За съдбата и странното й чувство за хумор!

  • 1 555
  • 16
Днес се чудя дали да се смея или да плача.

Събудиха ме с заявка за устен превод /в свободните си минути, уплътнявам времето и доходите си с това/. Всичко-ок. Разбрахме се да чакам клиентите пред Съдебната палата в 11:30 и да гледам /да я наречем условно Вера, жена с къса руса коса/. И така- отивам си аз в 11:25 пред Съдебната и почвам да чакам. По едно време към мен се задава смесена гръцко-испанска група от костюмирани дами и господа, заедно с българка на име Вера, с руса къса коса. Почват да се ръкуват с мен, което още повече затвърждава убеждението ми, че са "моите" хора. Лепвам се за единствения испанец в групата и ги следвам в Съдебната палата.
Присъствам на заседание на Зам.Прокурора на София и превеждам, а през цялото време телефона тихо вибрира в чантата ми. 
В края на заседанието се оказва, че не съм била на правилното място с правилните хора, а по телефона ми е звъняла истинската Вера.  #Cussing out ooooh!
Уф, сега ми е смешно, но като го разбрах- никак не ми беше.  Crossing Arms
Пък и тоя испанец сливи ли имаше в устата и защо не ме пита каква съм аджеба и защо съм тук.  Close

Кажете ми, кажете ми, че не съм единствения по рода карък и че и на вас са се случвали подобни нелепици.  Praynig

Иде ми да се само #2gunfire, честно-  Twisted Evil
Виж целия пост
# 1
Рядко се случват чак такива съвпадения!
Ама голям късмет да ти се падне на теб!! Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 2
И пари - йок - тва е най - гадното #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Хахаха Да, пари- йок.  Twisted Evil
Още по-лошо е, че ще преживявам случката поне седмица...каквато съм чувствителна.  Embarassed
Виж целия пост
# 4
А кво стана с твоите хора?
Виж целия пост
# 5
 Joyизвинявай,но не мога да се стърпя....да се посмея,пак -Извинявай! Laughing
Виж целия пост
# 6
на мен ми се е обаждала леля Искра и иска да говори с мен
Ок, само дето аз я мисля за една позната с това име, а тя мисли че говори с нейна позната с моето име и така докато не попита как върви работа, а аз бях още ученичка  Whistling
Виж целия пост
# 7
А кво стана с твоите хора?


Хахаха Моите хора се оказаха наистина- мои хора!  Joy Оказа се, че Вера е моя бивша колежка и щях да превеждам на бившите си шефове. Но ми бяха казали, че е с руса къса коса, а моята бивша колежка е с яркочервена коса.  Mr. Green Ами, нищо...тя ги е оправила нещата. Подписала се като заклет преводач, въпреки че не е. Тя знае езика, но им е трябвало "проклет" преводач. Е, на им сега проклетия.  Joy
Виж целия пост
# 8
Съчувствам ти, гадно е, но е и малко смешно, абе нали е минало,ще ти е за обица, да си по-внимателна Peace
Виж целия пост
# 9
Е, ония ще разнасят славата за българското гостоприемство
и любезните и отзивчиви българки. Няма лошо.
Виж целия пост
# 10
Извинявай, ама е много смешно! Егати съвпадението. Сигурна ли си, че някой не те е пуснал по пързалката?
Виж целия пост
# 11
Аз имам един подобен случай. Действието се развива преди 6-7-8 години, когато още бях волна и ходех по разни чат и айсикю срещи  Blush

Та с един младеж от кюто си уговаряме среща пред централния вход на НДК, той се казва Пламен, казва, че е с дългата коса и знам, че е от Сливен ли беше, Ямбол ли не помня, но си имам едно на ум за акцента.
Та отивам аз пред НДК и виждам един доста симпатичен младеж с коса до раменете. Приближавам го и го заговарям:

- Здрасти, ти ли си Пламен?
- Да...
И аз продължавам, леко притеснена разбира се, но все пак доста време съм си бъбрила с този пич, та за да изляза от неловката ситуация (тези ситуации винаги са неловки), смотолевих нещо от рода:
- Е хайде, най-сетне да се запознаем от толкова време си пишем...
Този обаче гледа като теле и вика
-Ама кога сме говорили?
- Аре кво се правиш, давай да ходим да пием бира.
Този обаче продължава да се дърпа, а аз се ядосах, защото си мисля, че нещо се бъзика. Както писах по-горе, че си имах и едно на ум за акцента, та Пламенчо определено си имаше и акцент, та аз тъпа и упорита продължавам да го убеждавам, че имаме среща, а той да ме убеждава, че чака някакъв негов познат, бил от Варна момчето и разни такива щуротии. Аз вече супер възмутена, готова да си тръгна, а той милия ме пита дали не е скрита камера  Crazy
Та в този същия момент до мен се е приближило друго момче и плахо ме пита:

- Здрасти, ти случайно да се казваш Л...?
Аз:
-Да
Той:
- Здрасти, аз съм Пламен.

После малко съжалих, че всъщност нямах среща с красавеца от Варна, но както и да е, сега си имам друг красавец пак от Варна  Joy
Виж целия пост
# 12
  Малко в по-друг аспект, но подобна абсурдна ситуация.
  Етървата поръчва 50 пасти в един сладкарски цех, на деня на събитието за което са необходими праща девера да вземе пастите. Вдига се човекът и отива - взема ги, носи ги, изяждаме ги(много бяха хубави).
  Прибират се след ресторанта и пристига един човек да си търси пастите. Shocked И се започнало ти къде ги поръча, а ти откъде ги взе ooooh!
 Оказва се, че деверът отишъл в съвсем друг цех и е взел съвсем други пасти. Там като казал бройката и за колко часа е записан и въобще не се замислили и му ги дали.
 Препратили човекът в "нашият цех"  и взел пастите дето трябваше ние да ядем Joy
 Хубаво, че поне нямаше неудовлетворен клиент.
Виж целия пост
# 13
Оф, испанците са толкоз мило лигави, че наистина точно когато трябва, имат сливи в устата. Гадна случка, смешно-гадна. А оная Вера никога ли не те е виждал? Опсявам се, че и тия, въпросните, са имали уречен час с преводачка, може и с твоето име Grinning
Виж целия пост
# 14
Ами като малка, звъни някакъв дядо, вика "Пламе, как си дядо?" и аз бая си поговорих с него. После загрях, че дядо ми на село няма телефон.
Случай със сестра ми: звъни телефонът, бяхме дуплекс с комшийката от 7 етаж, тя имаше мн. примерно дете. Звъни, вдига сестра ми и се почва:
- Закуси ли, мамо?
- Не
Написа ли домашните?
-Не
Оправи ли си леглото?
-Не...

Сестра ми пък мисли, че е майка, жената и призля сигурно  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия