как се прави схема за гоблен

  • 14 308
  • 43
като начало трябва подходящ софтуер. програма за фотообработка и програма за гоблеми. картинката трябва да се обработи предварително, да се намали размера и, както и цветовете. едва тогава може да се направи на схема. схемата се почиства от ненужните цветове и бодове и е готова га шиене  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Да се запиша и тук!  Peace
Виж целия пост
# 2
Засега имам само програмата,за софтуера - то ще си проличи,а картинки - колкото искаш.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Аз лично знам две програми за правене на схеми Pattern Maker и Pattern Maker Creator. Аз имам първата, но съм пробвала и втората обаче при нея не можах да видя дали дава конците или само прави схема.

Снимката предварително с Photoshop ли се обработва?

Как точно и се намаляват цветовете?

Други програми които току що намерих са Easy Cross stitch enterprise и Puntotek
Виж целия пост
# 4
дайте да направим нещо заедно. предложете картинка.
фотошопа е добър избор  Peace
аз работя с патерн мейкър. имам още една pc stitch, но резултатите с нея са по-лоши
Виж целия пост
# 5
Какво ще кажете за тази
Виж целия пост
# 6
Няма ли да е по-добре, ако като за начало картинката е по-лесна? С по ясно изразени цветови граници... Тази иначе е много красива!
Аз се мъча с Pattern Maker-а и много ме е яд, че от него не мога да си запазя работата като .jpg.
Виж целия пост
# 7
Да бе. Ама няма ли начин да се запазят като jpeg?
Ами няма проблем и за по-лесна картинка. Права си Simple Smile
Тук границите между цветовете мисля че са ясни.
Виж целия пост
# 8
'Ми аз поне с моята версия не мога да ги правя на .jpg. Хипатия може би трябва да се произнесе тук, забелязах, че е работила с програмата. Сега съм ето тук, има уникални снимки с отлично качество. Но смятам, че по-лесно се правят анимационните герои...Тук исках да покажа едни герои на Дисни, но ми изчезна фотото...Няма да си губя времето да го търся пак, но ще ви покажа неуспешния ми опит да го направя на гоблен с кръстчета, като заложих като опции панамата да е каунт 14 (първа грешка - кръстчета по правило стоят най-добре на 18), 23 цвята на DMC, без контурен бод, без първична обработка на картинката с Фотошоп, абе работа на лаик-аматьор-любител:
Изводът: необходима е обработка, за да се намалят цветовите нюанси, т.е. тук червеното се намира в поне 5 разновидности, а не е необходимо. Много е важно в програмата правилно, по математически  Wink, да се справим с числата - кой каунт панама, колко бода, колко инча или милиметра. Това са първите ми наблюдения.
В интерс на истината като пльосна снимка на любим човек и тя става перфектна (на монитора, де  Wink)!
Виж целия пост
# 9
И аз искам да се запиша тук,няма да мога да помогна с нищо,но пък се надявам да науча нещо.
Затова ви моля да започнете да обяснявате"как се прави схема на гоблен"още по от далече и по простичко моля ви като за малоумни като мен Joy
Искрено се надявам Хипатия да има повече свободно време и да участва активно в темата  Hug,идеята ти за такава тема е супер.
Виж целия пост
# 10
Някъде из този или друг форум четох,че картините на Jim Warren са много подходящи за правене на схеми с комп. http://www.jimwarren.com/fine_main1.html         
Те сигурно и за това са доста популярни. Преди време направих няколко проби с Pattern Maker,  обаче това с изчистването на цветовете...Единствения  ми успех е ,че успях да се светна как да го запазя като графичен файл
Виж целия пост
# 11
...Единствения  ми успех е ,че успях да се светна как да го запазя като графичен файл
Ааааа, споделяй, споделяй! Wink
Виж целия пост
# 12
разбира се че може да станат jpg  Peace file-export to graphics file и прави картинка, която обаче е доста голяма
Виж целия пост
# 13
А може ли да се направи не с кръстчета а с гобленов бод?

Jim Warren има невероятни красоти. Коня, който предложих горе е негова картина обаче според мен са много трудни. Но веднъж станат ли на хубава схема просто ще са прекрасни.
Ето още един пример
Виж целия пост
# 14
разбира се че може  Peace има и френски възел, ако ти трябва  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия