Нтрупване на лекарства в организма и пренасят ли се те със спермата?

  • 789
  • 10
Забременях непланирано, а приятелят ми има невроза и пие лекарства като Ривотрил(не е епилептик), и някакво друго, което ще спомена само да го запомня кое беше.
Интересува ме дали при мъжа както и при жената лекарствата се предават на плода. Простете невежеството ми, но нямам идея. Той няма иначе някакви болести, които може да предаде наследстевно на бебето.
п.п не видях подобна тема и отворих нова. Ако има ме насочете натам. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Много интересен въпрос. Не вярвам да има проблем за бебето, но и на мен ми е любопитно да чуя обосновани мнения по въпроса
Виж целия пост
# 2
Допитай се до лекар! Peace
Виж целия пост
# 3
Най-добре е да се консултираш с лекар или фармацевт Peace
Виж целия пост
# 4
Лекарят е ясен, че ще се допитам. След 1,30мин отивам да си задам въпросите, но исках да знам преди прегледа някаква информация. Утре ще прокоментираме. Дано да няма проблеми за бебока, иначе ще извия врата на бащата. Laughing
Виж целия пост
# 5
Дано няма последствия, успех  Hug
Виж целия пост
# 6
Едва ли ще има някакъв проблем - все пак от сперматозоида бебето ще вземе само малко генетичен материал с микроскопични размери.
Мисля, че по-скоро би могло някое силно лекарство да влияе върху самата жизненост и брой на сперматозоидите, но след като сте направили бебе, значи са били достатъчно добре момчетата на таткото. Бъди спокойна.  Grinning
Лека и безпроблемна бременност ти желая!
Виж целия пост
# 7
basilisk, благодаря за казаното. Аз също смятам, че не би трябвало да има проблемация, ама за общото благо требе да се посъветваме с баш доктора Party Та утре ще информирам има или нема проблеми.
А за останалите, пишете, от биологична гледна точка все пак казуса е интересен.
Виж целия пост
# 8
Не би трябвало да има голямо влияние,въпреки че всяко лекарство влияе на различни органи.Виж и листовката на лекарството.По-важно е майката да не е приемала и да приема лекарства по време на бременността.Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Та обещах да кажа: ходих на преглед и докторката каза, че няма проблем-не изпадна в бодробности, въпреки, че ми беше любопитно.
Така че, благодаря на всички, които се отзовахте. Laughing
Виж целия пост
# 10
Лека и спокойна бременност ти желая тогава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия