Болки в кръста?

  • 128 675
  • 35
Здравейте, от 5 дни ме боли много кръста. В начало си мислих, че е от ПМС-то, но менструацията дойде и болките продължават вече 3-ти ден. Те са остри и ги има най-вече в седнало положение. Моля, ако някой има представа на какво се дължи да даде съвет. Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
къде точно на кръста,от двете страни ли,пробвай да се намажеш с Фелоран,Волтарен,може просто да те е надухало и да си се схванала.Проблеми с уринирането имаш ли,не изключвай и бъбреците като възможна причина
Виж целия пост
# 2
здравейте,от 7дена имам страхотни болки в кръста и изтръпване на десния крак и леко на левия. от 3 дена ми слага моята лекарка инжекции  мовалис и ултра-демоплас,нямам обаче никакво подобрение Sad имам силни болки в слабините,цялата област около кръста не е спряла тези 7 дена да ме боли, Sad моля,ако някой може да ме посъветва нещо_да ми пише!!! благодаря!
Виж целия пост
# 3
това с изтръпването ми е познато,при мен се беше направо пареща болка,имах чувсвото,че някой е залепил ютия по крака ми,не можех да направя повече от няколко крачки,болката беше непоносима...какво ли не пих и не си бих-милгама,мовалис,ултра-демопласт,измазах какво ли не,ходих на рехабилитатор ,така близо 2 месеца.направо се бях отчаяла,посъветваха ме да си купя КАМФОР САЛИЦИЛИКУМ и РЕФРИГЕРАНС от ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА.опитах и не сгреших,след 5-7 дни се оправих напълно.мажат се едновременно  в областта на кръста,покриват се с хартия и найлон,да стане нещо като компрес,хубаво е да се прави 2 пъти дневно,но аз го правих вечер,има малко силна миризма,но и доказан ефект.
Виж целия пост
# 4
здравейте,от 7дена имам страхотни болки в кръста и изтръпване на десния крак и леко на левия. от 3 дена ми слага моята лекарка инжекции  мовалис и ултра-демоплас,нямам обаче никакво подобрение Sad имам силни болки в слабините,цялата област около кръста не е спряла тези 7 дена да ме боли, Sad моля,ако някой може да ме посъветва нещо_да ми пише!!! благодаря!
ти правила ли си си снимки или ядрено магнитен резонанс.да не е изкривяване на таза или пък дискова херния
Виж целия пост
# 5
Момичета, вече почти не мога да се движа, така съм от вчера вечерта. Болката стана неописуема и ми е абсурдно каквото и да е движение. Когато се опитам да отпусна кръста, за да не съм опъната като струна, направо ме прерязва и толкова ме боли, че ми спира дъхът.
Май ще се ходи на лекар. Направо не знам какво да мисля!?
Виж целия пост
# 6
Това прилича на дразнене на нерв (я възпаление , я леко прищипване). Май ще те боцкат с дипрофос и милгама. Отивай на доктор !
Виж целия пост
# 7
смятам веднага след почивните дни да искам направление за ядрено_магнитен резонанс,но не зная коя клиника да  предпочета. през тези дни поддържам малко над 37 температура,досега никой не ми  е казвал за подобен проблем.  на elizza ще кажа, че веднага трябва да я види лекар и да започне лечение!!! успех
Виж целия пост
# 8
Бях на лекар и ми каза, че съм прещипала някой нерв, като ми предписа Benalgin и Diclac. Не сложи инжекция, защото съм неразположена и може да се усили кръвотечението.
Стискайте палци да се оправя бързо и много ви благодаря за отзивчивостта и съветите!
Виж целия пост
# 9
Бях на лекар и ми каза, че съм прещипала някой нерв, като ми предписа Benalgin и Diclac. Не сложи инжекция, защото съм неразположена и може да се усили кръвотечението.
Стискайте палци да се оправя бързо и много ви благодаря за отзивчивостта и съветите!
Peace
Виж целия пост
# 10
Az kakvo da vi kaja, ot 2 godini imah neponqtno silni bolki v krysta i gyrba. Sled 2 godini hodene po mykite, nqkoi ot lekarite mi kazaha, 4e imam nedorasnala kost v oblastta na krysta i, 4e sym nele4imo bolna. Drug mi kaza, 4e e na nervna po4va. V kraina metka bez da iskam popadnah na edin strahoten lekar v Sofiq, koito mi kaza, 4e imam izvajdane na lumbalniq disk na nivo L5 S1. Hodih v prodyljenie na 6 meseca na le4enie po 15 dni, poetapno mi namestiha lumbalniq disk, koeto mi pomogna da izbegna operaciq. 4estno da vi kaja, ne se se6tam kakvi injekcii mi biha, no se se6tam, 4e mi biha 2 razli4ni vida, sled koeto zapo4nah da piq B komplex, za6toto ot tova razmestvane se e prehapal nerva, koito hrani i kraka mi. B komplexa mi pomogna da vyzstanovq nerva.  Ako ne sa bili otkrili problema mi kraka mi e 6tql da izyhne do okolo 40 godini a az sym samo na 21 v momenta. V momenta minaha 6 meseca otkakto me izlekuvaha, sega si tyrsq dobyr nevrolog vyv Varna, t.k tuk jiveq. Trqbva da po4vam fizioterapiq i da byda vse taka ograni4ena v deistviqta si pone 2 godini, za da moje mqstoto da zazdravee napylno i da moga da imam pylnocenen jivot. A za tezi, koito sedqt po cql den tred PC-to ili sa kakto vas vse s decata na ryce, iskam da vi kaja, 4e ako nervite, koito sa to4no ot dvete strani po-dyljinata na grybna4niq stylb ,tova zna4i, 4e imate mevdurebrena nevralgiq i trqbva da se posyvetvate za le4enie. A ako nqkoi moje da mi prepory4a dobyr lekar vyv Varna, pls pomognete mi, za6toto pytq do Sofiq mi idva tejyk Sad 
Виж целия пост
# 11
Toddy,здравей.Незнам дали все още посещаваш сайта.Заинтригува ме това,което казваш за "страхотния лекар" от София.Ще съм ти много благодарна,ако се свържеш с мен и ми дадеш някакви координати на въпросния лекар.Имейла ми е disaster_83@abv.bg
Виж целия пост
# 12
и аз моля за координати на този лекар Simple Smile. майка ми има проблеми от години с някакви прешлени на гръбначния стълб и май не могат да уточнят диагнозата като хората. ще съм ти много благодарна  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Toddy,здравей.Незнам дали все още посещаваш сайта.Заинтригува ме това,което казваш за "страхотния лекар" от София.Ще съм ти мн Rolling Eyesого благодарна,ако се свържеш с мен и ми дадеш някакви координати на въпросния лекар.Имейла ми е disaster_83@abv.bg

Az kakvo da vi kaja, ot 2 godini imah neponqtno silni bolki v krysta i gyrba. Sled 2 godini hodene po mykite, nqkoi ot lekarite mi kazaha, 4e imam nedorasnala kost v oblastta na krysta i, 4e sym nele4imo bolna. Drug mi kaza, 4e e na nervna po4va. V kraina metka bez da iskam popadnah na edin strahoten lekar v Sofiq, koito mi kaza, 4e imam izvajdane na lumbalniq disk na nivo L5 S1. Hodih v prodyljenie na 6 meseca na le4enie po 15 dni, poetapno mi namestiha lumbalniq disk, koeto mi pomogna da izbegna operaciq. 4estno da vi kaja, ne se se6tam kakvi injekcii mi biha, no se se6tam, 4e mi biha 2 razli4ni vida, sled koeto zapo4nah da piq B komplex, za6toto ot tova razmestvane se e prehapal nerva, koito hrani i kraka mi. B komplexa mi pomogna da vyzstanovq nerva.  Ako ne sa bili otkrili problema mi kraka mi e 6tql da izyhne do okolo 40 godini a az sym samo na 21 v momenta. V momenta minaha 6 meseca otkakto me izlekuvaha, sega si tyrsq dobyr nevrolog vyv Varna, t.k tuk jiveq. Trqbva da po4vam fizioterapiq i da byda vse taka ograni4ena v deistviqta si pone 2 godini, za da moje mqstoto da zazdravee napylno i da moga da imam pylnocenen jivot. A za tezi, koito sedqt po cql den tred PC-to ili sa kakto vas vse s decata na ryce, iskam da vi kaja, 4e ako nervite, koito sa to4no ot dvete strani po-dyljinata na grybna4niq stylb ,tova zna4i, 4e imate mevdurebrena nevralgiq i trqbva da se posyvetvate za le4enie. A ako nqkoi moje da mi prepory4a dobyr lekar vyv Varna, pls pomognete mi, za6toto pytq do Sofiq mi idva tejyk Sad 
Виж целия пост
# 14
Хубаво е да направиш и един курс с Милгама.
Виж целия пост
# 15
какво стана с женат Simple Smileа с боплкит Sadе оправи ли се
Виж целия пост
# 16
На мен след дълги оплаквания от болки в кръста в ляво- накрая ми изкараха възпаление на сакро-илиачната става и с болкоуспокоителни се оправих за 2-3 дни..
Виж целия пост
# 17
Болките в кръста, особено призори или сутрин, съпроводени със сутрешна скованост, понякога с болки в петите или подуване на глезен или коляно - това е картина на реактивен артрит. Потърсете ревматолог Stop
Виж целия пост
# 18
elissa ,


Отивай на невролог . МОже да се наложи и ревматолог .  Друг път ще се усили течението - аз нали бях на Профенид в система по време на месечното си неразположение + Хепарин за прочистване на абоката . НИщо не стана !
Виж целия пост
# 19
без да съм лекар, предлагам следното просто и ефикасно средство при предизвикани от настинка болки в кръста и скованост.В шишенце от 20 мл йод от оптеката разтварям 10 бр. аналгин - течността става бистра и прозрачна. Мажа 2 пъти на ден с памучи в болезнената област.Да не се ползва  от малки деца, бременни и хора с проблеми на щитовидната жлеза.ОПИТАЙТЕ - ТОВА простичко мазило ме е спасявало често от болки.
Виж целия пост
# 20
Като начин за купиране на болката - да . Може да се използват и разни обезболяваши мазила , и алтернативна медицина . НО ! Трябва да се провери дали няма  по -сериозна причина ,   за да се вземат навреме мерки .
Виж целия пост
# 21
Здравейте, аз също съм с подобни проблеми в кръста и ишиасния нерв. Аз намерих лек при терапевта Петър Нинов, който силно ви препоръчвам.
Виж целия пост
# 22
И на мен ми се е случвало да се прещипе нерв,болката е ужасна!
Впоследствие ми казаха,че е радикулит,от време на време ме стяга,
но не е толкова силна и нетърпима.Засега се справям без медикаменти.
Виж целия пост
# 23
Преди две години от многото работа,от течение ли,така ме болеше кръста и с времето започна и левия крак да дърпа.То не бяха рентгени,скенер,инжекции,та чак за операция ми заговориха на дискова херния  ooooh!.Че чак моят се ядоса,дето никой не открива какво ми е и ме прати насила на Павел баня.За 2 седмици ме изправиха на крака(отидох куцайки) и след още месец бях като нова!Горещо го препоръчвам за каквито и да е болежки,там е доказано балнолечение с годините!
Виж целия пост
# 24
От няколко дни много ме боли кръста.Не се притеснявах много, защото си мислех, че съм настинала.  Но днес болката се премести в десния хълбок, Моля ви помогнете откакво може да е тази болка?
Виж целия пост
# 25
МОже и коксартроза да е . Рентген !
Виж целия пост
# 26
може и да е генекологично  болката се пренася консултирайте се с личния лекар newsm78
Виж целия пост
# 27
Ама трябва да се разбере каква е причината ! Ако напредне процесът и болката от не толкова честа и не толкова силна стане такава , тогава какво ! Ако е коксартроза се сещам какво следва - бастун и постоянни болки . БЕз да те плаша ,  Saluti . ПРосто давам пример .
Виж целия пост
# 28
Отиди да те види невролог,аз имах подобни проблеми и ходих в неврологията на "Св. Анна"-бившата окръжна болница,там ми казаха,че имам лумбоскарален радиколит и ми назначиха лекарства.останах много доволна  Peace  Успех   thumbsup
Виж целия пост
# 29
За тези болежки трябва Невролог или Травматолог? Кой да прецени , защото при всички положения и единия ще изпише лекарства и другия, и те няма да съвпадат.
Виж целия пост
# 30
Аз също  страдам от болки в кръста , които ме връхлитат на определенно време, но тъй като в момента не мога да пия лекарства ми се наложи да намеря алтернативно лечение, за щастие ми подейства. Ето рецептата, ще се радвам ако ви помогна.


Намери прополис (Пчелен клей).
Има го на всеки пазар, до бурканчетата с мед.
Трябва ти количество примерно колкото две цигари( в повечето случай така го и продават на ролце).

Държиш го в ръцете докато се размекне и след това все едно, че е пластелин започваш да оформяш пластинка, която да поставиш върху мястото където боли.

На мен ми се наложи да направя две такива пластинки, всяко колкото длан, защото болката ми беше от двете страни на гръбначния стълб. Пластинките са тънки,
но не са прозрачни.

Налагаш тези пластинки като лапа.
Отгоре слагаш найлонче и завиваш с бинт. Аз сложих от големите лепенки 200/90мм, които залепват от всички страни.
За една вечер прололиса залепва и дори можеш да махнеш бинта ако желаеш.
Найлона се слага защото от темперетурата прополиса се рамеква и ще зацапа и залепне по дрехите.

Колко да стои?
Колкото можеш да търпиш.
Аз го държах два дни. А, аз издържах ден и половина и имах лек сърбеж затова го махнах, после имах само леко зачервяване.
След първите 24 часа взе доста да щипи, а кожата под прополиса доста се зачерви.
Все пак първия път не прекалявай!
Освен това е добре да пробваш с мако за да се види дали нямаш алергия към него.
Започни в почивни дни, защото е малко некомфортно с това нещо да се рахождаш по улиците.
А и найлончето трябва да бъде доста по-голямо по площ, защото прополиса се ранася постепенно и може да залепне за дрехите.
За всеки случай сложи нещо по старо за най-долна дреха.

Аз го направих два пъти по 48 часа.
Не можех да се изправя от болки в кръста, е повече от година ми няма нищо.!!
Медицинската диагноза беше разтягане между два прешлена на гръбначния стълб.

Допълнителни пояснения:

1.Когато го сваляш много лесно се маха зацапаното по кожата с тампон с ракия или всякакъв спирт

2. След като го махнеш поне още два дни местото на което е било поставено (кожата) ще бъде доста зачервена.

Ако имаш чувствителна кожа започни с по-малко време.
Подхода все пак трябва да бъде индивидуален.

Преди много години имах несполучлива операция от киста в синуса, която повече от 3-4 години лекарите не можаха да ми я излекуват с никакви антибиотици.
Тогава за пръв път изполвах прополис във вид на капки за нос.
За месец се излекувах
Но това е друга тема

Успех
Трябва да има полза!
Виж целия пост
# 31
Бъбрек?
Виж целия пост
# 32
Добър ден!  Преди два месеца ме захапа кръста. Близо месец не направих нищо, пиех болкоуспокояващи, до като една сутрин като ставах ме захапа отново с прорязваща болка. Болката беше много силна! След това посетих лечител които е известен с мануална терапия, След прегледа ми освободи захапаният нерв. Силните болки оцхумяха. След което отидох при личния лекар и ми дади направление за невролог, които приложи лечение с инжекции Ултрадемопласт и
Мъдокалм. Но не ми помогнаха на болките и все още продължават слабо в кръста и се засилиха в слабините и бедрото - като силно парене, което неотхумява, ще се надявам да ми отговорите с някакво решение на моят проблем!
Виж целия пост
# 33
Някой чете ли този пост? От 4 месеца никой не е писал тук.

Имате ли предложения за лечение на болките в гърба различни от приемането на лекарства?
Виж целия пост
# 34
Ще следя и аз за начини без медикаменти на отшумяване на болката  Peace

И аз страдам от болки ниско долу в кръста. Моята е пареща и мн неприятна. Ходих на невролог и той ми каза, че имам болестта на хилядолетието - болките ми били от седене на бюро  Rolling Eyes newsm78

 elvan_smile
мн интересно ми стана за прополиса - ще си го копна, мерси  Peace
Виж целия пост
# 35
Хм, тези болки от седене на бюро са по-скоро болестта на последното десетилетие отколкото на хилядолетието. Напоследък с все по-големия брой седящи професии този проблем е ежедневие, а възрастовата граница рязко спада.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия