Нещо за АЕЦ- Белене ...случайно открито в Нета

  • 522
  • 4
 АЕЦ – БЕЛЕНЕ
е заплаха за националната сигурност на
Република България



Виж целия пост
# 1
Че е заплаха за националната сигурност, заплаха е.
Но не мисля, че е поради повечето от изброените в статията причини.
За мен най-голямата опасност идва от факта, че няма да бъде чисто българска собственост. И че, вместо да облекчи проблема с енергийната самостоятелност на България, само ще го утежни. Това ми се струва най-големият недостатък.  Thinking
А относно безопасността - никой няма да позволи да се пусне в експлоатация атомна централа, чиято безопасност не е гарантирана. Просто няма такъв филм. По-скоро се притеснявам за сигурността на старите чужди централи...
Виж целия пост
# 2
"Докато хората от Западна Европа гледат към пост-ядреното си бъдеще, ние в България, заедно с населението на Русия, Чехия, Словакия, Румъния и други страни ще трябва да живеем с увеличаващия се риск от катастрофална авария в нашите ядрени централи."

според мен това са пълни глупости. само франция има 80 аеца. и едва ли ще се откажат скоро от тях
Виж целия пост
# 3
Че е заплаха за националната сигурност, заплаха е.
Но не мисля, че е поради повечето от изброените в статията причини.
За мен най-голямата опасност идва от факта, че няма да бъде чисто българска собственост. И че, вместо да облекчи проблема с енергийната самостоятелност на България, само ще го утежни. Това ми се струва най-големият недостатък.  Thinking
А относно безопасността - никой няма да позволи да се пусне в експлоатация атомна централа, чиято безопасност не е гарантирана. Просто няма такъв филм. По-скоро се притеснявам за сигурността на старите чужди централи...

Много добре казано
Виж целия пост
# 4
Между другото, това го открих покрай темата за радиацията.... та Гугъл ми отвори много неща...явно авариите се случват доста често ...

А открих и още нещо ...за антените на мобилните оператори..... дали са опасни или не ...не съм го чела, но знам , че се интересувате и ви го пускам тук :

http://www.zagrada.bg/show.php?storyid=342987
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия