Как постъпвате в подобна ситуация?

  • 980
  • 11
Мили момичета, искам да ви попитам как постъпвате в ситуация, в която вие и половинката сте ви на различно мнение за нещо важно, което засяга живота ви като двойка не само сега, но и за в бъдеще? Бихте ли приели неговото мнение? Или по-скоро се опитвате да дискутирате с него и да го убедите в правотата си? Как подхождате, за да се вземе най-доброто решение или за да го убедите, че вие сте правата?
Виж целия пост
# 1
Обикновено изчаквам докато той сам стигне до правилното решение (моето, разбира се Sunglasses ), но не винаги ми стига търпението и се опитвам и да убеждавам, което пък води до конфликти и пак оставам на позиция изчакване....
Виж целия пост
# 2
Моя мъж е доста отстъпчив.
Когато е на път аз сама си решавам, но естественно винаги! му разказвам подробно ситуацията и той казва, че съм права.
Рядко спорим, ако се наложи - обсъждаме и стигаме до решение.
Но си има и тънки начини, жената да направи така, че мъжа да си мисле че е взел решението, а всъщност, да направи това което жената иска  Wink
Виж целия пост
# 3
Изказвам моята позиция;изслушвам неговата;дискутираме/от което обикновено резултат=0/;правим го по неговият начин,след което често пъти минаваме на моя вариант. Тези месеци емоциите ми идват в повече и нямам никакво желание да споря с него за каквото и да било.
Виж целия пост
# 4
ами с търпение да дойде на моето, особено след като ве4е познавам доста пове4е и него и ситуациите в живота и разумните решения! но има неща, които той мисли сега важни и добри за мене или за нас, но аз знам, 4е бъдещето ще ни контрира и се опитвам да държа будна идеята за промяна или подсигуреност от две места!
Виж целия пост
# 5
Ами когато не е покрай мен - решавам сама и после го информирам какво е станало. Както той много пъти е казвал - избрал си е жена с глава на раменете за да не мисли вместо нея.

Относно глобалните решения, които променят живота ни общо взето ги вземаме след консулт един с друг и съм забелязала, че той мисли глобално какво да стане, а аз веднага обмислям практически подробностите - кога ще е най-удобно и точно по какъв начин. Когато се разминаваме обсъждаме като всеки си излага доводите защо мисли по този начин, а решението се взема винаги единодушно, не знам защо, ама все се съгласява с мен за подробностите, а те са важни за следствието  Grinning
Виж целия пост
# 6
Ами честно казано, досега не се е налагало...По важни въпроси сме обикновено на едно мнение. Виж, за по-несъществени неща се е случвало да имаме разминаване в позициите. Обикновено се налагам тиранично Mr. Green А после му изпълнявам едно желание по негов избор Blush
Виж целия пост
# 7
Обсъждаме ситуацията със всички възможни алтернативи за мирно разрешаване на въпроса.
Виж целия пост
# 8
не мога да си представя нещо толкова жизнено важно че един от двамата да не може да отстъпи,ако пък чак толкова той се е заинатил ще отстъпя аз-нали го обичам и искам да е щастлив. всичко материално е временно и не трябва да му се придава толкова значение,важното е да сме живи,здрави и да се обичаме! Grinning
Виж целия пост
# 9
Нали знаете - аз винаги съм права!
Някой път ми е трудно да накарам и мъжа ми да повярва. Ама се старая. Общо взето все става на моето, ама след големи спорове.   ooooh!
Сега като погледна реално понякога той е бил малко по- прав, ама това е рядкост.  Crossing Arms
Уж трябва компромис да има, ама когато става въпрос за важни неща той нещо се позагубва ( компромисът де).
Виж целия пост
# 10
Дискутираме докато стигнем до правилното решение,т. е. моето WinkКакто самият той каза онзи ден на 1 негов приятел - "Чакай да питам жената,че нали знаеш аз съм главата ама тя е врата"! WinkНо пък като че ли чак толкова съдбоносни решения не се е налагало да дискутираме!
Виж целия пост
# 11
Момичета, благодаря ви за отговорите!   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия