Кога си лягат вашите деца???

  • 3 827
  • 95
Мами имам въпрос кога лягат вечер вашите деца (не бебчета). Може и да е имало такава тема, ако е така нека бъде изтрита.
Не мога да накарам голямата да си легне, тя е на 8 години във втори клас, по цял ден е ангажирана - ходи на училище, гимнастика, занималня и вечер все е с нас в хола. Започвам с молбите, преминавам към по остър тон - докато все пак стигне до банята и накрая до леглото. И това става към 22- 22,30 часа.
Никога тя сама не е проявила желание да си легне сама и да каже "Аз отивам да си лягам мамо, тате". Винаги трябва аз да я подканям. А когато е петък  и събота вечер гордо ми заявява "Няма да си лягам толкова рано, нали утре е почивен ден и не съм на училище!" Ама и ние с баща й сме хора и искаме да останем сами де Wink

В колко часа си лягат вашите деца през седмицата newsm78 Аз мисля, че е нормално в 21,30 ч. едно дете да си легне за да е бодро и отпочинало през деня в училище. Бъркам ли  Thinking  Как става при вас - вашите деца сами ли го правят или и вие като мен се борите  newsm78
Виж целия пост
# 1
Моето ляга обикновено след Господарите, значи - към 22.30.
Рядко се случва да остава до 23.00 (обикновено ако спи в нашата стая и до последно не се предава), или да ляга в 21.
Така поне като си е у нас.

Като е на гости при баба си и дядо си си ляга съвсем спокойно към 21.30.

Явно режима у дома е разпуснал крайщата.  Mr. Green

Сутрин става към 7.00. Даже сега като се съмне и той е готов.
Виж целия пост
# 2
При нас за лягане преди 23,00 часа не мога и да се сетя.
От бебе е така - просто се чудя как издържа и от къде е тази енергия. Аз заспивам често преди нея. Къпем се, обличаме се и я слагам в леглото - тя си заспива сама в стаята на загасена лампа. Ние гледаме телевизия в хола, или пък имаме гости и по някое време като отида да я проверя тя си стои будна  Shocked
Как ли не сме пробвали да я научим да заспива по-рано...
Виж целия пост
# 3
 И аз съм с второкласничка  Laughing.  Като бяха по-малки държах лягането да е между 8 и 9 часа. Сега се е поизместило малко, лягат си след 9ч. между 9 и 9.30 ч., заспиват малко по късно, защото започва голямото надприказване в кревата  Laughing
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е в четвърти клас,но от малка си ляга късно.Сега покрай малкият вечер се измиват заедно в банята ,намокрят навсякъде  ooooh!,обличат се и лягат(това е към 21.30).Малкият заспива ,а каката гледа телевизия или понякога и разрешавам 1 час да играе на компютъра.Случвало се е обаче да е много изморена и да заспи даже преди брат си.
Виж целия пост
# 5
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.
Виж целия пост
# 6
С 300 зора си лягат към 22.30, но не заспиват до 23.30, а понякога и по-късно. Сутрин са станали до 7.30. Явно им е достатъчно, защото вечер кипят от енергия и правят пазарлъци да не лягат.
Виж целия пост
# 7
По-рано 22.30 часа май скоро не е заспивал. Но сутрин поне спи до 9.30 часа.
Виж целия пост
# 8
Третокласникът ми си ляга към 22 и по-късно.
Вечер чете като луд, гледа от големите и се мери все с тях.
Не го насилвам да си ляга по-рано, защото училището му започва в 9 и мисля, че до 8 има време да се наспи.
Виж целия пост
# 9
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.

Ей така искам най-късно до 21,30 да е в леглото.
Като гледам проблема със заспиването е почти при всички Ви  Wink

Ведра завиждам на сина ти, че започва от 9 часа училище. Моята когато е първа смяна (защото са много и ги редуват единия срок първа , другия срок втора смяна) започва училище в 7,45 ч., което означава, че най-късно до 7,35 трябва да е в училище. Това ме натоварва и мен , защото я водя до училище ( по маратонки и анцуг) и после се връщам пак вкъщи за да се оправям за работа.
Виж целия пост
# 10
Моите не са толкова големи,но лягат около 22,00 и заспиват към 22,30 понякога и след 23,00 заспиват ooooh!
Виж целия пост
# 11
Към 22.00 - 22.30ч. И то с подканяне Confused
Виж целия пост
# 12
До 9.30 и двете са по леглата.Голямата ми дъщеря има толкова ангажименти,че в 9 вече едва гледа.Малката не спи на обяд и тя доброволно си ляга рано.Разбира се,има и изключения,но те са рядкост.

Ей така искам най-късно до 21,30 да е в леглото.
Да,ама малката става в 6.30-7.И така не е добре. Grinning
Виж целия пост
# 13
Към 22.00 - 22.30ч. И то с подканяне Confused
И ние сме така Peace
Виж целия пост
# 14
Гледам мойте заспиват най- рано- 21.00 са в леглата.
Понякога се пазарят, но помиришат ли възглавниците са моментално заспали.
Сутрин стават в 6.45.Почивните дни ги оставям по докъсно, ако искат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия