За домашните любимци и защо вчера не си купихме куче...

  • 4 568
  • 45
Откакто се помня мъкна животинки вкъщи... Купувала съм какво ли не, размножавала съм какво ли не... Вълнисти папагалчета, корели, канарчета, финки... Мишки всякакви видове... Сънливци, които накрая си родиха малките в гардероба и изядоха любимото одеало на мъжа ми... Зайчета, хамстери, морски свинчета, плъхчета... Рибки... Игуана, която ме чакаше да си дойда от работа и веднага ми се качваше на гърба - нея не я развъдихме, защото беше сам-самичка, както и костенурката, която от 3 сантима в диаметър в момента е 25 см широка и трябва да я вадя с две ръце... На върха на всичко това - една Маца, която преди 5 години измъкнахме изпод зъбите на едно улично куче...
Рядко излизам с празни ръце от магазин за домашни любимци , защото даже и да не купя поредната животина, все има нещо друго: трици, семена, сено, котешка храна или тоалетна...
И се зарадвах, когато близо до нас на Цар Борис III на спирка Петър Берон откриха нов магазин... Пък и синът ми иска куче и вече е достатъчно голям, за да се грижи за него, а те продават и кученца. Та три-четири пъти ходих  да пазарувам от тях и разпитвах продавачката за видовете кучета, които предлага. А вчера, понеже вече се спряхме на порода, отидохме да поръчваме. Тръгнахме с 400 лева кеш и дебитна карта за всеки случай!
Протече следният разговор:
 - Добър ден!
 - А, пак ли вие...
 - Ето това е синът ми, идваме да си поръчаме куче.
 - Еми те кучетата струват малко повече от тия лев и петдесет дето давате за трици...
 - Да, знаем... Бихте ли ни казали в какъв срок можете да ни намерите кучето, което искаме...
 - Ама вие какво си въобразявате, бе. Наясно ли сте, че с ръце в джобовете никой няма да тръгне да ви търси куче. Когато съберете половината цена за капаро, тогава ще говорим! - и се врътна някъде навътре.
Ние останахме да мигаме на парцали, но решихме, че е влязла за каталог или нещо от сорта - и чакаме.
 Излезе след малко и синът ми почна да я пита нещо, но тя изобщо не го изслуша, а любезно се обърна към току-що влизащи мъж и жена да ги пита какво искат. Те казаха:
 - Свършете първо с другите си клиенти.
А тя:
 - А, навъртат ми се тука всякакви... не знам как да ги изгоня...

Е, ние си тръгнахме, разбира се.... Чудя се с какво толкова я подразнихме... Общо взето аз мога да се усетя, когато прекалявам. Мисля, че тоя път не бях... Освен може би предния път - питах я каква порода е едно кученце и колко струва. Тя каза, че е мопс и е 900 лева. И аз казах: е, малко ми е множко като цена...
Разбира се, повече в тоя магазин няма да влезем. Въпреки че синът ми се загледа в терариума, а аз си харесах едно много яко тъмнокафяво морско свинче и едно почти същия цвят клепоухо зайче. И всякаквите храни, талаш, пясък на котката и т.н. не ми пречи да си ги взимам по-отдалече.
Чудя се обаче защо тази жена така категорично се отказа от едни много постоянни клиенти...
Виж целия пост
# 1
Никой не заслужава такова отношение !Клиентът винаги има право!
Ужасна е тази продавачка -възмутена съм...
Не бих стъпила в този магазин   Naughty
Виж целия пост
# 2
Жалко, че не ми е в района тази коза- щях да я гърча попътно всеки път като минавам от там.

А при мен вчера протече приблизително същия разговор, само че с продавачка в магазин за текстил:

Седи си пуйката пред огледалото и мята изгоряла от перхидрол коса във всички посоки. Хвърчат косми. Аз стоя известно време в магазина и накрая питам дали работи тук.
- Ами то се вижда, че работя, - отговаря тя.
- Анцузи имате ли?
- Не.
Излизам от магазина и попадам на собственика:
- Анцузи имате ли?
- Да.
- Ах, нима?... Продавачката ви каза, че нямате и аз сега отивам в друг магазин.
На оня щяха да му изкочат очите от яд.

Явно простачки има навсякъде.
 Peace
Виж целия пост
# 3
Невада, тази продавачка не знам какво я е прихванало, но в никакъв случай отношението й не е оправдано. Аз сигурно бих подала оплакаване срещу нея.  Peace

А за куче - по-добре от развъдник. Куче от зоо-магазин по-добре не купувайте!
Виж целия пост
# 4
Не им се впрягай, вместо да те поощрят, сега толкова малко хора искат да се грижат за животни, те си избиват комплексите върху теб. А за покупка на кученце, наистина е по-добре от развъдник, а не от магазин. Един мой познат си купи малко кутренце от магазин, няма да споменавам адреса, да не би да се засегнат и кученцето се разболя, оказа се че не било ваксинирано както трябва. Отиде и го върна. Все пак му върнаха парите. Но добре че детето му не си е билов къщи тогава, представяте ли си каква травма е това за едно дете - 10 дни имаш кученце, обичаш го и то изведнъж се разболява и умира. Има един сайт - не помня адрес точно - "без дом" се казваше - предлагат малки сладки кученца и котета дори безплатно. А някои са много хулави. Ако все пак държиш да е породисто и си се спряла на някоя порода - опитай в развъдник.
Виж целия пост
# 5
Ужасно отношение  Sad Направо онемях до като чета.Аз със сигурност не бих могла да запазя самообладание в такъв момент и бих я насосала много здраво  Rolling Eyes
Съжалявам, че ти се е случило! Дано не ти се случва повече  Hug
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета!
Потърсих в Гугъла "без дом" - оказа се част от голям форум за кучета. На пръв поглед не намерих там подходящо кученце, но привечер ще го разгледам по-внимателно, форумът изглежда доста интересен. И ще видим, но най-вероятно в крайна сметка ще потърсим куче от развъдник, дадох на мъжа ми задача да проучи въпроса.
Апропо, разбрах защо продавачката ме е заяла. Една съседка, която работи във ветеринарен кабинет, преди няколко дена се засякохме в магазина, тя идваше да го разгледа, а аз си тръгвах. Та съседката й разказала за мене и споменала, че имам много лека ръка за животинки и се чуди защо още не съм решила да отворя магазин за домашни любимци... Явно на дамата това не й е харесало, въпреки че аз си ги гледам за собствено удоволствие, изобщо не бих й била конкуренция, напротив, бих купувала от нея. Да знаете само какво крокодилче има!!!
Виж целия пост
# 7
А стига бе!  ooooh! Егати продавачката егати чудото. Ми че то и конкуренция да си й, пак няма право да се държи така!!!!!!!!! Просто нямам думи, тва си е. Tired
Виж целия пост
# 8
Това нейното вече не е професия, а диагноза - всеки да ти е крив, дори клиента  Simple Smile В такъв случай се търси собственика и му се разказва всичко, а от магазина вече не се пазарува.
Аз моето куче си го купих от фирма Нети и много съм доволна. Те имат и кучешки хотел и обучение на кучета в София  Simple Smile  Цените са умерени, тъй като продават животинчета от собственици и са се спазарили Simple Smile От развъдниците излиза по-скъпо.  Ако искаш координати - давам ги, дано не се вземе за реклама, защото не е, просто съм доволна от работата им.
Агенция 'Нети' 029310190 /0898529834
Виж целия пост
# 9
трябва да кажеш координатите на магазина, за да няма други опарени все пак, за куче, незнам, гледах сайта на Без дом и ми стана много мъчно, предполагам че ако реша да вземаме кученце то ще бъде осиновено, дори и да не е кой знае каква порода, смао факта че ще го избавя от сигурна смърт там е достатъчен май Peace
Виж целия пост
# 10


А за куче - по-добре от развъдник. Куче от зоо-магазин по-добре не купувайте!

Аз също това го знам от няколко ветеринарни лекари!
Но вече бях купила кученцето...
От развъдник ще ти излезе хем по-евтино,хем е сигурна породата.
В зоомагазините,ако нямат породата, която търсиш,също я издирват от развъдници.Само,че си слагат и те отгоре.В нета има много адреси на развъдници.Провери,иди,огледай на място.
Това не са лев,два...
Виж целия пост
# 11
Наитина по добре куче от развъдник.Братовчедка ми се купи куче за 1400 лв от магазина на Солунска (София) умря след 2 месеца оказа се че е било болно още в магазина  Cry А такива продавачки направо да ги убиеш им е малко.Аз преди години работих в зоомагазин и никога не съм постъпвала така въпреки че децата от квартала идваха и с часове зяпаха ама после водеха мама и тати и копуваха. Не мога да разбера такива хора та ти си клиент отиваш с парите си независимо дали ходиш за храна или друго.Тая продавачка явно не е за тази работа  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 12
По новите закони всеки магазин трябва да има -Книга за похвалите и оплакванията;Рекламна книга,ти имаш право да им я поискаш и да си напишеш оплакването #Cussing out
Виж целия пост
# 13
трябва да кажеш координатите на магазина, за да няма други опарени все пак

Това е отлична идея Peace
Виж целия пост
# 14
В магазините най-редовно са болни, гладни,жадни малките животинки... Виждала съм ги  кученца в аквариуми, цял ден на слънце... Sad
Ако сте се спрели на порода-търсете развъдчик.А ако не сте в дог.бг и в 'без дом' има толкова   много изхвърлени,  сами и  абсолютно същите от към емоционален дар-кученца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия