Има ли излекували се от болестта на Мениер?

  • 14 384
  • 18
Някой целуван ли е от Мениер, че да ме разбере?  Mr. Green
Ако има такива,моля споделете, какво сте пили или ми препоръчайте добър специалист в тази област!Аз я имам отдавна,пила съм лекарства,но често сутрин се събуждам със страхотен световъртеж #Crazy
Виж целия пост
# 1
Аз лично не съм от излекуваните от Мениер. Моята майка също страда....Моя много добра приятелка - също....
Ми от миналата година - два пъти годишно по един месец Бетасерк три пъти дневно и милгама - комплексни витамини от група Б. Пролет и есен е най-тежко, затова е тогава правя курсовете. Да чукна на дърво......ей сега чак ме подсети Мениера...пропуснала съм пролетния курс. От октомври не ме е навестявал. Кога дойде е страховито - не мога да чета, да си завъртя главата, да работя на компютър, да спя - спя в една поза...иначе става страшно...като юнга-новобранец на презокеанско плаване се чувствам и аха аха да си обърна стомаха навън Cry Cry
Виж целия пост
# 2
Аз заради тази "Целувка" пиех кавингтон форте.Определено ми помагаше.Когато забременях го спрях и сега май ми е време да го започна пак. #Crazy
Виж целия пост
# 3
Откакто помня дядо ми е все така. Къде ли не ходи, какво ли не прави - още си е с тези световъртежи.
Виж целия пост
# 4
    Ох, и аз съм така... обаче тия дни ми се наложи да пътувам и използвах от онези хапчета хомеопатичните Кокулин и имаха ефект. Има ли някой наблюдения за тях по-подробни? Световъртежа ми намаля доста, но дали не мога да ги ползвам по-редовно редовно - не само при пътуване, все пак със сигурност са по-безвредни от останалите.
    И още нещо: забелязали ли сте при вас нещата да стават трайно по-зле след нервно напрежение или често пътуване?
ПП: Честно казано аз си мислех, че след излекуването на първия пристъп съм се излекувала трайно, но явно се оказва, че така ще съм си цял живот  Tired  Не са толкова зле нещата като първия път, но имам трайни периоди на "пиянство"  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
jani
Цитат
Ох, и аз съм така... обаче тия дни ми се наложи да пътувам и използвах от онези хапчета хомеопатичните Кокулин и имаха ефект. Има ли някой наблюдения за тях по-подробни? Световъртежа ми намаля доста, но дали не мога да ги ползвам по-редовно редовно - не само при пътуване, все пак със сигурност са по-безвредни от останалите.

 - Зависи и от потенцията - числото след буквите,  но доколкото разбирам от казаното от теб: "Не са толкова зле нещата като първия път, но имам трайни периоди на "пиянство"  Mr. Green", са ти предписани само спрямо един Симптом - световъртеж, но за да излекуват истински, при хомеопатичното предписване на индивидуалното л-во, трябва да се вземат предвид още много неща, като Ментални индивидуални характеристики, Общи, Модалности, Тоталноста на симптомите, централното нарушение, изобщо индивидуалноста на човека.
Виж целия пост
# 6
При мен нещата, които отключват кризата от Мениер са: пролет-есен и най-вече смяната на времето, много ми е трудно да си пренастройвам режима и световръта е неизбежен; хронично недоспиване+рязък и силен стрес; хронично недоспиване+ дълго време работа на компютър и ако в същото това време има резки смени на атмосферното налягане - готова съм да се качвам на кораба! Пътуването не ми пречи, нито предизвиква пристъпи на Мениер. Е, ако пътувам дълго и има много завои - тогава просто стомаха ми се бунтува, ама това е кратковременно. Аз затова гледам да премахвам причинителите на кризата, а като дойде - мъъъъка, мъъъъка, наспиване, бетасерк и витамини Б - милгама да речем-
Виж целия пост
# 7
При мен са (бяха) доста подобни нещата - дългото недоспиване, стрес, прекомерна работа, особено на компютър, дълго пътуване са ме докарвали до страхотни световъртежи последния път за цял месец. Впрочем, последния път беше преди 10 години  Grinning. Мислех, че съм се отървала напълно, но съвсем наскоро имах някакви начални симптоми. Но сега аз наистина прекалих - вече месец и половина пътувам между 4 и 6 часа на ден, от тогава датира и недоспиването ми, е да, и усърдната работа на компютъра не липсва... Иначе преди около 12 години ми лепнаха Мениеровия синдром, пих сума ти работи, повечето сигурно са безнадеждно остарели. Като здраво се обринах след последното лечение, реших да се боря сама. "Борбата" продължи няколко месеца (с повторение на курса след около 1 година), като има добър резултат вече 10 години, въпреки че съм нарушавала правилата понякога. (Например, детенце като беше бебче, понякога не ми се събираха и 2 часа сън.) Реших, че е доста важно да спя достатъчно и дълго време нищо не можеше да ме откъсне от тая идея. Пиех 2 билки, избрани от мен, аз съвсем скоро бях завършила такава специалност и бях доста уверена  Thinking. Правех опрделени упражнения, порядъчно прости, напр. свещ и полу-свещ. Ами това е. Може би няколко месеца след това майка ми все пак ме замъкна на лекар, който ми прави разни тестове, никой от които дори не ми беше предложен от невроложката, която ми лепна синдрома. Заключи, че нищо ми няма и, че като се попретовари, на всеки човек ще му се завие свят. Което ме устройваше чудесно. Ако искаш, мога да потърся координатите на втория лекар, но беше доста отдавна.
Виж целия пост
# 8
Майка ми пиеше лекарството Медрин,дали пък не бяха инжекции newsm78 не помня,но й помагаше.Сега вече май не се произвежда
Виж целия пост
# 9
Майка ми пиеше лекарството Медрин,дали пък не бяха инжекции newsm78 не помня,но й помагаше.Сега вече май не се произвежда
Произвежда се още Медрин-а. Обаче не знам колко продължително може да се пие. Много ми се доспива от него, ама иначе ми помага.
Виж целия пост
# 10
Aз не съм забелязала, кризите да ги получавам след нещо конкретно. Naughty
Просто някоя "хубава" сутрин се събуждам със свтовъртеж.Само след сън ми се получава.
За сега взимам едно хапче Демерхидрант и лягам на тъмно,докато отмине.Следователно от хапчето ми се приспива,а като се събудя кризата е отшумяла.
Иначе съм правила курсове на лечение с Бетасеркс,пила съм и еднократно Медрин,но отоневролога,който ме гледа последно на някакъв апарат,ми каза когато получа криза да пия едно хапче Демерхидрант и да лежа на едната страна(съотвтно на тази ,която мога)докато отшуми.
Май наистина няма оттърваване от Мениер. Tired
Виж целия пост
# 11
Evana
Цитат
Просто някоя "хубава" сутрин се събуждам със свтовъртеж.Само след сън ми се получава.

 След ставане от леглото или още с отваряне на очите.
 Движението на главата влошава ли световъртежа.
Виж целия пост
# 12


 След ставане от леглото или още с отваряне на очите.
 Движението на главата влошава ли световъртежа.

След отварянето на очите.
Движението на главата още повече влошава световъртежа.
Виж целия пост
# 13
 А при движение на главата назад (поглеждане към тавана) или при движение настани - на ляво или на дясно? ... или световъртежа се усилва при каквото и да е рязко, бързо движение на главата.
 Кога е на-силно изразено.
Виж целия пост
# 14
Ох,не съм забелязала!Просто по време на криза,ми е най-малко до това, да си правя експеримент със световъртежа Joy #SillyСледващия път ще обърна голямо внимание(дано не е скоро,този следващ път) Praynig
Само съм забелязала,че само на едната страна, мога да лежа.Но май не винаги е една и съща страна.В смисъл,един път на лявата,другия път на дясната.
Отоневролога ми беше казал,че е нормално, само на едната страна да можеш да лежиш, когато имаш криза.Обясни ми го така(на разбираем език):Че ако предположим,че този орган на равновесието е една хоризонтално разположена тръбичка,наполовина пълна с течност.И когато течността, отиде само на едната страна,т.е.не е навсякъде в тръбичката,се получава световъртежа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия