Шарка-в къщи ли ви посети лекарят?

  • 3 128
  • 18
Имам един идиотски въпрос-в къщи ли трябва да дойде лекар за да прегледа евентуално болен от шарка? На Влад снощи му избиха пъпчици с мехурчета на върха. Имаше по гръбчето, по корема. Тази сутрин вече имаше по ръчичките, по крачетата, зад ушите, по главата. 99% мисля че е варицела, имат и болни в групичката. Обаче не мога да се свържа с личната му лекарка. Не знам тя ли трябва да дойде в къщи или утре аз да го заведа в кабинета и. Или да го водя на спешен кабинет??? И още нещо-на вратата лепиха ли ви от онези бележки, че в семейството има болен?


И още един въпрос имам, да не пускам нова тема. Възможен ли е спонтанен аборт поради контакт с болен от варицела?
Виж целия пост
# 1
Да,шарката е заразна и трябва да сте под карантина.Така знам .Моите деца не са изкарали още никаква шарка.Кога ли???
Виж целия пост
# 2
И двете ми деца съм ги водила в кабинета на педито, когато бяха с шарка.Изобщо не ми е давала бележка за карантина, която да лепна на външната врата.
Виж целия пост
# 3
мисля,че трябва да дойде в къщи и да се залепи бележка.поне при нас беше така
аз бях бременна,когато синът ми я кара,но бях по-голям месец 5-6м.имаше някаква опасност,но не си спомням ,в кои случаи...
Виж целия пост
# 4
Оооуу, пръста си не мърдат докторите в такива случаи!! Заведи детето в направо в кабинета. Ние също не сме слагали бележка за сина ми /това се правеше преди двайсет години, като дете си спомням подобни бележки по вратите/.Изолирането на детето е важно не само защото е заразно, а и за да не даде шарката усложнения.Трябва да си почива повече, да не изстива е много важно, защото варицелата макар че минава леко, сериозно натоварва имунната система.
Виж целия пост
# 5
Да, вече ние си водим децата до педиатърите. Бележки се слагат само в детските градини. Кажи на педито адреса на градината ви и някакъв телефон, за да им се обади. Ти също ако можеш още утре ги предупреди в градината - ако ви е свършила карантината, да очакват нова бележка с нова карантина. На вратата в къщи нищо не се слага от много време веч..аз поне не съм виждала, а и нищо не ми дадоха да слагам. Малката беше с варицела покрай 1 май тази година. За спешен кабинет - не, може да изчакаш до утре. То ако се разровиш из темите ще видиш - лека храна, къпане на детенце за да се държи кожата чиста, да не се разчесват мехурите, витамин С, ако отказва да яде заради болки в гърлото - по-кашеста храна. За температурата - каквото давате по принцип и така. Гадното идва когато избие целия обрив - детето го сърби, а има и температура и обикновено са неспокойни и сънливи децата.
За бременна и варицела - зависи в кой месец е бременността. Потърси из нета инфо. Моя приятелка беше 4 месец когато се зарази с варицела - за радост на всички бебето беше ок, сега е вече 6 годишен момък!
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета. Аз вече се свързах с лекарката. Както си и мислех-ще трябва аз да го заведа при нея. Уж трябва да пазим другите, уж него трябва да пазим, а ще отидем утре да и наръсим вируси в кабинета  Confused За бележките питах, защото едно време слагаха такива. В яслата имат такава бележка. Ще попрочета какво има тук за варицелата, вече получих съвети и от вас   bouquet И така...
Що се отнася до аборта-свърших я вече и тая работа. Била съм бременна двайсетина дни. Точно в началото на месеца ми показаха в яслата едно детенце с пъпки от варицела. Чудех се просто дали би могло да има някаква връзка, макар, че причини за спонтанен аборт има много.
Отново ви благодаря!
Виж целия пост
# 7
Съжалявам за случилото се с теб!!! Но предполагам  ,че не е от варицела, защото ти не си била болна, нали?
А за яслата - пак трябва някой да се обади, защото се удължава карантината със всяко ново болно дете...
...и бързо оздравяване!!! Peace
Виж целия пост
# 8
Преди 3 години карахме варицела с дъщеря ми първо тя после и аз.Нея я прегледала сестрата в градината,а аз ходих в кабинета на личният ми лекар.Въобще не предположих,че е шарка (майка ми се кълнеше че съм я карала като малка а то се оказа че може да повтори).След като беше 100% сигурен че е варицела,личния ми даде бележка която да си залепя на входната врата с червен надпис "Карантина" Доста стряскащо ,но си я лепнах на вратата и стоя 2 седмици.Съжалявам за това което ти се е случило.
Виж целия пост
# 9
Нашият лекар ни разказа един негов случай, когато пациентчето му (детенце на 3 месеца) се разболява от варицела без изобщо да е имало контакти с когото и да е било в най-студеното време, когато даже на разходка не е извеждано. Като се разровили повече, открили,че преди две седмици, когато на детето му е правена ваксинация и месечен контролен преглед, два часа преди това в същия кабинет е минало друго дете болно от варицела и така бебенцето я е пипнало. Така че явно е съвсем реално това "сеене на вируси" в кабинета. Дано се оправите бързо и леко!
Виж целия пост
# 10
да.шарката е много заразна, но си водим децата в поликлиниката, там се водят и здравите бебета за консултация #Cussing out
след последната консултация сина ми лежа в инфекциозна, а преди това, след предишната пи антибиотик-и в двата случая два дни след консултация се разболява от поликлиниката!не от яслата или от нас!
и ние сме били с варицела, и не само че ходихме там, ами и не ни отстъпиха ред чакащите, макар че казах че сме с шарка и ще се заразят...и след инфекциозна, след вируса, пак там ходихме, нищо че бяхме заразни ooooh!
Виж целия пост
# 11
Преди няколко годинки и аз се вписах в тая графа - изкарах си една варицелка точно в лятната сесия на 2-ри курс...дори отидох на един изпит с излезли вече пъпчици.. Blush...мн неправилно, ама не ми се жертваха дни наред четене -  шарката ми изби точно вечерта преди изпита Joy, за щастие не бях заразила никой...
След изпита си отидох при личната, за да потвърди диагнозата - аз си я очаквах общо взето, защото две седмици преди това бях стояла с един малчо няколко часа и на другия ден разбрах че е с шарка.От поликлиниката буквално ме изгониха с настръхнали коси, защото съм била "остро заразна"...  Mr. Green, но не са ми давали лепенка за карантина, въпреки че вкъщи бяхме двама "шаркови" - със сестра ми 10 дни..само вкъщи с шишенце ментолов спирт и пакет памук в ръка  Shocked...откъснати от околния свят ...
Сега се сещам с усмивка, въпреки че тогава в първите дни ми се плачеше...От друга страна пък ще съм спокойна, ако моите бъдещи бебчовци (след някоя друга годинка  Blush) се опитат да ме повалят с варицела Grinning
Виж целия пост
# 12
А какво ще им стане ако си дигна задниците и те дойдат? Така е редно май?!Баси лекарите. На мене моята един път най-нагло ми съобщи, че за да дойде до нас да прегледа детето трябва да й платя 20 лева. Наглярка! Принципно знам, че имам право на домашно посещение. Така и един път си го водих със стрептококова инфекция, целия в гнойни пъпки по трамваите в студа, защото тя била много уморена и не може да дойде до нас. За какво ми е се питам тази лична лекарка?
Виж целия пост
# 13
Шарка-в къщи ли ви посети лекарят?
да бе, да Wink
като й се обадих, че има пъпки и се съмнявам за варицела и тя "доведи го" Crazy
точно след 14 дни като избиха и на малкия пъпките и него го заведох до поликлиниката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Блазя ви за шарките.................Ние още не сме я карали, а гониме7 год.Опитвах се с кого ли да не го събера, ама нещо не се получава.Даже със последното дете му бяха избили много пъпчици, ама мойто не се зарази.А със сигурност не я е карал.
Та по въпроса.............Личната лекарка е задължена да те посети в къщи.Ако не желае здравната каса ще се зарадва на твоето обаждане.!!!! На педиатрите здр.каса им плаща всеки месец на дете ,независимо дали си отишла или не. А за дом. посещение им плаща 12лв.
До кога няма да си търсите правата мили ми майки..... newsm78 newsm78 newsm78
Първата ни педиатърка беше мила и любезна, от частен център с договор към касата обаче.! За всяка ваксина аз си плащах!!!! при условие, че тя е безплатна. На въпроса ми ЗАЩО отг.,че понеже е частен център. На 3-та вах.си поисках бележка със името на детето и сумата.Отидох във касата и там се хванаха за главата. Стана лошо за педиатърката, глобиха я . Съжалявам, обаче аз си плащам редовно здравните застраховки и искам адекватно отношение.
НАЛ,ТЪЙ??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия