Кръщенето

  • 1 935
  • 43
Според Вас мами кога е най-удачно да се прави кръщенето newsm78 . Когато все още е бебе или като порасне (1-2-3 г. като е )
Мерси предварително за отговорите Ви.
Виж целия пост
# 1
Когато порасне достатъчно, за да разбира смисъла на кръщенето и го пожелае за себе си.
Виж целия пост
# 2
Според мен е въпрос на собствено виждане,дори е хубаво на 40 тия ден след раждането детето да бъде кръстено.Но аз не го спазих и кръстих на 8 месеца на Великден!
Виж целия пост
# 3
Аз лично исках дъщеря ми да разбира поне малко и затова я кръстихме като беше вече на 3 години.А относно това за 40-тия ден бяха ми казали че се прави специална литургия за детето и майката.Не е нещо специално-просто се разбираш предварително с попа кога ще е удобно да отидете. Покрива ви с плащеницата и чете молитви за здравето на детето и майката.Това е или поне това си спомням.
Така че ти си прецени кога да кръстиш мъника си.   
Виж целия пост
# 4
Когато порасне достатъчно, за да разбира смисъла на кръщенето и го пожелае за себе си.
Thinkingмного порастнали хора не разбират, та едва ли деца Peace
повечето го правят, защото всички правят така Stop
мойте са кръстени на 2г6м и на 3г3м Grinning
Виж целия пост
# 5
Дъщеря ми беше на 5 години, когато й правихме кръщене и в спомените й това е един чудесен личен празник. Освен това свещеникът беше много мил и и говори, че ще я чака пак да идва в храма и как да постъпва - нещо, което тя запомни дълго време.

Синът ми беше бебе на месеци и няма спомени. В очите на Господа е кръстен, но в главата му не е останало нещо, над което да се замисли. А вярата в крайна сметка е нещо вътре в нас, а не вън.

Не си натрапвам мнението, просто това са наблюденията над собствените ми деца. Всеки решава според собствените си религиозни разбирания.
Виж целия пост
# 6
Аз го кръстих на 6мес., но сега като се замисля повечето тук сте прави - детето трябва да порасне за да разбере за какво става въпрос. Вярата е личен избор и може би е по-добре да попорасне и тогава.
Виж целия пост
# 7
Когато порасне достатъчно, за да разбира смисъла на кръщенето и го пожелае за себе си.
Thinkingмного порастнали хора не разбират, та едва ли деца Peace

Значи ще трябва да порасне достатъчно, за да започне да разбира смисъла на кръщаването - когато и да е това.
Виж целия пост
# 8
Кръщене правихме като стана на годинка.
Виж целия пост
# 9
На времето са кръщавани децата още пеленачета,за да имат ангел-пазител още от тая невръстна възраст!За православният християнин е въпрос на личен избор да реши кога да кръщава децата си,имайки в предвид,че навиците ни и начина ни живот са променени!
Villy_Ch винаги е подходящо времето за кръщение Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Синчето ни го кръстихме на 1г. заедно с рождения му ден. Тогава беше и Цветница.
Казват, че е по-добре по-малки, за да не плачат. Все пак се води от твоята интуиция.
Виж целия пост
# 11
Според Вас мами кога е най-удачно да се прави кръщенето newsm78 . Когато все още е бебе или като порасне (1-2-3 г. като е )
Мерси предварително за отговорите Ви.
На Гери го направихме ден след като стана на 2. Беше хубаво Peace
Виж целия пост
# 12
Кръстихме Мими 3 дни, след като навърши 1г., защото държах да бъде в неделя. Иначе щяхме да го направим на рожденният и ден. И бебето мислим да кръстим на годинката. Peace
Виж целия пост
# 13
На времето са кръщавани децата още пеленачета,за да имат ангел-пазител още от тая невръстна възраст!За православният християнин е въпрос на личен избор да реши кога да кръщава децата си,имайки в предвид,че навиците ни и начина ни живот са променени!
Villy_Ch винаги е подходящо времето за кръщение Heart Eyes
Да,и аз така мисля,затова побързахме с кръщенетата на нашите деца.Синът ми беше на 52 дни,а дъщеря ми-на 6 месеца.Съгласна съм,че не са осъзнавали случващото се,но така или иначе ритуалът със сигурност е неразбираем и за по-големи деца.Според мен е по-важно какво възпитание ще получи детето вкъщи на по-късен етап,за да разбира смисъла на кръщението.
Виж целия пост
# 14
Аз мисля, че е добре да се направи по-рано.
Има различни аргументи. Няма да пиша много изчерпателно.
Според опита на свещениците малките бебета до 1г. и децата над 3 г. плачат по-малко на Кръщенето. За над 3 г. не знам, но до 1г. и половина и аз мога да преценя. Ако искаш събитието да е приятно за бебето, да раздава усмивки наляво и надясно, направи го до 9 мес. След това бебетата стават все по-резервирани към непознатите хора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия