Местим се в PA. Има ли там нашенски мами?

  • 779
  • 7
Ето че и на нас ни дойде времето да си направим дом на американска земя. В MD плащаме като попове за наем на 2BR townhouse, а в РА за почти същите пари купуваме прелестна 4BR 2+1 baths самостоятелна къща с безбрежен двор. Освен това престъпността е по-ниска, училищата са пъти по-добри, замърсяването е по-малко, а и природата е толкова подобна на българската...  Heart Eyes

Само че се отдалечаваме на час и половина от единственото българско семейство, което досега живееше в близост до нас, та си търся дружка.

Има ли бългамериканки в района на York, PA?
Виж целия пост
# 1
Абаджиева, и ние скоро искаме да се преместим в Пенсилвания, но още не можем да намерим къща. Я ми кажи като казваш, че цените са хубави какви са точно
Виж целия пост
# 2
Ма вий се сетихте честно!!!! Naughty Laughing Аз все исках някоя мама по-близо до мен, вие чак сега се наканихте, като се преместихме в НЙ  Mr. Green
Да са ви честити придобивките, леко местене, здрави нерви( заради местенето) и позитивни мисли!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Abadjieva, в кой град във Пенсилвания се местите?
Наемите и къщите са по ефтини, но... и заплатите са по-ниски.  Wink
Виж целия пост
# 4
Abadjieva, в кой град във Пенсилвания се местите?
Наемите и къщите са по ефтини, но... и заплатите са по-ниски.  Wink

Тя е написала- York, PA Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Абаджиева, и ние скоро искаме да се преместим в Пенсилвания, но още не можем да намерим къща. Я ми кажи като казваш, че цените са хубави какви са точно

Мога да ти направя сравнение с района, в който живеем в момента: цените на къщите в РА са на половина на тези в MD (в близост до DC); заплатите наистина са по-ниски, но животът като цяло е по евтин. Прост пример: детската за двете щерки ще ни струва на седмица по-малко, отколкото плащаме в момента на седмица само за бебето. Отделно от това няма ДДС на хранителните стоки, доколкото разбрах. За себе си работа ще търся в РА, а за мъжа ми ще е по-разумно да остане в MD - на час и половина път от Йорк (колкото половинкият ми пътува и сега до DC) ще получава с поне 1/3 повече, отколкото в РА.

Изненадана съм, че не можете да намерите къща. В кой район търсите? В момента пазарът е толкова пренаситен, че просто лошо да му стане на човек. Преполагам, че си имате realtor. Питай още, ако те интересува нещо конктретно.
Виж целия пост
# 6
Ма вий се сетихте честно!!!! Naughty Laughing Аз все исках някоя мама по-близо до мен, вие чак сега се наканихте, като се преместихме в НЙ  Mr. Green
Да са ви честити придобивките, леко местене, здрави нерви( заради местенето) и позитивни мисли!!!!  bouquet

Ама кога се преместихте бе, хора?! Не купихте ли къща относително скоро?

Благодаря за поздравленията и пожеланията. Ние също обмисляхме варианта да се местим в НЙ, но се отказахме - решихме, че това не е място, в което искаме да пораснат децата. Искаме повече простор, спокойствие, чистота... Пък в знаеш колко е красиво в РА.
Виж целия пост
# 7
Ама кога се преместихте бе, хора?! Не купихте ли къща относително скоро?

Благодаря за поздравленията и пожеланията. Ние също обмисляхме варианта да се местим в НЙ, но се отказахме - решихме, че това не е място, в което искаме да пораснат децата. Искаме повече простор, спокойствие, чистота... Пък в знаеш колко е красиво в РА.
[/quote]

Ами ние се преместихме именно тогава Simple Smile , като купихме къщата и въпреки, че в ПА е красиво, да ти кажа именно простора, спокойствието и чистотата го намерихме тук, за разлика от ПА. Много зависи конкретното място, където си разбира се, но ние не само, че не съжаляваме ами и 100 пъти бих го направила отново.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия