не иска да яде каша

  • 720
  • 12
моята капризна принцеса отказва всякакви каши-то не бяха на милупа,на хипп,фризокрем,хумана-само купувам и хвърлям.Моля дайте ми момичета идея с какво да го заменя следобедното хранене,дали ако в плодовото пюре слагам от АМ ще е достатъчно за едно пълноценно хранене, newsm78 тя не наддава много и разчитах на кашите да вдигнат килограмите,но тя е на друго мнение Crossing Arms..........а как предлагате бебешкия кус-кус,да взема да опитам пък с него  chef
Виж целия пост
# 1
Кашите няма да вдигнат килограмите.

Дъщеря ми ги прояде чак на 8 месеца, преди това не искаше. Пробвай от време на време и когато детето е готово, ще ти покаже.

Пълноценно хранене от плодово пюре не можеш да направиш, защото то не е за заместване на хранене, а за похапване м/у основните хранения.

За 6 месечно- обяд (зеленчуково пюре), сл. закуска (плодово), останалите- мляко е напълно достатъчно  Peace
Виж целия пост
# 2
Хъм ... моя син ги обожава  Sunglasses
Защо не опиташ да предложиш от готовите каши на Хипп в бурканчета "Лека нощ". Може пък тях да хареса  newsm78
Аз понякога съм давала на малкия 1 плодово пюренце с малко разстворено АМ /1 м.л./ и 1 лъжичка бисквити на прах от кутия на Плазмон. Засищаше се и не огладняваше в следващите 3-4 часа.
Може да пробваш и да даваш елда с плод в нея. Аз слагам половин бананче или ябълка ... Хипп имат инстантни каши на елда.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 3
Напълно те разбирам. И аз имах проблем със синът ми, и той не искаше каша изобщо. Хапва за сега зърнени каши  /оризова и царевична на Milupa/и то по1-1.5лъжици, смесени с бурканче плодово пюре.
Виж целия пост
# 4
Не е първият случай на бебе, което не харесва каши. И други майки са се оплаквали.

Пробва ли да сложиш плодово пюре в кашата? Моят син така ги предпочиташе. "Чисти" не ги харесваше много-много.
Виж целия пост
# 5
Давах и от готовите каши на хипп,но хапва около полувин бурканче и край,дали й стига не знам-исками се да изяде цялото ,но не става-започва да се надува да повръща,малката маймуна Sickи плодово съм слагала,но със същия резултат-хапне малко и  smile3505
Виж целия пост
# 6
моя малчо ги хапваше много сладко даже не му стигаха започнах ги към 7м. или беше малко по-рано newsm78
Виж целия пост
# 7
Ако искаш може да пробваш с кашите "Лека нощ" готови в бурканчета има на Хип и Ганчев. Или пък с някоя друга готова каша.
Злати преди да навърши годинка от сухите каши не искаше. Бях пробвала различни марки, но не. След това ги прояде.
Виж целия пост
# 8
Моят сладур беше същия, но почнах да му ги смесвам с плодови пюрета и взе че прояде. Купувах му най- обикновена каша на Слънчо и слагах половин бурканче пюре. Кус- кус-а го давам сутрин. Друг вариант за следобедна закуска е пюре с овесени ядки- става много вкусно.
Виж целия пост
# 9
И Мия прояде много трудно каши, смених 4 докато разбера, че не харесва плодовите каши -всичките бяха все плодови. Сега й давам основно зърнени без плодове в тях. Можеш да пробваш да й направиш домашна каша с препечено брашно., ама не си спомням рецептата.
Виж целия пост
# 10
За кус-кус не ви ли е рано? Аз дадох за пръв път наскоро -сутрин за закуска с масло, сирене и адаптирано мляко. На 6 месеца следобед ядяхме само плодов шейк - половин плодово пюре с АМ, после като прояде каша редувах 2 дни шейк, 1 каша и така докато стана на 9-10 месеца.
Виж целия пост
# 11
пробвай с домашно приготвено киселче -вариш в 60мл вода 2чл бяло нишесте,като се сгъсти прибавяш 30мл разтворено АМ,разбъркваш и слагаш малко пасиран банан или готово плодово пюре
Дано да му хареса на бебчо Hug
Виж целия пост
# 12
Можеш да даваш плодово пюре с 1-2 лъжички АМ. Моята девойка това хапваше, каши не е яла защото не ги харесваше.
Можеш да пробваш и кисел с царевично нишесте, АМ и пасиран суров плод.
Предполагам още не си захранила с глутен, затова ви е рано за кус-кус. Дори този на Плазмон, който го дават за след 4-ти месец е с глутен.
Но след около месец можеш да пробваш, аз го правя с малко масълце и сирене. Сигурно ще трябва да го намачкаш допълнително, защото е с по-едри частици от фино смлените пюрета за вашата възраст.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия