Да попитам за сирената попара

  • 1 296
  • 17
Момичета на колко месеца се дава на бебето да яде сирена попара и как се прави с вода или чай и какъв.Какво трябва да е сиренето.Ще се радвам ако ми обясните Heart Eyes  Embarassed
Виж целия пост
# 1
Ами ние сме на 7м.и нашата педиатърка каза да започваме вече, обаче аз го захраних доста по-късно отколкото тя препоръчваше и няма да давам.Ще изчакам да стане на годинка.Пък и не виждам ,какво толкова полезно има в тая попара.
Иначе доколкото знам се приготвя със сухар,изкиснато обезсолено сирене,краве масло и вода.
Виж целия пост
# 2
Не съм давала попара, няма и да давам.
Виж целия пост
# 3
Попара дадох след навършени 8 месеца.Правя я с чай от шипка,обезсолено козе сирене,сухар и масло.Малкия я обожава.
Виж целия пост
# 4
Ами и аз се чудех, но засега не смятам да давам сирене и други млечни продукти, а хлябът едва ли е най-полезната и необходима храна за едно бебе... Така че май без попара ще живее моето. А на село циганчетата ги захранват с попара с лимонада Mr. Green       .
Виж целия пост
# 5
А на село циганчетата ги захранват с попара с лимонада Mr. Green      .
Joy Joy Joy
аз захраних в петия месец, а педито още тогава ми казваше да давам попара #Crazy Луда жена! Мисля да дам попара от хляб, масло и сирене като стане на осем месеца и е опитала всички видове месо, които може да яде сега  chef
Виж целия пост
# 6
Попара дадох след навършени 8 месеца.Правя я с чай от шипка,обезсолено козе сирене,сухар и масло.Малкия я обожава.

И аз така,само че я правя с краве сирене.
Виж целия пост
# 7
Давам от 7,5 месеца. Правя я с вода, сухар, обезсолено краве сирене, кр. масло.
Виж целия пост
# 8
Дава се след 7-ия месец (с изкиснато сирене, може с вода или с чай). Но много зависи от кога е захранено детето.
Виж целия пост
# 9
Давам я от 8-мият месец.Правя я от сухар,изкиснато кр.сирене,масло и вода(чай не давам,че каката е с алергия и ме е страх).Не ,че е много полезна,но когато му избиват зъбки на моя син и е с разстройство даже със солети съм я правила(без масло) ooooh!.А и той доста я харесва.
Виж целия пост
# 10
Веднъж отдавна, около годинката дадох, горкото дете беше потресено що за ужас му предлагам Sick Изплези си езика, за да се търкулне навън "ужасното нещо", после още веднъж пробвах, не ще, и вече не предлагам! Mr. Green Аз самата не понасям попара, а и няма кой знае какво полезво в нея. Сирене може и без попара да се яде, маслото в зеленчуците, които и готвя... Peace
Виж целия пост
# 11
Попара се прави със сухарчета, малко краве масло - на върха на ножа, малко сирене - изкиснато и вряла вода или чай (от шипки примерно). Залива се с водата, захлупва се и се оставя да поседи мъничко. После се намачква или пасира.
Попарата е единственото нещо, което Иво не яде.
Виж целия пост
# 12
аз я напавих с бисквитки вместо сухар и е страшен хит  Wink
Виж целия пост
# 13
Вчера направих попара с елда (ако изобщо това се смята за попара)

Просто гарнирах сварената елда с малко масло и изкиснато сирене.
За мое най-голямо учудване човека изяде цели 3 лъжички  Laughing

иначе юл4е е обяснила как се прави "истинската" попара, а кога и дали ще дадеш си е лично твой избор и преценка  Peace
Виж целия пост
# 14
Дадох попара след 9 месец, защото тогава въведох глутена. Даже ако не ме лъже паметта след 10тия даже...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия