Как се стерилизират пюрета?

  • 836
  • 13
Предстои ни да пътуваме доста това лято и искам да приготвя храната в бурканчета, които да стерилизирам, но не знам как точно да го направя.
Само трябва да изсипя топлата храна в бурканчетата и да ги затворя или има и още нещо?
Трябва ли да обръщам бурканчетата с капачката надолу, колко гореща трябва да е храната?
Всякаква храна ли мога да стерилизирам по този начин и колко време мога да я съхранявам?
Виж целия пост
# 1
Аз сипвам гореща храна във винтово бурканче и обръщам.Чак като истине напълно ги изправям.Ако има нехлътнала капачка се консумира веднага или на другия ден,а останалите до 2-3 седмици.Става и с варене на бурканчетата,но не съм го правила.
Виж целия пост
# 2
Аз рядко успявам да сипя горещото пюре. А и да успея (ако имам време точно тогава) все пак ги варя 10 минути.Не ги обръщам
Виж целия пост
# 3
колко време могат да издържат така?
а как да си съхраним от лятото за зимата чак?
Виж целия пост
# 4
След като направя пюрето,сипвам в бурканчета и слагам в една тенджера на котлона с вода,която да покрие бурканчетата.Така се варят 10 минути,след това ги вадя,обръщам ги и след като изстинат ги нареждам в хладилника.Имам пюрета приготвени по този начин от 1 месец.При отварянето ако изпука капачката го давам,ако не го хвърлям,но до сега не ми се е случвало да имам проблем.По този начин  може да се направят и за зимата.
Виж целия пост
# 5
А задължително ли трябва да се съхраняват в хладилник?
Виж целия пост
# 6
Чувала съм че пюретата с месо трябва да се стерилизират доста дълго(около 1-2 часа)незнам точно колко.Една приятелка ги беше варила 10 минути и се развалиха.  chef
Виж целия пост
# 7
А задължително ли трябва да се съхраняват в хладилник?
Ами не е задължително,но аз там ги държа.
Чувала съм че пюретата с месо трябва да се стерилизират доста дълго(около 1-2 часа)незнам точно колко.Една приятелка ги беше варила 10 минути и се развалиха.  chef
Забравих да спомена,че не приготвям пюрета от месо по този начин,така правя само плодови и зеленчукови.Тези с месо ги правя за две хранения,като едното го давам на момента,а другото слагам в хладилника(може да стои 48 часа).
Виж целия пост
# 8
Аз, обаче ще трябва да направя пюретата с месо, така че ако някой е правил по този начин моля да ми каже как точно става?
Виж целия пост
# 9
Аз, обаче ще трябва да направя пюретата с месо, така че ако някой е правил по този начин моля да ми каже как точно става?

става със всякакви храни- с месо, без месо, каши и пр.
Вчера дадох един грис от месец март! Надписвам етикетчета със съдържанието и датата на капачката и държа най-долу в хладилника.
Сипвам вряло от тенджерата, завивам и обръщам. Ако не е хлътнала капачката после, я натискам с пръст, ако не щракне- слагам още леко топло на студено с капачката надолу- в леген с вода или в хладилника.
Гледам да е по-течна храната, з-то ако остане въздух между частиците, се разваля. Пробвам задължително преди да дам на децата.
Но от лято за зима не бих затваряла.
Виж целия пост
# 10
Аз пробвах няколко пъти да стерилизирам и нещо не стана Naughty.ОТ тогава процедирам така-правя пюре за 3-4 дни,сипвам го в бурканчета и го държа в хладилника Joy
Виж целия пост
# 11
Аз пробвах няколко пъти да стерилизирам и нещо не стана Naughty.

или капачките са ти стари, те се износват в един момент и не вакуумират, или яденето не е достатъчно горещо, или много бързаш да обърнеш бурканчето и не е хванало.
Виж целия пост
# 12
Имам един много странен въпрос . Хранех с пюрета на Ганчев. Решила да си направя пюрета  за около 20 дена напред и се чудя бурканчетата от пюретата на Ганчев дали стават като имате предвид че ще ги съхранявам в фризера, а не в хладилника. Мерси за отговора на въпроса ми предварително .
Виж целия пост
# 13
Имам един много странен въпрос . Хранех с пюрета на Ганчев. Решила да си направя пюрета  за около 20 дена напред и се чудя бурканчетата от пюретата на Ганчев дали стават като имате предвид че ще ги съхранявам в фризера, а не в хладилника. Мерси за отговора на въпроса ми предварително .

може, просто ще ги ползваш за съдове, не за вакуумиране, но ги пълни не до горе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия