епилепсия и надморската височина

  • 966
  • 5
Здравейте, скъпи мами!
Някой интересувал ли се е как влияе надморската височина, съответно намаленото съдържание на кислород във въздуха и пр. на болни от епилепсия. Интересувам се, тъй като ни излезе късмета с дребоса да ходим на почивка в Родопите- там няма чак такива големи надморски височини, пък и ние няма да катерим върхове, но все пак се притеснявам да не възникнат проблеми.
Предварително Благодаря за всички отговори! Two Hearts
Виж целия пост
# 1
Зависи къде ще ходите в Родопите. Ако може да ни споделиш? Например има хижи над 1000-1100 м. Иначе са много красиви Родопите. Приятно ми е да ги гледам и от хола имам гледка към тях и селцата, които така романтично блищукат в полите на Родопите. Wink

По принцип знам, че ако летиш със самолет, преди това се взима медикамент - тегритол например.

Виж целия пост
# 2
Моето момиченце също е с епилепсия Sad
Не сме ходили още в планина с нея, но летяхме 2 пъти със самолет. Полетите бяха кратки -по 1,45 час. Мими спа през цялото време и не е имала пристъпи. След тях също се чувстваше добре.
Преди да летим бях говорила с лекуващият я невролог и той ни каза че не е необходимо да даваме нищо допълнително като медикаменти. да си изпие сутрешната доза лекарства и това е достатъчно. По-добре се консултирай с лекуващият невролог, те повече знаят от нас (колкото и да не съм съгласна понякога с това мнение).

Весело изкарване ви пожелавам и пишете после как е било!!!
Да се върнете здравички и отпочинали  Praynig
Виж целия пост
# 3
Мими е герой. Щом е пътувала леко дори в самолет Laughing. Тя явно си е взела дозата и допълнително няма нужда от медикаменти. Аз това, го зная от години, вече може нещата да са напреднали... Така че, трябва да се пита.
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички, които ми писаха!
Наистина ще питам една невроложка, при която ходим напоследък и после ще споделя, просто вече не ми се контактува с лекари, без сериозна нужда.
В Родопите ще ходим в Доспат- на поч.станция в самия град, но се надявам да посетим и околните туристически обекти и да покорим близките поляни /без върхове/  Laughing, но това ще стане чак през Август. Като се върнем ще се похвалим, може и със снимки, като се надявам да нямаме инциденти.
Пожелавам на всички подобни приятни ангажименти през лятото!
Виж целия пост
# 5
Диди, сигурна съм, че ще си починете добре. Там е хубаво. Родопите са прекрасни!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия