство.
Да, ползват. Така ми каза директорката на нашето ОДЗ, а на нея са й го казали от общината. Живеещите в района на градината, се ползват с предимство.
Виж целия пост
# 8
и това, което мен особено ме интересува дали живеещите  близост ползват някакво предимство.
Да, ползват. Така ми каза директорката на нашето ОДЗ, а на нея са й го казали от общината. Живеещите в района на градината, се ползват с предимство.

Явно за всяка градина е различно. Тази директорка ми каза, че нямало значение.
Виж целия пост
# 9
Значи ли това ,че тъй като не съм подала в началото на годината нямаме никакви шансове?
Искаше ми се от септември да може да тръгне... Cry
И кога най рано мога да подам документи и кога могат да ни приемат..? newsm78

Ами според мен нямаш почти никакви шансове. Но все пак отиди да говориш, поне да знаеш, че си пробвала.
Виж целия пост
# 10
.... Директорката нещо дава сигнал, че не е много читава.
В смисъл сигнализира на инстанции или споделя с приятели  ипознати? newsm78

В смисъл, че май не управлява добре и си гледа по-скоро нейния стол.

Не твърдя със сигурност, че е така. Това съм чувала от познати, имали досег с градината.
Не била особено всеотдаен директор, не била "човечна", ако мога така да кажа.

Естествено това са личните им впечатления, но ще е хубаво ако не е така. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия