Отказва да пие АМ... Какво да правя?

  • 1 220
  • 20
Здравейте мами,
Мими след шест дни става на шест месеца. От десетина дни  започна да намалява приема на АМ. Но от три дни отказва да пие дори и 20 мл. Голяма мъка е. Въобще не иска да пие. По принцип пие Aptamil, вчера купих Milumil защото ми казаха, че било по-вкусно. Но и него отказва да пие. Не знам какво да правя. Тя е твърде малка и трябва да има според мен три млечни хранения на ден,като включвам и кашата.
Плодовите и зеленчуковите пюрета ги яде без проблем, кашата също.
Да вметна, че скоро правиихме третиата ваксина Pentaxim, което според мен е абсурдно да има някаква връзка с отказването на АМ.
Много съм притеснена не знам какво мляко да и дам, че да го пие.
Виж целия пост
# 1
Твърде възможно е да има връзка с ваксината.На какво АМ сте-опитай да го смениш или опитай да добавиш лъжичка плодово пюре за да промениш вкуса на АМ. За друго не се сещам но определено е доста малка за да отпаднат млечните хранения.
Виж целия пост
# 2
Пием Aptamil, пробвах и Milumil, но просто отказва и бута шишето, пищи и реве. Добавях и плодово пюре, но също отказва като усети вкуса на млякото.
Виж целия пост
# 3
Пробвай да смениш бибероните, шишето, да й даваш с лъжичка. За друго не се сещам, просто не сме имали такива проблеми и не знам за какво точно става дума.
Виж целия пост
# 4
Имаме същият проблем от половин месец насам-и ние сме на Аптамил но не съм го сменяла за сега-на биберон 3 сме на Авент,но нея просто я мързи да дърпа-започнах да и давам млякото с мек  накрайник за чаша и о,чудо-отваря устата като не видяла,защото и капе без усилия в устата и тя само гълта.Със сигурност няма връзка с ваксината-това е,прихваща ги нещо ConfusedЗначи мъка-не иска биберона,сменям на място с накрайника...следобед не иска кашите и киселите,реве,дърпа се,а не е яла 5 часа почти...Пюрето на обед го яде,но  другото е зорррр и ядове.Ще мине,трябва да намериш начина. Hug
Виж целия пост
# 5
Аз смених бибата от каучукова на силиконова и всичко се оправи. Успех!
Виж целия пост
# 6
Опитай да сложиш от безглутеновите бишкоти на Плазмон, може пък те да пречупят вкуса и детето да се подлъже.
Виж целия пост
# 7
Може да се е износила бибата или вече да и е омръзнало.Или сложи настъргани бисквити.
Виж целия пост
# 8
И ние така бяхме...........Смених Аптамила с Милумил,но файда нИкАкВа!Почнах да слагам бисквити на Плазмон вътре или пасирам банан и го давам с лъжичка.Та така го ядем.Иначе вечер преди лягане млякото си изпива.Бебешка му работа Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
Може да е от никнене на зъби. Ние сме на Фризопеп, и понякога така го дразни венеца, че ми бута шишето, макар отдаааавна да не е ял.
Пробвай на по-голям интервал да и дадеш, може пък да неогладнява.
Виж целия пост
# 10
И ние сме в тази група,бебко пие Аптамил3,това е от 1 седмица!Мислех да пускам тема,но сре6тнах тази!
Давах проби4ка от Хипп,но и с него е така(дадох 4исто),зна4и не е от млякото,за ве4еря дадох мляко с бисквита(много хубаво мири6е и е слади4ко),но изпи 60 мл и това е  Cry
Зная 4е бебетата до 1 година имат нужда от поне 500мл мляко!
Сега сутре6ната закуска ни е мле4на,ка6ата.......абе слагам мляко навсякъде,луднах ве4е!
Пробвам първо млякото да дам и тогава мисля за др.храна.
4удя се дали да сменя млякото  Thinking !
Милумил или Хипп мисля,как се развиват не6тата при вас?
А някой сменил ли е млякото с Беба на Нестле?
Може и да е от зъбоникненето(о6те нямаме нито един),но си е проблем!
Лека ве4ер!
Виж целия пост
# 11
И ние имаме същия поблем и аз незнам какво да мисля.Изкарахме 2 зъбчета и го отдадох на това,но сега продължава да не иска да яде.Ние сме на Фризовом,заради запек и не мога да му сменя млякото.И биберона смених и на най-голямата позиция му давам да яде и пак мъка.Огъва се и пищи.Надявам се скоро да отмине този период
Виж целия пост
# 12
2-ри ден Тити е на Милумил3,хапва го за сега вярно по малко и на по4иваки,но все пак го хапва  Grinning
Давам го с нов биберон,опитайте и вие може да се е скапал не6то стария и да не харесва на бебко!
Усмихнат ден!
Виж целия пост
# 13
Момичета, аз малко късно се включвам, но от няколко дни и ние се сблъскваме със същия проблем. Преди това бяхме болни с хрема и запушено носле. Тогава беше обяснимо, но сега вече бебчо е добре, а продължава да не иска да си пие млякото. Другите храни ги яде без проблем. Дори млякото го яде, ама с лъжичка. А това е голяма мъка за мен - храним се по 1 час! #Crazy
Идеята за мек накрайник ми хареса - ще я пробвам. Но някой има ли обяснение за това бебешко явление? Защото явно не сме само ние  Shocked
Виж целия пост
# 14
Мойта понякога използна накрайника на бибероната за да си чеше венеца.Иначе си яде детето.Може и млякото да му е омръзнало.Нали и то е човече.Как на нас понякога ни омръзва да ядеме едно и също.Пробвала ли си да му квасиш мляко.Може ако искаш и кисело да даваш.Но това е само предложение.Някои дават кисело мляко след годинка. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия