Подуване на глезените при бременност

  • 21 384
  • 20
Бременна съм в началото на 8-ми месец и много ми се подуват глезените. Не мога да се съглася, "че това се случвало на всички бременни"... Имам 2 сестри, на които това не се е случвало! Моля ви да ми кажете възможни причини и лекове! Всички изследвания са ми нормални, а това почна да ми става около 5-тия месец. Възможно ли е да е от спадане на свода на стъпалото вследствие на тежестта и вярно ли е, че всички бременни трябвало да носят стелки профилактично срещу това след 4-5 месец? Защо никой лекар не ми го е казал!!!
Виж целия пост
# 1
Миличка има си подфорум за тази тема
Бъдещи и настоящи майки   bouquet
Виж целия пост
# 2
На мен изварата ми помагаше най-много. Хапвай и тя действа като пясък и изсмуква всички течности. Намали солта до мимимум, тя също помага да се задържа вода в организма. Иначе това с вдигането на краката на високо, отпенето в студена вода при мен не действаше. А за стелки не съм чувала, никой не ми е казал. Но определено ми прави впечатление, че стъпалата са ми се разширили.
Виж целия пост
# 3
Нормално е краката да ти се подуват,
особено в по- напреднала бременност.
Събира се вода.
Хубавото е, че този проблем се решава
заедно със самота раждане...  Wink

Последните два месеца на първата ми бременност
не можех да си вляза в обувките.
По време на втората пък-
изобщо не ми се подуха...  Thinking

А за стелки- не съм носила и не съм чувала даже...  Thinking
Виж целия пост
# 4
Нормално е в последните месеци да си по-подута.
НО ако освен глезените се подуваш/отичаш на други места (примерно лицето) поискай да ти пуснат стерилна урина.
Във всички случаи е добре да споделиш притесненията си с наблюдаващият те лекар. Той ще ти каже най-добре  Peace
Виж целия пост
# 5
На мен ми се бяха подули доста краката след седмия месец, не ми ставаха обувките.
С раждането всичко се оправи.
Виж целия пост
# 6
Изследвай се за да не направиш прееклампсия. Не искам да те плаша,но аз направих, първия признак са отоците и бързото качване на кг.
Виж целия пост
# 7
Отоците ми бяха толкова големи,че имах чувството,че ще ми се сцепи кожата.Нищо не ми помогна.Ходех си с тях до последно.
Виж целия пост
# 8
Не съм имала този проблем, но доста бременни се оплакват от това. За всеки случай консултирай се отново с гинеколога си, защото доклолкото знам отоци и много килограми може и да са признаци  на прееклампсия. Стискам ти палци всичко да е наред Peace
Виж целия пост
# 9
Подута бях 1 месец преди и 1 месец след раждането,ужасно е.Моите изследвания също бяха наред.Оправих се от самосебе си,без лекарства или нещо друго.
Виж целия пост
# 10
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193264.msg4058094#msg4058094

И в добавка - не очаквай отоците да спаднат веднага след раждането, необходимо е малко технологично време.
Горе главата!!!
Виж целия пост
# 11
Подуват ми се само, когато е горещо! Единственото спасение - вдигане на кракара на високо и студени компреси. Гледам никога да не стоя с увиснали под стола крака.
Ако имах отоци и по други части от тялото, бих се консултирала.
Виж целия пост
# 12
Подуват ми се само, когато е горещо! Единственото спасение - вдигане на кракара на високо и студени компреси. Гледам никога да не стоя с увиснали под стола крака.
Ако имах отоци и по други части от тялото, бих се консултирала.
Peace
Виж целия пост
# 13
Аз пак да вметна: запарка от липа!

Пий много от нея, помага изключително за намаляването на отоците.
Виж целия пост
# 14
И на мен ми се подуват, когато е топличко. При по-хладно време няма проблем!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия