помогнете със съвет за едно 19 годишно момиче

  • 2 746
  • 20
здравейте на всички  Hug

Искам да споделя проблема си с вас.Сестра ми е на 19г.Днес ми се оплака че виждала странни неща. #Crazy
Когато гледала хората виждала как с тях стават лоши неща.Каза че дори е виждала мен да изтървам бебето.Обясни ми че това и минава като на лента както си стои и примерно си говорим.Вчера както си пътувала с таксито и видяла как катастрофирват.
Незнам дали е от значение но има огромна разлика в гърдите и -много фрапираща но тя отказва категорично да ходи на лекар.Преди две години напълня и последваха жестоки гладувания но ефекта беше временен и отново после напълняваше.Каза ми че от едно известно време и става лошо премалява и а тя си се храни нормално.
тя винаги е била странна интересувала се е от окултни науки духове но днес ми каза че преди е било едно а вече започва да се страхува защото това което виждала било ужасно и много я натоварвало.
Знам че много хора ще кажат че е за присиатър но тя няма да поиска да отидем защото Бургас не е много голям град и имаме роднинска връзка с един от водещите лекари в психото.
Страх ме е от това което чух днес и се тревожа понеже тя е изключително силен човек и така не съм я виждала. Cry
Виж целия пост
# 1
Не е за психиатър! Важното е, че не се случват нещата, които вижда. Щом не са катастрофирали, значи всичко е наред. Идете до църква или някй мнастир със свята икона.
Виж целия пост
# 2
Като не искаш да я водиш на психиатър, поне на невролог я заведи. Така както описваш нещата, извини ме, ама ми напомня точно на случаите от сериала  Д-р Хаус. И понеже не мога да претендирам за неговите знания, просто те съветвам да я заведеш на лекар....А ако не иска да отиде - не знам, кога и какво провокира виждането на тези лоши неща. Изчакай накякъв период от време и като не се случи нищо, кажи й че всичко е ок. Но ако тя продължава това с виденията - тогава май д-р Хаус ще идва на помощ.
Виж целия пост
# 3
Ako имате роднина психолог (по-добре от психиатър), консултирай се с него без нейно знание. това което разказваш наистина е малко тревожно, може да е изпаднала в някаква дупка, атези окултни книги наистина могат само да задълбочат нещата. Относно гърдите и ами напълно нормално е, при повечето жени има разлика в размерите между едната и другата, при някои повече при други по-малко. При мен също има забележима разлика, консултирала съм се с лекар,проблема е козметичен. Ако я притеснява може да избере да намали по-голямата или да сложи силикон в по-малката. Подкрепяй я!  Peace
Виж целия пост
# 4
А може би просто иска да привлече внимание?
Виж целия пост
# 5
Аз не знам как може да давате такива съвети да се консултират без нейно знание или пък да я водите на психиатър???
Така даже проблема би се задълбочил, те само чакат да "лапнат" такъв пациент Thinking
Може би просто трябва да поговорите с нея, да й кажете, че я обичате, подкрепяте и пр. Може би трябва да се почувства значима и ценена!
Виж целия пост
# 6
А може би просто иска да привлече внимание?

И на мен така ми се струва.Още повече,че се интересува от подобни щуротии-духове и окултни науки.
Виж целия пост
# 7
Какво привличане на внимание, това не е дете, вече е на 19г. На мен проблемът ми звучи сериозно,вие как ще реагирате ако някой ваш близък има видения посред бял ден?
Трябва да намерите начин да я заведете на лекар, може би невролог като начало, защото причината за това може да е и органична, и то сериозна.
Пожелавам ви всичко да е наред!
Виж целия пост
# 8
благодаря за отговорилите.
Сигурна съм че не иска да привлича внимание.Притеснява ме това че преди време лекар беше казал че трябва да се направи скенер на хипофизата на инато магаре-неще  #Cussing out.
Отидели на психитър 100% ще и сложат някоя гадна диагноза.
Възможно ли е да има нещо неврологично.Виждала съм човек който е лежал в психиатрия а се е оказало че има тумор н главата.
Виж целия пост
# 9
най-вероятно са хормонални проблеми, сериозни хормонални проблеми водят точно до такива симптоми
не можеш ли да наблегнеш например под предлог за теглото да я заведете на ендокринолог, после ти можеш да доразкажеш на лекаря за виденията й например, защото тя едва ли ще сподели, а предполагам че като всяка млада дама теглото й е болезнена тема и ще отиде на лекар под такъв предлог newsm78
Виж целия пост
# 10
Затова и аз казвам да се отиде първо на невролог. Още повече, че са имали някакви съмнения относно хипофизата. По принцип хипофизата отговаря за производството на най-различни хормони. Пролактинът е един от тях и промяната в неговите нива дава отражение върху напълняването и разбъркване на цикъла. може би при сестра ти пълнотата идва от някакви такива проблеми с хипофизата? От друга страна може би наистина тя се страхува от изследването и заниманията й с разни окултни истории я отвлича от тези мисли? А човешката психика е странно нещо - може би така се опитва да прехвърли страховете за себе си в разни "видения" за лоши работа на други хора? Един вид да се трансформират в нещо друго и да не я притесняват? Наистина, пробвай да я заведеш на ендокринолог заради теглото, както те е посъветвала Мамаваси.
Виж целия пост
# 11
Не мисля,че е нужно да я водите на лекар,невролог/психиатьр.
В най добрия случай може би психолог.Но не да е лекар.

При продьлжително тьпчене на тема "Окултиzьм и мистика" се получават такива симптоми и е нормално поведението й.
Но Щом вече чувства страх,Ще трябва неzабавно да спре с теzи неЩа и да потьрси сьвсем обратна на таzи литература,zа да прочисти духа й от досегаШните преживявания.
Ако има в БГ кинеzиолоzи или Райки учители,могат да помогнат zа премахване на блокади на психо/емоционално ниво.

Моzька е способен да вижда много неЩа.За сьжаление 99% от хората са сьс zакьрнели такива способности и при малки "проблясвания" се чувства страх от новото и нераzбираемото.
Ако вьzприеме "вижданията си" като неЩо нормално,страха Ще спре.

Не мисли zа тумори,Шиzофрении и други глупости.Всичко това си има други симптоми.
А че се поставят греШни диагноzи и хората се тьпчат с ненужни лекарства среЩу дадено поведение или емоционалност е престьпление.Мое мнение.И бих се паzил далеч от лекари,невролоzи и психиатри. Peace
Виж целия пост
# 12
Мисля, че това и е от пубертета.За по-сигурно бих я посъветвала да отиде ако не ще на скенер, то поне на термовизионна диагностика. Това поне е безвредно, за разлика от скенера.
Виж целия пост
# 13
здравей, според мен момичето има нужда от почивка нека отиде за 20 дена някъде сама на спокойствие .Има хиляди красиви места,в някоя хижа в планината.Просто да си почине от напрежението на града.
Виж целия пост
# 14
Да, и като си почине и всичко ще и е наред вече. Щото е от пубертета.

Като я заведете на психиатър - не е нужно да приемате лечение или диагноза. Или поне на психолог я заведете. Но е опасно да се оставят всички тези симптоми да си отшумят сами евентуално. Защото може и по-зле да стане. Ако вашите деца се държат по този начин на почивка ли ще ги изпратите, а?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия