Как се приемат железни препарати?

  • 10 521
  • 11
Някой може ли да ми каже как се приемат железни препарати - преди или след хранене, с кои храни е позволен приемът му и с кои не (имаше някакви "забранени комбинации")?
Също ще бъда благодарна за някакви бабини рецепти за повишавне на желязото.
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Коприва, спанак и червено месо. А за приема на хапчета - прочети листовката към тях. Пих Дурулес в последния триместър и не помня да съм спазвала ограничения.
Виж целия пост
# 2
Ами аз вземах Малтофер,по два пъти на ден.Спомням си,че гинеколога ми препоръча да ги вземам около 15 мин. преди хранене.А понеже ми се наложи и консултация с хематолог,той каза,че докато се приема желязо трябва да се ограничи употребата на прясно мляко(кисело може) и кафе.А иначе месото,червеното цвекло и суровите ядки помагат!
Виж целия пост
# 3
Доколкото си спомням желязото не трябва да се смесва с млечни продукти.
Спанака, копривата, цвеклото, свински черен дроб са богати на желязо.
Виж целия пост
# 4
Спанак, коприва, суровите бадеми (съдържат  повече желязо от копривата) цвекло, черен дроб.
Аз съм със същия проблем и хапвам всеки ден някое от изброените
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря! Проблемът е, че не мога да ям почти нищо, а всичко изядено повръщам. С предната ми бременност пак беше така - до края и сега се очертават така нещата, вече съм в петия месец, но не мога да поемам храна. Естествено хемоглобинът ми се върти около 90. Предписаха ми Ferro-Folgamma 3x1, след като се оказа, че ефектът е много слаб, увеличиха дозата на 3x2, но май няма подобрение. А някой може ли да ми препоръча по-добър  (по-силен) железен препарат?
Виж целия пост
# 6
При наличието на анемия е необходимо известно време да се наситят депата в организма с желязо и тогава се стига до повишаването на стойностите на хемоглобина. Затова трябва да се взима по-продължително време. За бременните около 100g/l и нагоре е в норма. Желязото не се комбинира с Магнезиеви препарати -т.е. ако ви изпишат и Магнерич, Магнерот или нещо подобно за контракциите трябва да ги вземате поотделно с около 2h разлика. Жълтъкът също е много богат на Желязо. Ferro-Folgamma знам, че се вземаше след хранене.
Виж целия пост
# 7
Бих ти препоръчала да хапнеш преди да си изпиеш желязото. Зависи от организма, понякога се предизвиква запек, а при някой точно обратното. Стомахът реагира на всякакви концентрирани добавки
Виж целия пост
# 8
Моят хемоглобин е 107 аз съм в 3 триместър и гинеколожката ми изписа ТОТ'ХЕМА (ампули за пиене). По 1 на ден трябва да пия, но аз умишлено пропускам по някоя доза, защото от тях получавам силно главоболие.
Виж целия пост
# 9
Трябва да има пауза поне 30 мин. м/у приема на желязо и магнезий, също млечни продукти.

Пие се след хранене.
Виж целия пост
# 10
Трябва да има пауза поне 30 мин. м/у приема на желязо и магнезий, също млечни продукти.

Пие се след хранене.
Peace До колкото знам трябва да има пауза 30 мин. и м/у приема на желязо и кола или кафе.
Виж целия пост
# 11
Ако вземаш магнезий, не ги пий заедно или през малък интервал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия